Válka dvou královen

Válka dvou královen https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516520/bmid_valka-dvou-kraloven-WCC-516520.jpeg 4 369 68

Casteel Da´Neer dobře ví, že není větší intrikánky než Krvavé královny, ale ani on nedokázal předvídat hrůznost toho, co provedla. Poppy se nezastaví před ničím, aby osvobodila svého krále a zničila vše, co Krvavá královna představuje. Spolu s Casteelem musí kvůli ochraně svých milovaných přijmout nové i staré tradice a pomoct každému, kdo to potřebuje. Válka je ale jen začátek, dávné síly totiž odhalily nevýslovné děsy. Proto bude muset Poppy naplnit svůj osud – a stát se tím, čeho se nejvíc bojí.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The War of Two Queens , 2022

Silencia
13.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Spousta lidí si stěžuje na vztah s Kieranem, ale mně to naopak přišlo super. V každé knize je jedna ústřední dvojice, na které všechno stojí, ale tady netradičně dali dalšího do trojky. Osvěžující. Během čtení jsem doufala, že to autorka dotáhne do konce a nebudou jen náznaky. Super. Možná mi to vyhovuje i proto, že mám Kierana radši než Casteela. :) No a co mi na knize trochu vadí? To co všem - natahování děje a porno scény hlavně v nevhodnou dobu. 4,5*

Pettato
26.02.2024 4 z 5

Čtvrtý díl přečtený a i když se mi příběh stále moc líbí, neskutečně mě irituje to natahování děje. V tom souhlasím s dalšími čtenáři. Tohle jediné bych sérii vytkla.
Toužebně si přeji, abychom se bez toho v dalším díle obešli.

ElikaS
20.02.2024 4 z 5

Ve čtvrtém díle se čím dál tím víc projevuje zbytečné natahování některých pasáží. Možná to je i díky tomu, že jsem všechny díly četla v podstatě najednou a tak to víc bije do očí. Kdybych je četla odděleně třeba po roce, tak by mi to asi tolik nepřišlo.
Na tenhle dil jsem byla hrozně zvědavá, ale na mě tam bylo málo Casteela. Je mou oblíbenou postavou a myslím, že z jeho utrpení se dalo vytěžit víc.
Závěr mi přišel trošku, jak šitý horkou jehlou. Na to jak si autorka libuje v popisování a rozebírání všeho ze všech možný úhlů, tak tohle bylo šup šup.
Každopádně jsem ráda, že došlo alespoň k jakémusi uzavření, protože jsem měla za to, že série je dopsaná a s hrůzou jsem zjistila, že zbývají ještě 3 díly.

Ekniha.
18.02.2024 5 z 5

Vojna začína záchrana Cassa tiež kto je pravá kralovna?

Milujem autorku, to ako dokáže opísať fantasy a jeho svet.. pripravte sa na akciu . už od začiatku to začne a nepustí vás

Stále som mala otázky.. a nové stále pribúdali..

Čo je pravda a čo nie..? A pozorne sledujte Reaver a Kierana títo dvaja su neskutočný čomu verit..? Oči majte v pozore nech vám neujdú detaily ale je možné že aj tak vám uniknú

Kto je vlastne Poppy? Doprdele milujem to sorry za výraz
Tajomstva klamstvá mágia záhady ma neustále nútili čítať ďalej a ďalej
a to nehovorím tie žhavé scény

Píšete ktorý pár.. či Cass a Poppy alebo Sera a Ash.. a netuším milujem oba páry.. tieto svety su prepojené ale vybrať si neviem

Chcem oboch chcem viac vždy a navzdy

marie2577
14.02.2024 4 z 5

.....spokojena ....;-)

MiraiYume
13.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Mnohem lepší díl, než předešlý. A víte proč? Protože tam velkou část příběhu nebyl úchylný, těžce narušený Cas. Chvílemi jsem i zvažovala, že dám pět hvězdiček, protože opravdu se mi víc jak první polovina skutečně líbila a bavila mě, ale pak to všechno šlo do kytek s naprosto ujetým chováním trojice Poppy/Cas/Kieran. Autorka má opravdu zvrácenou zálibu v popisování porno scén. Ano, toto už nebyla erotika, toto bylo vyloženě porno. A Casteel, ústřední postava, která byla ze začátku vykreslena jako úžasný, chytrý a vůbec všechno nej chlap je nakonec jen perverzní hovado, co nedokáže svého p-áka udržet v kalhotách ani když za něj nevinní nasazují krk. Celou dobu mu stejně jde jen o to aby dokonalou ne polobohyni, ne bohyni, ale vládkyni všehomíra přehnout přes postel a udělat jí to do všech myslitelných otvorů. Bože, takhle fakt ne... Brrr.
Jednou z fakt mála skvělých věcí byl Reaver. On byl jako svěží vánek v zatuchlém pokoji. Možná proto, že jediný se nesnažil z dokonalé (a dokonale nadržené) Poppy strhnout šaty a nelíbal zem, po které chodila. I když se obávám, že v dalším pokračování by na to mohlo dojít.
No, s odhlédnutím od morálního dna hlavních postav, byl samotný příběh fajn. Při přeskakování nepříjemných porno scén se dal číst, a to dokonce s chutí. Sice jsem na závěr čekala něco jiného, nebo alespoň větší vzrušení po těch všech přípravách, ale vlastně to tak taky šlo. Až na ten otevřený konec. Přiznám se, že fakt ne. Dál číst nebudu. Už jen kvůli Poppy a Casovi, protože tak děsně nesympatické hlavní postavy jsem ještě nikdy nečetla. A jelikož se z Kierana stal taky kre... teda chci říct poslušný pejsek na vodítku, nebudu si kazit oči nad další erotickou biblí.
Doufám, že série Žár těla a ohně je lepší a mravnější.

6Nikki6
11.02.2024 3 z 5

Z celé série za mě nejslabší. Zbytečně natahovaný děj který mě místy dost nudil a prvních 350 stran jsem protrpěla. Snad bude další díl brzy a vrátí se lepší a dynamičtější děj

kirstinrau
04.02.2024 2 z 5

Instagram: @kirstinrau

V prvom rade musím priznať, že som rada, že som čítala novelu pred touto knihou lebo asi by som mala z toho ešte väčší guláš. Túto sériu naozaj zbožňujem, ale tento diel je pre mňa sklamaním. Tešila som sa, že konečne dostaneme kapitoly z pohľadu Casteela, no úprimne, hneď ako som videla, že ide on, gúľala som očami. Ja naozaj takto zamilovaného Casteela nemám rada. Nechápem, čo z neho autorka urobila. A Poppy? No už viac na nervy mi ísť nemohla. Tak nechutne dokonalú bytosť som dlho nevidela. A to ako ju všetci zbožňujú, uctievajú a vychvaľujú aká je výnimočná? Akože v čom? Že nevie ovládať svoje emócie, ani svoju moc a potom sa čuduje a bojí, čo spôsobila a kým vlastne je?Neviem koľko schopností jej ešte autorka nadelí. Mám pocit, že už to zbytočne naťahuje.

Dozvieme sa síce nejaké nové veci a dostaneme aj pár prekvapení, ale po dočítaní tejto knihy som nemala žiadne emócie. A to som si myslela, že budem šokovaná istou kapitolou, podaktorí sa určite potešia, keďže fámy boli, no celkovo mi všetko prišlo ľahko predvídateľné.

Jediné svetlo na konci tunela pre mňa bol Reaver. Prisahám, že tento draken bol ťahačom v tejto knihe a určite by som si ho želala viac. Jeho humor a hádanie sa s Kieranom bolo naozaj skvelé. Aj keď už ani neviem čo si mám o Kieranovi myslieť, akože stále ho mám rada, ale mám pocit, že už aj on je zmagorený z Poppy. Jeho oddanosť je úchvatná, ale aj tá by mala mať isté hranice.
Napriek tomu viem, že aj tak budem sériu ďalej čítať.

Teraz sa viac teším na pokračovanie novely o Nyktosovi a Serafíne. Tí dvaja mi prídu naozaj zaujímavejší a momentálne ich mám radšej. Dúfam, že sa to nezvrtne ako tu.

Lavina
01.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Stejně jako předchozí díly moc pěkný příběh,ale zdlouhavě napsaný.Opravdu jsem už některé úvahy, rozebírání a přemýšlení přeskakovala.V tomto díle se nám pěkně rozjela láska v ústřední trojici a konec byl aspoň trochu pozitivní.Potřebuji trochu oddych,neboť jsem četla všechny díly hned po sobě,ale další si ráda časem přečtu.

pikilo
30.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Zbytečně protahované, neustálá repetetivnost. Autorka se snaží milkovat příběh co to jde. Vzdala jsem snahu pochopit kdo je bůh, kdo je prvotní a kdo vlastně jak vznikl, strašně nepřehledné. Poppy se neustále lituje a velice ráda upozorňuje na to, že byla PannaVyvolená. Cass by zase pro změnu celou dobu jen jebsouložil, sex není špatná věc ale když se provozuje každou kapitolu tak už to pro mě ztrácelo na zájmu. I přes velké výtky je kniha zajímavá a má něco do sebe. Jednu hvězdu navíc jsem dala proto, že jsem se konečně dočkala trojky s Kieranem

annora_cte
29.01.2024 3 z 5

Válka dvou královen
Název: Válka dvou královen
Tohle byl za mě nejslabší díl. Skoro celý děj se příliš táhnul. Trochu mě to mrzí protože jsem se na Válku dvou královen hodně těšila vzhledem k tomu, jak skončil třetí díl.
Hodně jsem ocenila kapitoly z pohledu Casteela. Některé scény byly vážně drsné, ale to aspoň poukazovalo na to, jak šílemý hlavní záporák byl.
Taky se mě bavily scény s Reaverem a Kieranem, u těch jsem se upřímně smála. Samotný děj byl zajímavý, napínavý, ale jak říkám, taktéž příliš zdlouhavý.
A taky jsem se dočkala té slavné spicy kapitoly, na kterou mě lákalo tolik lidí. A jo, stálo to za to.
Co se konce týče, upřímně si myslím, že kdyby autorka lehce pozměnila konec, série klidně mohla skončit tímto dílem.
Na závěr: Bylo to zajímavé, napínavé a taky jsem si probrečela, ale až moc dlouhé. Konec mě popravdě moc na pokračování nenalákal, ale samozřejmě si ho přečtu.

Ajwy
14.01.2024 4 z 5

Po přečtení více než poloviny zdejších komentářů, jsem měla opravdu hrůzu, se do knihy pustit. Co dávám opravdu za pravdu je, zbytečné prodlužování. Rozhodne se to mohlo nezabývat opakováním již známého ale zaměřit se na neznámé. Každopádně, kniha se mi líbila, konec byl fíha a další díl si rozhodně přečtu.

Tienping
12.01.2024 5 z 5

Já tu sérii miluju. Mám ráda i Case (jo, je divnej sexem posedlej týpek s tesákama), mám ráda i Kierana a Poppy.
Nemůžu se dočkat, až vyjde další díl. Fakt mě to baví.

martisek21
06.01.2024 4 z 5

Neeee,proč to nemohlo skončit? Fakt to na 700strankách nešlo? Však už se tam stalo všechno, v bozích, božstvech, prvotních se podle mě nemůže vyznat snad už ani autorka, jak je to komplikované.... A ano - musím souhlasit s dalšími čtenáři, už je tam zbytečně moc vulgarit - někdy se dá přece říct i "sakra",ne? No ale i tak dávám čtyři hvězdičky, protože napínavé a čtivé to je, Kierana a Casteela ( v tomto pořadí) žeru, Poppy je snesitelná, její myšlenkové pochody se dají přeskakovat, sex je pokaždé nějak jiný, abysme se nenudili, a že ho tam teda je... Ale fakt už to mohla autorka ukončit :-)

donnaluccia
05.01.2024 4 z 5

Knihy jsem četla v tomto pořadí, kdy Ve stínu popela a Světlo v plameni se odehrává mnoho let před Poppy a k této sérii mají vyjít ještě dva díly. K Poppy má vyjít závěrečný díl.
Ve stínu popela - Světlo v plameni - Z krve a popela - Království těla a ohně - Koruna z kostí a zlata - Válka dvou královen.

Po přečtění obou sérií mám velmi rozporuplné pocity, protože Ve stínu popela bych hodnotila jako TOP úplně tak akorát všeho, tak jak by mělo být a Světlo v plameni mě zklamalo, neboť tam byly náznaky typického natahování, kdy se něco děje na začátku, pak dlouhoo nic, jen samá omáčka a na konci velký zvrat, akce a nějaké rozuzlení, proto jsem váhala, zda se pustit do Poppy. A jak jinak, než že se mi potvrdilo, že autorka používá stejný model na všechny knihy.
Válku dvou královen bych hodnotila jako nejsilnější, ale i tak mě místy nudila. Škoda. Protože autorka psát umí a ten nápad světa smrtelníků a Iliseea, nápad drakenů, dakajů, gyrmů, vlkodlaků, povznesených, bohů, prvotních, krvavého lesa ...... a propojení sérií s proroctvím a že se odehrávají v tom stejném světě, ale v jiné době je originální a má to hlavu a patu. Serafenu a Nykta jsem si zamilovala, ale k Poppy se vracet nebudu. Nevím jak označit Casteela, ale Nyktos se aspoň choval jako chlap.

Velké mínus hodnotím množství erotických scén pořád opakujících se dokola a slovní formuli: "Jsi v pořádku?", které je moc všude. Pokud obě hrdinky disponují takovými schopnostmi a nejsou žádný slabošky, pak tuto formuli nevidím na místě.

Inugoya
02.01.2024 4 z 5

Kupodivu přidávám jednu hvězdu navíc, oproti minulému dílu.

Tím, jak Cas a Poppy byli prvních 500 stránek daleko od sebe, tak se to zase dalo číst.

Pak se bohužel znova setkali. A hádejte, co dělali?

Cas je už navždy nenapravitelně nesympatická postava. Nejen, že každé druhé slovo, které vypotí, je vulgarita (a vulgarity jsou jako chilli koření: stačí víc než špetka a znechutí se vám to), ale jeho mozek se už nenávratně odporoučel do kalhot (představte si, že jste v bídném stavu, useknou vám prst, jste špinaví, zranění, hladoví... a stačí pomyslet na jednu osobu a už vám stojí. Škoda, že mu neusekli místo prstu něco jinýho...).

Krom toho by on i Poppy potřebovali terapii. Takový páreček sebestředných, agresivních, nenávistných osob, aby jeden pohledal. (Možná by tu terapii potřebovala i sama autorka, tohle průměrný člověk nemá důvod psát).

Poppy nám samozřejmě zase vylevelovala. Už není jen nějaká bohyně, ale dokonce je prvotní bohyně! Jestli to takhle bude pokračovat i dál, tak nevím, nakonec nejspíš zjistíme, že je stvořitelka všeho známého vesmíru.
Ale přitom není nic jiného, než obyčejný, sexuálně vyšinutý fracek, který má regulérní anger issues a komplex nadřazenosti.

A propos, tamty scény. Ty jsem už zkrátka úplně přeskakovala, až na jedinou, která mi potvrdila moji domněnku z předchozího dílu: očekávaná trojka Cas - Poppy - Kieran tady rozhodně nastala.
Táhla se dobré dvě kapitoly a nevěděla jsem, jestli se smát nebo plakat.

Samozřejmě to není jen tak obyčejný skupinový sex. Ne, ne. Je to svazek nejvyšší důvěry, posvátné propojení. Tak si to tím okecáme a hurá na to!

Je potřeba se u toho svlíknout do naha (jak jinak), kousat se, a vzájemně se u toho ošmátrávat. A protože celé to kousání a sání krve je tak děsně vzrušující (už jsem zmiňovala, že Poppy a Cas jsou vyšinutí úchyláci?), tak je potřeba to zakončit kolektivním orgasmem, kdy sice nevíte, kdo co do koho strká, ale je vám jasné, že všichni všechno do každého.

Emile, Emile. Ty ses na Poppy jen usmál a Cas ti za to chtěl vyrvat páteř hrdlem.
Tady ji ***** Casův nejlepší kámoš, ale tady nejen, že to Casovi vůbec nevadí, ale ještě u toho aktivně asistuje.
Triple facepalm.

(Pardon, já zapomněla, tohle je přece to posvátné spojení!)

Jedinou světlou skvrnou v téhle sérii tak stále zůstávají draci. #teamreaver

Zbytek asi nemá smysl nějak výrazněji komentovat, zvlášť po zjištění, že čtenářské utrpení ještě neskončilo.
Kéž by ze země vyskočil Kolis a všechny až na draky spolkl.

Jestli tu sérii dočtu? Asi jo. Ale už se k tomu rozhodně nikdy nevrátím.

lištička123
01.12.2023 4 z 5

Trošku jsem se sice ztrácela v bozích a jejich schopnostech, ale přesto se mi i tento díl líbil. Možná těch erotických pasáží by mohlo být méně.

Duchoslp
19.11.2023 4 z 5

Než jsem začala knížku číst, myslela jsem si, že to bude poslední díl. Chybka, ale i přesto čtvrtý díl nebyl špatný. Místy byl děj trošku zdlouhavý a konec pro změnu zase hodně rychlý. Vypustila bych zbytečná sprostá slova. I tak se mi knížka líbila a jsem zvědavá na další díl

annes
15.11.2023 3 z 5

Jedamane! Třikrát jsem si to musela půjčovat jako e-knihu, protože mi vypršel čas :D ten střed (v podstatě skoro celá "válka") byla mooooc dlouhá. Jakože vážně hodně. Začátek frčel, pak dlouho nic a pak frčel konec.
Musím uznat že na konci jsem ještě byla trochu zmatená, jestli je to vážně konec nebo si autorka nechává otevřeno pro další díl?
A teda s Kieranem jsem čekala trochu lepší konec, než tohle "vyvrcholení". Vážně měly dobře našlápnuto, ale tohle mi přišlo jedním slovem asi "divné".
Jo a ještě se podělím o aha moment celé knihy pro mě - zkrácenina hrdinčina jména je vlastně v překladu vlčí mák (říkanka z jejích vzpomínek). Předpokládám, že v originále to bouchne do očí hned, ale mě to fakt unikalo celou dobu :D do příště musím být bystřejší.

SilvieB
09.11.2023 4 z 5

Podle recenzí jsem se trošku bála do tohoto dílu pustit. Jak už to tak bývá když nemám žádné očekávání nakonec mě kniha mile překvapí. Tady to bylo taky tak... V první třetině knihy se toho moc nedělo a to mi nijak nevadilo alespoň jsem měla čas si vybavit souvislosti, co, kde, jak, s kým, se stalo v předešlém díle.
Taky jsem byla moc ráda za vyprávění i ze strany Casteela, ale co mi vadilo tak to bylo to jak byl sprostý. Chápu že neměl asi dobrou náladu, když byl uvězněný někde kde ho mučili, ale kapitoly z jeho pohledu byly samé: sráči, svině, seru na to, sračky, kurva atd. Vůbec mi to k němu nesedělo, jestli si pamatuju dobře tak takový v minulých dílech nebyl...?
Byly tam pasáže, které byly asi zbytečné, zdlouhavé a taky jsem se začínala ztrácet v té motanici bohů, povznesených, demisu, prvotních, vikterů, dakajů a nevím čeho všeho ještě...
Na druhou stranu mě hodně bavila různorodost postav, ani jedna z té hromady postav mi nepřišla nudná, právě naopak. Reaver, Delano, Emil, Netta... Myslím, že každý si tam najde svého oblíbence a proto pro mě byla závěrečná bitva hodně emotivní. O své nejmilejší postavy prostě nechcete přijít...
Tenhle díl rozhodně nebyl nejlepší ale čtyři hvězdičky si zaslouží. Ano, je v tom trochu chaos a když nebudete číst pozorně tak se lehce v těch informacích ztratíte. Ano, na konci se asi prozradilo něco z druhého dílu série Žáru těla a ohně, ale asi záleží v jakém pořadí knihy budete číst. Ano, je tam dost sexuálních scén, ale v minulém díle jich bylo rozhodně víc.
Já se klaním paní Armentrout že dokázala vymyslet tak propracovaný svět a tak zajímavé a uvěřitelné postavy.

romantika

Jennifer L. Armentrout
americká, 1980
2021  84%Z krve a popela
2014  86%Počkám na tebe
2014  86%Buď se mnou
2015  87%Zůstaň se mnou
2014  78%Jako led

Kniha Válka dvou královen je v