Predator

Predator https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530671/bmid_predator-65ad705c4f9df.jpg 5 23 6

Dark Verse série

1. díl

Čo sa stane, keď sa nezastaviteľná sila stretne s nehybným predmetom v poli smrti? V temných vodách podsvetia je Tristan Caine anomáliou. Ako jediný nepokrvný člen mafiánskej rodiny je pre všetkých záhadou - veľmi schopný, s otáznou morálkou a neznámymi motívmi. Je nebezpečný a veľmi dobre si to uvedomuje. Podobne ako Morana Vitalo, neobyčajne geniálna dcéra konkurenčnej rodiny. To, čo Caine robí so zbraňami, dokáže Morana prostredníctvom počítačov. Keď jedného dňa na povrch vypláva dvadsaťdva rokov stará záhada, prenikne Morana do Cainovho domu s úmyslom zabiť ho, nevediac o väzbe, ktorá ich oboch spája. Nenávisť, minulosť a žiadostivosť sa zrážajú v nečakanom roji iskier. V ich svete sa však deje niečo omnoho väčšie a horšie. A aj navzdory vzájomnej nevraživosti dokážu nepriateľa poraziť iba oni dvaja... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Pandora

The Predator , 2020

hana1039
předevčírem 4 z 5

Knížka má náboj, ale... strašně dlouhé úvahy, myšlenky,dojmy Morany zaberou 1/3 knihy, přímých vět bych napočítala na pět stránek snad deset atd. U mě jednoznačně vedou knihy,ve kterých se to ,,hovory,,jen hemží...i tak, ale jsem zvědavá na další vývoj těchto mafiánských rodin...

Paja1709
24.04.2024 5 z 5

Me kniha bavila a těším se na další díl.

evineckY
26.03.2024 5 z 5

Tato kniha je SKVĚLÁ, krutá, krvavá, drsná !!!!!
V rodině mafie dcera není žádná princezna a život se s ní nemazlí.
Tristana miluju! Čím ten si prošel, to je síla.
Konec je perfektní, navnadí na pokračování.
Těším se na další díl.

„Buď mi prinesieš smrť alebo ju necháš ísť. Tak či onak, musíš sa rozhodnúť, ako som sa rozhodla ja a zmieriť sa s tým. Pretože ak tvoje rozhodnutia tak hlboko ovplyvňujú môj život, ak rozhodnutie, ktoré si urobil pred dvadsiatimi rokmi, určuje môj život práve teraz, potom ťa prinútim vybrať si znova. Tentoraz nie ako chlapca, ale ako dospelého muža.“

Matri
22.03.2024 5 z 5

„Nevieš, že pred predátormi sa nemá utekať, srdiečko? Radi lovíme."

Dark romance, k tomu mafia, sexy bad boy, nadupaná chémia a kľudne prečítam aj 100 takýchto príbehov.
Predator, hoci nebol dokonalý a pár veci môžem vytknúť ma dostal! Milujem, keď neviem knihu odložiť, pokým ju neprečítam.. A toto bol ten prípad!
Začnem malou kritikou
- rozprávanie v er-forme - nemám to moc rada, ale keď som si na to opäť zvykla už to šlo samo
- ach ten slovenský preklad... nechápem to používanie trpného rodu (hľadiac, sledujúc atď... strašne mi to vadí). Niektoré vety mi akoby ani nedávali zmysel :(
- začítať mi trvalo trošku dlhšie, až som si vravela, že asi som kníh tohto typu už prečítala až moc, a už ma nič nevie prekvapiť, ALE... prišiel zlom a potom som knihu doslova nevedela odložiť
- Morana, a na to aká bola údaje mega inteligentná, sa tak bohužiaľ niekdy absolútne nesprávala, najmä spočiatku knihy mi dosť vadila, ale nakoniec si ma aj ona získala :)

Čo bolo super je jednoznačne Tristan - tak krásne zlomený, temný, tvrdý hlavný hrdina. Neskutočne môžem tento typ postáv. Chémia s Moranou a hot scény boli božie! Iskry isky iskry!!! :)
Príbeh je temný, surový, záhadný, celkom akčný, zároveň trošku láme srdce a čitateľa nepustí do poslednej stránky. Ja sa neviem dočkať pokračovania a verím, že nakladateľstvo Pandora vydá celú sériu!!! :)
ODPORÚČAM! (ale za tie nedostatky je to 4,5*)

"Vidím, ako sa na teba pozerá. Napriek tomu, že som o tebe vedela celý život, nikdy som si nemyslela, že bude taký, aký je s tebou.“
„Aký je so mnou?“ Slová jej unikli skôr, ako sa nad nimi stihla zamyslieť.
Amara sa na ňu nepozrela, stále hľadela na mraky nad hlavou a pery sa jej mierne zvlnili.
„Živý.“

katasokolov
15.03.2024 3 z 5

3,5/5*

Tak temné, jak je avizováno na přebalu, to tedy nebylo.
Autorka správně uvádí na začátku knihy, že spousta věcí se bude opakovat. Hlavně slovní spojení “zabít někoho. Celý příběh je jeden velký koloběh.
Není tam skoro žádný děj.
Je to zmatečné a z jedné situace a místa se přesuneme jinam, aniž bychom pochytili, jak přesně se to událo.
Celkem jsem si oblíbila hlavní protagonisty. Nebezpečný a zádumčivý Tristan a chytrá hackerka Morana. Líbilo se mi, že si byli rovni a nic si nedarovali zadarmo. Měli mezi sebou i slušnou chemii, ale v ději se prakticky nic nedozvíte, krom odpovědi na otázku, proč Tristan tak nesnášel Moranu. Takže musíte čekat na díl číslo dvě a kdo ví, jestli tam dojde konečně ke všem odhalením ohledně minulosti hlavních postav.
Za mě celkem zklamání . Čekala jsem mnohem víc

kirstinrau
10.03.2024 5 z 5

Tak na túto knihu som sa tešila a na rovinu vravím, že som sa nemohla od nej odrhnúť. A vždy som musela skončiť v tých najlepších chvíľach. Vrrrr.

Toto je moja prvá kniha od autorky, takže mi chvíľku trvalo si zvyknúť na štýl písania, ale keďže vás dej vtiahne už od začiatku, prestanete to vnímať a užívate si už len príbeh medzi našimi hlavnými postavami.
Morana si ma získala okamžite a bolo zaujímavé sledovať jej myšlienkové pochody a správanie. V mafiánskom prostredí to ženy nemajú veľmi ľahké, ale Morana sa nedala a šla si za svojím, aj keď riskovala, že príde o život. Nebola to však hrdinka, ktorá bola dokonalosť sama a rovnako sa neopúšťala a neľutovala. Páčilo sa mi ako si pomaly púšťa k sebe ľudí, ktorí sú síce jej nepriatelia, ale pomohli jej azda viac ako vlastná rodina. Vtedy som si obľúbila aj vedľajšie postavy. Myslela som, že kniha bude obsahovať viac mafiánskych praktík, ale kniha je skôr zameraná na vzťahy a rodinné väzby, čo mne osobne vôbec neprekážalo.

Tristan Caine bol presný taký, aký som očakávala. Predátor, s ktorým je neradno si začínať. A síce som niekedy mala chuť ho uškrtiť, ale to napätie medzi nimi som si užívala. Aj keď som očakávala nejaké prepojenie, ktoré je už naznačené v anotácii, bola som prekvapená čo som dostala. Dokonalo premyslené. Jeho príbeh ma fakt dostal a ja som zvedavá, čo sa bude diať ďalej. Mne sa kniha rozhodne páčila a vrelo odporúčam. Kniha plná napätia, akcie, záhad a rozhodne nesklamú ani spicy scény.

mafie temnota

RuNyx