Neználkovy příhody

Příhody a dobrodružství skupinky přátel z pohádkového města Kvítečkova. Knížka pro mladší děti. Osudy človíčků, menších než maličká okurka, kteří žili v jednom pohádkovém městě – Kvítečkově. Človíčkové nebyli stejní, jedni si říkali malíčkové a druzí malenky. Nejznámější z malíčků byl Neználek. Jeho příhody a nezbednosti jsou pro zasmání i poučení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12101/neznalkovy-prihody-j9F-12101.jpg 4.5613

Neználek 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Oldag

Приключения Незнайки и его друзей (Priključenija Něznajki i jego druzej), 1954

Kniha Neználkovy příhody

Pavčule

Pamatuju maminku , jak mi z ní četla :)

Chesterton
22. květnaodpad!

Už profesoři marxismu-leninismu na pražské fildě prý říkávali, že jediné skutečné dílo socialistického realismu je Neználek. Jeho autor Nikolaj Nosov byl génius, který podobně jako Jules Verne dokázal předpovídat vynálezy na desetiletí dopředu – v Neználkových příhodách se objevuje diktafon, ve Slunečním městě auta bez řidiče a na Měsíci kulatý samočinný vysavač. To vše vymyšlené v 50. letech. Navíc v těch třech knihách najdete leninský světonázor v kostce. První díl je o rolnickém socialismu, ve kterém se každý učí pracovat pro ostatní. Druhý o rozvinutém komunismu, který ohrožují chuligáni, co ve skutečnosti ani nejsou lidi, ale osli. No a Neználek na Měsíci je kritikou kapitalismu i s třídním bojem a závěrečným vítězstvím lidu (díky odvážnému výsadku z veliké komunistické Země
Zdroj:

Ale jako malá holka jsem jí četla s chutí a nejvíc jsem milovala obrázky :o)
0/1

lukas5944

Pamatuji si, že jsem tuhle trilogii v dětství "jel" skoro pořád dokola. Tenkrát byl tenhle díl nedostupný a velmi vzácně k sehnání. Takže jsem přečetl až po Slunečňáku a Měsíci:-)
Pane Korejs přeložil jste to moc dobře!!

Olous1

Kniha mého dětství, neználka jsem měla vždycky ráda. Byla to jedná z prvních knih,které jsem četla. Krásné vzpomínky. 100%.

georginaa

Neználkovy příhody a veselé dobrodružství jeho kamarádů vždy zlepšilo náladu. Vyprávění jsme měli všichni rádi a vždy jsme se ve škole těšili, když jsme měli čtecí dny. Jsou to tak krásné vzpomínky na dětství.

Gambettka

Detska kniha,kterou nase holky miluji.

Ladislav73

Přečteno díky výzvě 2021 znova. A opět hlavně kvůli ilustracím, které se mi v dětství a i teď strašně líbili. Už se znovu teším na další díly: utopické Sluneční město a pohled na kapitalismus v Neználkovi na Měsíci.

LEGACY

Pro někoho, kdo chce začít číst ruské knihy mohu jen a jen doporučit. Člověk musí zkousnout, že je to čtení pro děti, ale občas se v právě takových knížkách skrývá více než by se na první pohled mohlo zdát. Líbí se mi autorův podpis na konci knihy, je to velmi osobní, jako by si pro každého z nás nějaký kouzelný dědeček připravil příběh z jiného světa, o trochu jiných lidech.