Tři muži ve člunu

Tři muži ve člunu je stará, ale mladá knížka, skutečný evergreen, knížka na pustý ostrov nebo na poličku s knížkami nejmilejšími. Byla napsána dávno, ale její kouzlo trvá, a budou ji číst ještě mnohé generace po nás. Získala si milióny čtenářů ve všech kulturních zemích světa a těch, kteří se k ní vracejí, sahají po ní večer, aby načerpali dobrou pohodu či příjemné sny, jsou denodenně statisíce. Nejlépe to vyjádřil Miroslav Horníček: ,,Vracím se k ní, když je mi dobře. Nebo když chci, aby mi dobře bylo."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44773/tri-muzi-ve-clunu-44773.jpg 4.1850

Tři muži 1.

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno, XYZ (ČR)

Three Men in a Boat (To Say Nothing of the Dog), 1889

Kniha Tři muži ve člunu

Kiu

Vlastně nevím co napsat....kniha měla úžasný potenciál, u každé z historek mě autor dokázal pobavit, to však bylo všechno. Děj se posouval velmi pomalu a už na začátku některých historek bylo jasné, jak skončí. Možná by mě více sedělo, kdyby kniha byla jako rozhlasová hra, nebo ve vizuální podobě (asi jako gag, nebo i divadelní hra). Bohužel v knižní podobě jsem se musela často nutit.

Lucyjee

Příjemná klasika ideální na letní dovolenou.

josef2900
31.12.2020

Zábavné čtení k třech anglických gentlemanech, kteří jsou vyčerpaní životem a tak si vyrazí na výlet ve svém člunu. Autor umí hezky popisovat přírodu a prokládá knihu zábavným humorem

kirkous
24.12.2020

Mám stále v paměti, jak jsem si jako teenager v osmdesátých letech vytáhl tuto knížku z knihovny svých rodičů a jak dobrou náladu mi její četba dala. A dnes, na povzbuzení poněkud chmurné nálady, si pouštím audiovýběr v podání Miroslava Horníčka a dobrá nálada je zpět.

rumund
20.11.2020

Perfektní kniha. Člověk se k ní rád vrací a čte znovu.

mi-380
17.10.2020

Malá kontrola kdysi nekompromisně pětihvězdičkových Tří mužů. Stává se mi totiž často, že s přibývajícím věkem na rozvleklá vyprávění nemám trpělivost. Pro kombinaci Jerome Klapka Jerome a Miroslav Horníček to ale naštěstí neplatí. Opakování po letech pro mě neztratilo nic z kouzla skvělým jazykem vyprávěných, jemně pointovaných příběhů ze staré dobré Anglie. Zase jednou jsem se hned po ránu pořádně pobavil (historky s kuplety a bludištěm jsem si musel poslechnout 2x) a víkend zahájil s náladou nad běžným normálem.
100 % (aktuálně 814 hodnocení s průměrem 81 %).

„Já sám německy neumím. Ve škole jsem se němčině učil, ale do dvou let po tom, co jsem vystudoval, jsem z ní všechna slovíčka zapomněl a od té doby je mi mnohem líp.“

„Tak co tě trápí?“
„Líčením, co mě trápí,“ řekl jsem „nebudu mařit tvůj čas milý příteli, život je krátký, takže bys mohl vydechnout naposled, než bych byl s tím líčením hotov. Povím ti raději co mě netrápí. Netrápí mě sklon k samovolným potratům.“

DraculasLady
30.08.2020

Asi nedokážu ocenit, co měl autor za lubem. Ano, některé pasáže jsou skvělé, vtipné, odlehčující, člověk se musí chtě nechtě pousmát nad příhodami, které si ze svého vlastního života dokáže velice dobře představit. Ale to neustálé narušování děje vedlejšími historkami mi po pár kapitolách začalo silně lézt na nervy... Anglický humor ano, ale zlatý pan Wodehouse...

Artep071
04.08.2020

Já se docela bavila, i teď když píši komentář a to je pár let co jsem tři muže četla si pamatuji na některé úseky co mě vážně odzbrojily. :)
Dobře napsáno s lehkostí, která mi sedla.