A taková to byla láska...

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chloé, matka dvou dětí, kterou právě opustil manžel, tráví pár dní ve venkovském domku se svým tchánem. A kupodivu nejen Chloé, ale i tchán jsou tam proto, aby si lízali rány. Děje se tak prostřednictvím vzájemných rozhovorů, a jelikož Chloé bývá sarkastická a tchán je střídavě bohorovný a rozpačitý, rány se zprvu především jitří. Aby k sobě našli cestu, musí se objevit Mathilde, osudová žena z Hongkongu. Mathilde je už minulostí - ale možná těm dvěma pomůže lépe vykročit do budoucna…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/66_/667/a-takova-to-byla-laska-KAz-667.jpg 3.7145
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Je ľaimais, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha A taková to byla láska...

Přidat komentář
kejty91
31. července

Naštěstí kniha byla krátká a je jasné z jakého důvodu. Toto téma je trvale neudržitelné. Ani čtenář nechce pořád poslouchat kolik bolístek se za život člověka stalo. Člověk byl nějaký a v době, kdy něco udělal nebo řekl pro to měl nějaké důvody. Stejně jako nezastavíte čas nedá se vrátit ani naše jednání.
Navíc, když se tchán ujme snachy, protože jeho syn stojí za prd je taky podivné. Ještě k tomu, jaký vztah mezi sebou měli. Pořád jsem čekala, že se to někde zvrtne. Život tchána nebyl ideální, udělal chyby, které reflektoval ale tak to prostě je....Tohle je život. Tohle je jednoduchý způsob, jak ho zachytit.
Téma odcizení se v manželství sebereflexe nad minulostí.

AnetV
05.09.2018

Krátké, svižné, ze života. Teď ještě zkouknout jak se povedlo filmové zpracování románu

Neami2
01.09.2018

Kniha patřila mezi slabší. Takový běžný příběh, který potkává mnoho lidí.

Nokondisi
18.05.2018

Úžasná

bookemma
06.05.2018

"Ty se se mnou rozcházíš?"
"Ne."
"Ty nejsi šťastná?"
"Ani moc ne."

Och, ano. Těžké osudy milovaných žen, které vědí, že nikdy nemohou, nebudou ty první z prvních.

Lutzka
22.11.2017

Neurazí, nenadchne. Čtivý rozhovor mezi tchánem a snachou o nevěře a opouštění, odvaze a zbabělství...

Leniii
31.07.2017

Lehká oddechovka...příliš mě to nenadchlo...

Koka
23.06.2017

Mnohé myšlenky, postřehy, charakteristiky mi přišly vtipné nebo chytré, ale "v globálu" si nedovedu představit, že by takhle a na takováto témata probíhal dialog tchána se snachou, nadto se snachou, kterou právě před pár dny opustil jeho syn. Autorka nazvládla "ich-formu" : ve chvíli, kdy tchán vypravěčky jí kompletně ne převyprávěl, ale doslova odcitoval dopis doručený před pár lety, jsem ztratila jakékoliv porozumění pro paní Gavaldu a její postavy.
Česká překladatelka mě pobavila, když do ryze francouzského příběhu zakomponovala Magdalenu Dobromilu Rettigovou, Rychlé šípy, citaci z Karla Hynka M. - to byla poslední tečka, která rozhodla, že jsem knihu nechala dnes v tramvaji na sedadle.

1