kirstinrau kirstinrau komentáře u knih

Kráľovstvo podsvetia Kráľovstvo podsvetia Leshiana Višňovská

Rovno na začiatok hovorím, že táto kniha bola veľkým prekvapením. Mafiánska dark romanca zo slovenského pera? Obavy boli, ale úplne zbytočné, pretože toto bolo dokonalé. Ja som si knihu užila už od samého začiatku a nebolo strany, pri ktorej by som sa nudila. Stránky sa prevracali samé a ja som hltala každé slovo.

Vivien je dcéra jedného z mafiánskych vodcov, no aby nestratili určite postavenie, je prinútená sa vydať za nepriateľa, aby udržali spojenectvo. Vedela, čo ju čaká, no aj tak sa odmietla tomu poddať. Na to, že bola dcéra mafiána bola citlivá duša a aj keď sa javila ako naivka, nečudujem sa. Nemala žiadnu slobodu, musela si vziať muža, ktorého sa bála a dúfala, že útekom ba dokonca smrťou niečo dosiahne. Tiež by som to možno chcela vzdať, no do príbehu vstúpil Kasian a veci sa dali do pohybu.

Kasian je naozaj typický dark hrdina okolo ktorého sú samé tajomstvá. A ak som aj mala pocit, že má aj nejakú inú stránku, tak ma rýchlo vyviedol z omylu. Za svojim cieľom ide aj cez mŕtvoly a nebojí sa obetovať ani ľudí okolo seba. Jeho chladnokrvnosť mi miestami vyrážala dych. Stále mi je záhadou a aj keď som jednu vec tušila, ten koniec ma dorazil. Autorka naozaj vytvorila skvelé mafiánske prostredie so všetkým, čo k tomu patrí. A ja sa už neviem dočkať pokračovania.

27.04.2024 5 z 5

Náhodný gól Náhodný gól Teagan Hunter

Ďalšia hokejová romanca a ja som nadšená, aj keď priznávam, že môjho obľúbenca Rhodesa z predchádzajúcej časti neprekonala. Napriek tomu som si túto časť užila rovnako. Trop neplánované tehotenstvo bol možno predvídateľný, ale určite to zážitok z čítania nijako nepokazí.
Prvotné zoznámenie bolo naozaj skvelé a páčilo sa mi ako sa ich vzťah hate to love pomaličky formoval. Chápala som obe strany, ich pocity a isté postoje keďže Hollis bola krátko po rozvode a Lowell sa bál zrady po predchádzajúcom vzťahu. Ich jednorazovka bola doslova gól, s ktorým sa museli popasovať a mne osobne to prišlo všetko reálne. Užívala som si to ich iskrenie, ktorému sa bránili. Lowell to možno tak úplne nezvládol ukážkovo na začiatku, ale skôr som videla chybu v tom, že mal problém sa správne vyjadriť a tak najskôr ostatní konali ako si ho vypočuli. Bolo pekné ako Hollis zapadla do hokejovej rodinky a chránili ju. Napokon sa však v Camerona stal ukážkový otecko, o čom nebolo pochýb. Veď bez menšej drámy by to nebolo ono, však?

Nechýbali samozrejme vtipné scény, aj keď mi prišlo, že táto časť bola o niečo vážnejšia a trošku mi to chýbalo. Zbožňujem humor autorky a to ako dokáže vystihnúť aj hokejové prostredie, ktoré naozaj milujem.
Už v príbehu nám mierne autorka napovedá o akú dvojicu pôjde nabudúce a ja sa na ich príbeh rozhodne teším. Túto sériu určite zaradím medzi tie obľúbené, ku ktorým sa rada opäť vrátim.

21.04.2024 4 z 5

Nikdy hrdinka Nikdy hrdinka Vanessa Len

Na toto pokračovanie som sa strašne tešila a aj keď to bola skvelá časť, nenaplnilo tak úplne moje očakávania. Nie preto, že by to nebolo plné akcie, zvratov, odhalenia tajomstiev, ale ja som čakala proste na svojho favorita, ktorý podľa mňa, dostal málo priestoru. Áno, ide o Aarona.
V momente ako sa objavil na scéne, tak som len tŕpla a čakala, čo sa stane. V tejto časti nám to autorka zamotala tak, že stále neviem, čo od neho čakať a ako sa to všetko skončí. Ak ste však fandili Nickovi, toho sa nabažíte až až. Musím priznať, že tu som ho mala radšej a sama teraz neviem na koho som viac zvedavá. Nie som fanúšik milostného trojuholníka, ale tu nie je až tak v popredí. Vlastne mám pocit, že sa tu tie vzťahy nijako neriešili, čo ma mrzí. Napriek tomu som stále toho názoru, že je to originálny príbeh a to cestovanie časom je veľmi dobre premyslené. Nové postavy, ktoré vstúpili do deja sa mi páčili a veru som nečakala ako to dopadne a akú úlohu v celom príbehu zohrajú. A konečne sme sa dozvedeli aspoň niečo, čo je vlastne Joan zač.
Určite sa vrhnem aj na pokračovanie, aj keď pre mňa bola prvá časť určite lepšia. Verím, že záver série mi to plne vynahradí a my dostaneme veľkolepý koniec.

31.03.2024 4 z 5

Svadba na blind Svadba na blind Teagan Hunter

Túto knihu zbožňujem a páčila sa mi oveľa viac ako prvá časť. Bolo to bláznivé a milovala som to od začiatku. Bola to taká vtipná enemies to lovers, čo ja proste môžem. Ryan som si obľúbila už v predchádzajúcej časti. Možno práve kvôli nej to bolo také veselé lebo s ňou sa rozhodne človek nudiť nebude. A viete, kto bol ešte úžasný? Jej babka. Bola to pekná papuľa a dokázala si okamžite získať každého, kto s ňou prišiel do kontaktu.
Najviac sa mi však páčila samozrejme postava Rhodesa. Večne zachmúrený a mrzutý, no pod tou maskou naozaj skvelý chlap. Jeho príbeh bol zaujímavý a dosť ma mrzelo, že ho volajú zviera, pretože jeho tvár bola poznačená škaredou jazvou a možno aj preto som jeho správanie chápala, keďže sa od neho všetci odvracali. Ja som si však túto knihu užila a páčilo sa mi ako sme ho postupne poznávali, pretože mne vždy prišiel tajomný. Autorka to vymyslela skvelo, takže tu máme takú modernú Krásku a zviera. A s tou falošnou svadbou tomu len dodala šmrnc. Určite budem pokračovať v tejto sérii a teším sa na pokračovanie.

29.03.2024 5 z 5

Predator Predator RuNyx

Tak na túto knihu som sa tešila a na rovinu vravím, že som sa nemohla od nej odrhnúť. A vždy som musela skončiť v tých najlepších chvíľach. Vrrrr.

Toto je moja prvá kniha od autorky, takže mi chvíľku trvalo si zvyknúť na štýl písania, ale keďže vás dej vtiahne už od začiatku, prestanete to vnímať a užívate si už len príbeh medzi našimi hlavnými postavami.
Morana si ma získala okamžite a bolo zaujímavé sledovať jej myšlienkové pochody a správanie. V mafiánskom prostredí to ženy nemajú veľmi ľahké, ale Morana sa nedala a šla si za svojím, aj keď riskovala, že príde o život. Nebola to však hrdinka, ktorá bola dokonalosť sama a rovnako sa neopúšťala a neľutovala. Páčilo sa mi ako si pomaly púšťa k sebe ľudí, ktorí sú síce jej nepriatelia, ale pomohli jej azda viac ako vlastná rodina. Vtedy som si obľúbila aj vedľajšie postavy. Myslela som, že kniha bude obsahovať viac mafiánskych praktík, ale kniha je skôr zameraná na vzťahy a rodinné väzby, čo mne osobne vôbec neprekážalo.

Tristan Caine bol presný taký, aký som očakávala. Predátor, s ktorým je neradno si začínať. A síce som niekedy mala chuť ho uškrtiť, ale to napätie medzi nimi som si užívala. Aj keď som očakávala nejaké prepojenie, ktoré je už naznačené v anotácii, bola som prekvapená čo som dostala. Dokonalo premyslené. Jeho príbeh ma fakt dostal a ja som zvedavá, čo sa bude diať ďalej. Mne sa kniha rozhodne páčila a vrelo odporúčam. Kniha plná napätia, akcie, záhad a rozhodne nesklamú ani spicy scény.

10.03.2024 5 z 5

Pukom do srdca Pukom do srdca Teagan Hunter

Pukom do srdca

Hokej som mala vždy radšej. A po knihách od Elle Kennedy som začala túto tému vyhľadávať aj v knižnom svete. Preto som sa tešila, že som natrafila na ďalšiu sériu, v ktorej sa objavia hokejisti. Nie, nie je to ako knihy od Elle, ale rozhodne to stojí za prečítanie.
Je to taká milá oddychová jednohubka, ktorú zhltnete ako malinu.
Začína to naozaj zaujímavým stretnutím našich hlavných aktérov. Jedna celkom bláznivá žena, ktorá ulietava na hororoch a vyrába strašidelné figúrky, ktorá nemá páru o hokeji. On, dokonalý hokejista NHL, ktorý mal za sebou horšiu sezónu, no rovnako miluje horory a potrebuje sa vzchopiť, aby získal predĺženie zmluvy. A čo je na to podľa jeho kolegu najlepšie? Nezáväzný sex. Ich cesty sa síce rozišli, no prihlásenie na online zoznamku ich osud zviedol dokopy. Aj keď len jeden vie, kto je na druhej strane. Ich doťahovanie som zbožňovala a čakala som, kedy Harper príde na to, kto Collin v skutočnosti je. Bolo to napínavé a ja som im to všetko verila. Chápala som Harper a jej neistotu a odmietanie lásky, no Collin bol tak úžasný, že si ho nemožno nezamilovať. Nad ich textovkami som sa bavila a čakala, kedy sa všetky tajomstvá prevalia a my dostaneme dokonalý happyend. Určite si prečítam aj ďalšie časti.

25.02.2024 5 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

Táto kniha ma úprimne na začiatku potrápila. Mala som problém začítať sa, no našťastie som to nevzdala, aj keď som ju na chvíľku odložila. Avšak v momente ako sa Romeria ocitne vo svete elfov, nesmrteľných a rôznych príšer a my začneme spoznávať tento svet, som knihu nemohla odložiť. To napätie a neistota vás poháňala obracať stránku po stránke. Aj keď niektoré veci zo začiatku boli pre mňa chaotické a občas som sa stratila kto je kto, páčilo sa mi ako to je písané.

Keďže aj hrdinka bola do tohto sveta uvrhnutá bez nejakých informácií a nie ani v tej najlepšej možnej chvíli, spoznávali sme svet postupne s ňou. A nie len tento fantasy svet, ale aj kráľa Zandera, ktorý bol naozaj skvelý. Páčila sa mi chémia medzi hrdinami a čakala som ako to medzi nimi bude, keďže začiatok bol naozaj krutý. Romeria sa mi páčila od začiatku. Nebola to žiadna ufňukaná slečinka a ich scény so Zanderom som si užívala. Jeho arogancia, nevraživosť, no napokon aj zmysel pre humor a jeho azda súcitnejšia povaha dotvárali zaujímavý charakter postavy. Moje sympatie si získali aj vedľajšie postavy. Hlavne Elisaf a Corrin. Niektoré naopak veľmi prekvapili.

Záver bol zaujímavý, ale bola som trocha sklamaná, že som nedostala viac, pretože myslím, že tam chýbal priestor pre našich hrdinov sa porozprávať o veciach, ktoré sa dozvedeli. Prišlo mi to akoby niektoré veci prešli bez povšimnutia, aj keď chápem, že pravdepodobne potrebovali poznatky spracovať každý po svojom. Rozhodne sa teším na pokračovanie.

18.02.2024 4 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Konečne sme sa dočkali pokračovania a ja môžem byť naozaj spokojná s tým, čo sme dostali. Budem sa opakovať, ale toto bude naozaj patriť k mojím obľúbeným sériám.

Začiatok sa môže niekomu zdať nudný, ale mne sa ten pomalší rozbeh páčil. Sledujeme ako sa Callie vyrovnáva so svojou premenou a ja som sa dokázala do jej pocitov vžiť. Páči sa mi, že na všetko prichádza postupne, musí trénovať a nie je to tá hrdinka, čo je okamžite dokonalá a má všetko pod kontrolou. Zároveň nám je viac predstavený svet a kráľovstvo Desmonda Flynna.

Desmond je stále taký hajzlík, aký bol a to sa mi páči Dozvieme sa niečo o jeho detstve, rodine a aj keď stále obchoduje a málokedy prezradí niečo bez dohody, pomaličky sa otvára a prejavuje city. Je však stále záhadný a ja som mala aj trošku obavy, čo si mám o ňom myslieť. Ich doťahovanie som zbožňovala rovnako ako v prvej časti.

Spoznáme nové postavy a mne osobne sa Malachiáš - pán snov, celkom pozdáva. Škoda, že nemal viac priestoru a tak dúfam, že sa s ním ešte stretneme v ďalšej časti. Objaví sa aj Temper a jej hlášky boli naozaj skveké. Samozrejme sa mi niektoré postavy nepáčili a mala som z nich divný pocit, no napriek tomu som záver vôbec nečakala.
Posledné strany som doslova tŕpla a koniec mi prišiel krutý a naozaj som bola v šoku, takže som zvedavá na pokračovanie.

04.02.2024 5 z 5

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

Instagram: @kirstinrau

Toto je prvá kniha, ktorú som od autorky čítala. Kniha je písaná pútavo a musím povedať, že na mňa veľmi rozprávkovo. Nie je sa však čo čudovať lebo ten svet je naozaj ako z rozprávky. Je magický a záhadný. O svete by som sa však chcela dozvedieť o niečo viac. Hlavne, čo sa týka predstaviteľov Osudov.

Evangiline je síce dosť naivné a krehké dievča, no svojou vierou v dobro a lásku sa iné asi nedá očakávať. Napriek tomu mala svetlé chvíľky, kedy rozum zafungoval a jej začali dochádzať isté súvislosti. Musím však priznať, že niekedy som ani ja nevedela, čo si mám myslieť a zápletky naozaj prekvapili. Dúfam, že ju raz jej viera v dobro nezabije...vlastne nie. Už sa a tak skoro stalo

Jacks a teda samotný Princ sŕdc je sarkastický hajzlík, od ktorého neviete, čo čakať. Evangiline využíva na dosiahnutie svojich cieľov a ako sa dozvieme, je až príliš dôležitá. Naozaj som zvedavá, čo všetko má v pláne a ako to všetko dopadne. Zdá sa, že má aj dobrú stránku čo neraz ukázal, no ťažko povedať, či je v tom niečo viac alebo len ďalšie intrigy.

Verím, že pokračovanie bude ešte lepšie, keďže tu mi to prišlo ako rozbeh niečo omnoho väčšieho. A aj keď sa niektoré záhady vyriešili, stále sme nedostali odpovede na všetko.

04.02.2024 4 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Instagram: @kirstinrau

V prvom rade musím priznať, že som rada, že som čítala novelu pred touto knihou lebo asi by som mala z toho ešte väčší guláš. Túto sériu naozaj zbožňujem, ale tento diel je pre mňa sklamaním. Tešila som sa, že konečne dostaneme kapitoly z pohľadu Casteela, no úprimne, hneď ako som videla, že ide on, gúľala som očami. Ja naozaj takto zamilovaného Casteela nemám rada. Nechápem, čo z neho autorka urobila. A Poppy? No už viac na nervy mi ísť nemohla. Tak nechutne dokonalú bytosť som dlho nevidela. A to ako ju všetci zbožňujú, uctievajú a vychvaľujú aká je výnimočná? Akože v čom? Že nevie ovládať svoje emócie, ani svoju moc a potom sa čuduje a bojí, čo spôsobila a kým vlastne je?Neviem koľko schopností jej ešte autorka nadelí. Mám pocit, že už to zbytočne naťahuje.

Dozvieme sa síce nejaké nové veci a dostaneme aj pár prekvapení, ale po dočítaní tejto knihy som nemala žiadne emócie. A to som si myslela, že budem šokovaná istou kapitolou, podaktorí sa určite potešia, keďže fámy boli, no celkovo mi všetko prišlo ľahko predvídateľné.

Jediné svetlo na konci tunela pre mňa bol Reaver. Prisahám, že tento draken bol ťahačom v tejto knihe a určite by som si ho želala viac. Jeho humor a hádanie sa s Kieranom bolo naozaj skvelé. Aj keď už ani neviem čo si mám o Kieranovi myslieť, akože stále ho mám rada, ale mám pocit, že už aj on je zmagorený z Poppy. Jeho oddanosť je úchvatná, ale aj tá by mala mať isté hranice.
Napriek tomu viem, že aj tak budem sériu ďalej čítať.

Teraz sa viac teším na pokračovanie novely o Nyktosovi a Serafíne. Tí dvaja mi prídu naozaj zaujímavejší a momentálne ich mám radšej. Dúfam, že sa to nezvrtne ako tu.

04.02.2024 2 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Instagram: @kirstinrau

Tak toto bola asi u mňa najdhlšie čítaná kniha. Na začiatku som mala problém sa začítať a prvých 200 strán som naozaj musela bojovať, aby som to nevzdala. Nehovorím však, že kniha je zlá, len mne osobne proste akosi téma nesadla. Dosť sa tu filozofalo a teda museli ste sa naozaj sústrediť na čítanie lebo občas som sa strácala. Miestami mi to prišlo chaotické a hlavne, keď uprostred nejakej konverzácie, jedna z postáv začala spomínať, čo sa stalo kedysi.

Kniha je písaná z viacerých pohľadov, čo mi samozrejme neprekážalo, ale napriek množstvu postáv, som si dlho nevedela vybrať, kto sa mi pozdáva najviac. Chýbalo mi tam viac akcie a teda jediná, ktorá sa mi páčila, bola súboj medzi Callumom a Parisou. A asi aj tí boli pre mňa najzaujímavejší. Dosť sa tu riešili vzťahy medzi uchadzačmi, no po pravde, neviem či sa budem púšťať do pokračovania, aj keď to skončilo celkom zaujímavo.

03.02.2024 2 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Instagram: @kirstinrau

Na túto knihu som sa strašne tešila a naozaj nesklamala. Bála som sa, či po druhej časti autorka zvládne dať všetko do poriadku a či sa veci nepokazia ešte viac. Toto bol však skvelý záver série.

Na Kivu som bola naštvaná v druhej časti, ale tu mi jej bolo ľúto. Prešla si peklom za svoje chyby a snažila sa ich napraviť, aj keď to tiež nebolo jednoduché. Závislosť, zúfalstvo a násilie. Nie len v Zalindove.  Priestor dostanú aj staro-nové postavy a ja som si napríklad obľúbila Crestu. A teda tá prekvapila asi najviac. Taký zvrat som nečakala.

Záver bol prekvapenie za prekvapením a jediné, čo ma mrzí je, že to skončilo. Mohla byť pokojne nejaká kapitola čo bolo po rokoch. Opäť by som prijala viac o Torellovi a aj o Ashlyn. Caldon ako vždy vniesol trochu humoru a odľahčil to napätie. Riešili sa vzťahy, no nechýbala akcia. Spoznávali sme aj iné kráľovstvá a teda boli naozaj zaujímavé. S niektorými by som sa veru stretnúť nechcela a niektorí mi naozaj nesedeli už od začiatku.

Zdá sa mi, že o tejto sérii nie je až tak počuť, čo je naozaj škoda. Rozhodne tomu dajte šancu. Verím, že si nájde fanúšikov.
Dúfam, že si od tejto autorky ešte niečo prečítam.

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Instagram: @kirstinrau

Po tejto knihe som siahla ako po oddychovke a hlavne preto, že bol okolo nej veľký boom. A osobne musím povedať, že ja som spokojná s tým, čo som dostala. Zbožňujem, keď ide o prvky od nenávisti k láske a predstieranie vzťahu.

Dokonca mi nevadil ani počet strán lebo kniha sa naozaj číta ľahko a celkom sama. Začiatok bol pomalší a viem, že kopec ľudí sa na to sťažovalo, ale na počudovanie, mne to neprekážalo. Samozrejme najlepšia zábava prichádza až odletom do Španielska, ale boli momenty, ktoré som si užila aj skôr. Je to taká romantická komédia a aj keď Lina bola tvrdohlavá, občas som sa na jej hláškach zasmiala a jej strachu som chápala. Aaron, no čo k nemu dodať. Neverila som, ale naozaj je vykreslený ako kópia Henryho Cavilla, čo ehm, nie je na škodu a úprimne sa mi páčil od začiatku.

Páčila sa mi chémia medzi nimi, ako sa postupne jeden druhému zdôverovali a otvárali. Nenašla som pasáž, v ktorej by som sa nudila. Napätia a erotiky si tiež užijete viac ako dosť. Pre mňa super kniha a určite odporúčam. A ak sa chystáte na dovolenku, tak toto je určite skvelá voľba.

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Instagram: @kirstinrau

Ja som bola vždy skôr na upírov. Vlastne aj som, ale musím povedať, že táto vlčia eroťárňa, sa mi naozaj páčila a som z nej nadšená. Je to naozaj skvelo premyslené ako sú rozdelení podľa znamenia a určite sa nebudete nudiť, keďže už začiatok je dosť zaujímavý.

Ayla mi občas liezla na nervy, ale myslím, že jej podrezaný jazyk si obľúbite. A Kaden? Ten  sa mi páčil už od začiatku. Musím povedať, že jeho postava bola fakt super vykreslená a neverím, že by si ho niekto nezamiloval. Rovnako sa mi páčila aj Stella. Pri viacerých scénach som sa zasmiala. Určite veci sa dajú predvídať, ale aj napriek tomu vás to vtiahne do deja a naozaj si to užijete.

Jediná vec, ktorá mne prekážala sú samozrejme erotické scény a nadržanosť určitých postav. Použiť na nich jed by bolo naozaj oslobodzujúce a bol by pokoj. Ak sa rozhodnete knihu čítať, pochopíte na koho som to myslela a ako. A naozaj, naozaj ma strašne mrzí český preklad a ich výrazy, pretože naozaj zbožňujem knihy v českom preklade, no koho napadlo už len nazvať mužské prirodzenie, ocas? Vôbec mi tie určité pomenovania intímnych partií do toho opisu nepasovali. Nebudem ich tu radšej vypisovať.

Napriek tomu som strašne zvedavá na pokračovanie, ktoré by malo byť hádam už čoskoro

Úprimne, knihu som dlho prehliadala a môže za to jej obálka. Neviem ako vy, ale mne reálne postavy a fotografie prídu gýčové. Mám potom z tej knihy taký čudný pocit.

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Instagram: @kirstinrau

Na túto knihu som bola zvedavá po niektorých recenziach, no mne osobne sa hádam páčila viac ako Hypotéza lásky. Zabite ma, ale ja to tak.

Bee a Levi bola naozaj skvelá dvojka a ja som si ich vzťah - nevzťah užívala od začiatku. Moje obľúbené od nenávisti k láske, tak nejak. Bee som si obľúbila, ale niekedy by som ju naozaj prefackala aká hanblivá a nechápava dokázala byť. Levi bol skvelý a mne sa páčilo ako sa vedeli podpichovať, aj keď im to troška trvalo. Bol asi miestami až moc dokonalý a k počudovaniu mali veľa vecí spoločných s Bee, no zároveň boli aj rozdielní. Vedľajšie postavy si tiež určite obľúbite. Hlavne asistentku Bee Neviem prečo, ale mne pripomínala miestami Max zo serialu 2 socky

Zápletku som ja osobne neuhodla a niektoré veci mi prišli moc dokonalé, ale napriek tomu sa mi to ako celok páčilo. Určite sa aj dosť zasmejete. Pre mňa to bola dokonalá oddychovka a som zvedavá, čo si ďalšie prečítame od autorky.

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Instagram: @kirstinrau

Na túto knihu som bola strašne zvedavá po recenziách, ktoré som čítala. Bola som však dosť sklamaná. Prvú polovicu som naozaj musela bojovať, aby som čítala ďalej. Vždy sa snažím knihy neporovnávať, pretože pri tom množstve kníh, je ťažké vymyslieť niečo originálne. V tejto knihe však podobnosť s Poppy z knihy Z krve a popela bola viac ako zjavná. Občas som gúľala očami a krútila hlavou, pretože viac si hádam už podobné ani nemohli byť a to aj v určitých momentoch. Avšak prostredie, do ktorého je dej zasadený, sa mi páčil a musím priznať, že používanie a fungovanie mágie v tomto svete bol určite zaujímavý.

Dante a Alessa ale podľa mňa vôbec nemali medzi sebou nejakú chémiu. Našťastie v druhej polovici sa to zlepšilo a ja som sa konečne začítala. Asi najviac zlomová kapitola bola, keď sa opili. To som sa už aj miestami smiala a konečne som im začala ten ich zaujímavý vzťah aj veriť. Najviac sa mi páčila Kamaria, ale inak som sa tešila na koniec. Záverečný súboj bol trošku slabší pre mňa, ale okolo Danteho je stále pár otázníkov, takže si možno pokračovanie prečítam.

03.02.2024 2 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

Instagram: @kirstinrau

Na túto knihu som bola strašne zvedavá lebo baby, ktoré ju čítali v originále, boli z nej nadšenie. Musím však priznať, že ja som mala na začiatku problém sa začítať a dej sa mi akosi vliekol. Našťastie napokon ten zlom prišiel a kniha ma začala baviť.

Sigma ma občas vytáčala, ale jej postava a celkovo príbeh je naozaj originálny. Samozrejme sa mi hneď od začiatku páčil Smrtihlav. Úprimne bez neho by príbeh nebol moc záživný. Je tu síce plno prekvapení, zvratov, ale je to skôr taký historický román s dávkou detektívky a možno štipkou hororu? Lebo mňa z duchov osobne dosť mrazí. Nie je to však nič extrémne strašidelné. Romantika bola troška v úzadí, ale ten koniec bol skvelý a určite sa chystám aj na pokračovanie.

Dúfam, že si tam viac užijeme Smrtihlava.

03.02.2024 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Instagram: @kirstinrau

Áno, už aj ja som sa dostala k tejto sérii, ktorú som vytrvalo obchádzala. Prišla však čítacia kríza a tak som si povedala, že je už konečne čas zistiť, prečo túto sériu všetci tak zbožňujú. Od Sarah J. Maas zbožňujem dvory a rovnako aj Mesto Luny, tak prečo si neskrátiť čakanie na jej ďalšie dielo niečím, čo už je dávno vonku.

Kniha naozaj nesklamala a ani som nevedela ako, bol koniec. Nenašla som pasáž, v ktorej by som sa nudila a samozrejme som si skôr obľúbila kapitána stráže Chaola ako korunného princa Doriana, aj keď samozrejme aj on má niečo do seba. A naša hlavná hrdinka? Zatiaľ sa mi pozdáva tiež. Postavy sú naozaj skvelo vykreslené a dej vás vtiahne už od začiatku. Som naozaj zvedavá na pokračovanie. Hádam mi to nadšenie vydrží.

03.02.2024

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Instagram: @kirstinrau

Prečo som toto ja nečítala skôr? Zatiaľ sa mi táto séria páči a pri tejto časti som bola naozaj nadšená. Táto časť bola pre mňa lepšia ako jednotka. Aj keď ja teda nemusím hrdinky, ktoré sú dokonalosť sama a viem, že to u Calaene nebude asi inak, zatiaľ sa mi jej príbeh pozdáva a aj to ako sa jej postava postupne vyvíja.

Dorian mi až tak k srdcu neprirástol, ale verím, že jeho postava ma ešte len prekvapí. Chaol sa mi páčil od začiatku a teda niektoré veci ma naozaj potešili. Lenže Maasova mi vždy dá takú frčku, že moje prvotné dojmy musím občas prehodnotiť. Tu sa síce tak ešte nestalo, no už tam nejaké pochybnosti sú. Nemám v láske milostné trojuholníky, ale tu to bolo také, neškodné? Neviem ako inak to nazvať, aj keď som niekedy musela gúľať očami.

Som zvedavá ako to bude pokračovať a teda ten koniec (keby mi ho môj drahý neprezradil a teda som si to aj ja nevyspoilerovala), tak by mi vyrazil dych. No aj tak som mala zimomriavky. Autorka tie konce jednoducho vie písať.

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Instagram : @kirstinrau

Ak som dvojku chválila, túto budem ospevovať. Dej sa odohráva na viacerých miestach ako sa pohľady postáv striedajú a teda nemáte čas sa nudiť. Viac sa mi síce páčila linka Celaeny lebo no veď konečne stretneme férov a polovičné víly. Samozrejme sa mi páči aj príbeh Manon, aj keď u nej sa isté veci dali predvídať ako dopadnú, bola som zvedavá čo bude ďalej. A máme tu draky! Proste Abraxos je také zlatíčko, aj keď hrôzostrašný. Tú dvojicu si zamilujete rovnako ako ja.

Najviac som si však užívala asi Rowena. Tú jeho krutú povahu a správanie, ktoré sa postupne menilo. Proste taký ten bad boy. Jednoducho vruu. Áno, už som zabudla aj na Chaola. Chaol síce  má stále niečo do seba, ale sorry, s týmto férom sa zrovnávať nedá.

Mám pocit, že v tejto časti sa toho deje toľko, že som nenašla pasáž, ktorá by ma nudila. Spoznávame nové postavy, prostredie a niektoré naše už známe postavy nás prekvapia. Ja som vedela, že Dorian sa ešte ukáže, aj keď toto je ešte asi slabý odvar. Koniec vás opäť dostane a už teraz som zvedavá, čo ma čaká v ďalšej časti. Ten koniec bol pre niektorých naozaj krutý.