Neználkovy příhody

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příhody a dobrodružství skupinky přátel z pohádkového města Kvítečkova. Knížka pro mladší děti. Osudy človíčků, menších než maličká okurka, kteří žili v jednom pohádkovém městě – Kvítečkově. Človíčkové nebyli stejní, jedni si říkali malíčkové a druzí malenky. Nejznámější z malíčků byl Neználek. Jeho příhody a nezbednosti jsou pro zasmání i poučení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12101/big_neznalkovy-prihody-j9F-12101.jpg 4.5689
Série:

Neználek 1.


Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Oldag
Originální název:

Приключения Незнайки и его друзей (Priključenija Něznajki i jego druzej), 1954


více info...
Nahrávám...

Komentáře (127)

Kniha Neználkovy příhody

ivzu77
02. června

Bod ČV 2022 - Kniha od autora mého dětství. Vzpomínky oživly.
Tak tuto knihu jsme měli doma již po mých rodičích a vlastně jsem ji celé dětství měla na očích, prohlížela krásné ilustrace a nechala si číst nebo četla pro mne fantasy příběhy. Aktuálně na to jako dospělá koukám s nadhledem, jinak, více určitě chápu jednotlivé narážky, nátlak, propagandu, ale i výchovné prvky slušného chovani, které musí platit i dnes.

ddkk
07. května

Knížky s Neználkem provázely naši generaci dětstvím. Tehdy jsme neřešili žádné ideologické podtexty, taky proč, byly to příběhy mrňavých lidiček v krásném městě Kvítečkově. A ty ilustrace!

Když si knížky dnes vezmu do ruky, nestačím se divit. Takový trochu Timur a jeho parta ze školky. Anebo je možná naše generace i trochu přecitlivělá na to, co do nás tehdy hustili...


Apo73
03. května

Platí totéž, co jsem napsal o Neználkovi ve Slunečním městě. Tenhle první díl je ještě nejsnesitelnější z té dětské sovětské propagandy, i když ty jednotlivé profese a charaktery jsou ukázkově stereotypní, ale beru to, že to je pohádka.

Pavla79
29. března

Milé děti, .... Dobrou noc. :)
Krásná nostalgie na dětství, čtení před usínáním, mé první čtení a vlastně i takové první fantasy.. Díky čtenářské výzvě pěkné vzpomínky.

Miška74
08. března

Tohle je knížka mého dětství. Strašně ráda jsem se k ní vrátila a ani teď neztratila nic ze svého kouzla. Mám u dětí v knihovnicce všechny Neználky, tak si je postupně po tolika letech přečtu. A už teď se na to těším, jak malé dítě na vánoce. Za mě jsou to prostě krásné příběhy človíčků z Kvítečkova, kde je každý z nich něčím výjimečný.

Elea
12. února

Milovaná kniha mého dětství, první kniha, která jsem si sama přečetla a potom jí četla stále dokola. Úplně stejně to fungovalo i u mé dcery, když jsem jí knihu četla i potom když už si jí četla sama.

Kiu
22. ledna

Je to taková nostalgie, číst Neználka. Velmi mi to připomíná dětství. Jsem ráda, že jsem na tuhle knihu narazila v knihovničce v práci a mohla ji přečíst dětem.

proni
05. ledna

Krásná knížka, máme i ve slunečním městě a na měsíci..Neználek je nesmrtelný :)

1