kikikrat kikikrat komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Uff... musela jsem si dát pár dní po přečtení abych došla k nějakému závěru. Kniha předčila svou dobu to rozhodně. Na konci knihy jsem nechápala, byla jsem ohromená.. dokonce vyděšená. Nerozumím jak někdo mohl napsat něco tak neuvěřitelného. Nicméně mi úplně neseděl styl psaní a některé časti byli příliš zdlouhavé.

29.01.2019 4 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

U knih autora musíte opravdu přemýšlet a nebylo tomu jinak ani teď. Vše je tak komplikované a je třeba se soustředit aby vám nic neuniklo. Pořád čtete a říkate si co? Cože? A pak spolu s hlavníma postavama začnete konečně chápat. Doporučuji všem, kteří mají rádi vědu a zajímavé příběhy u kterých musí přemýšlet.

16.04.2024 4 z 5

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Kniha, kterou budu mít v paměti ještě dlouho. Postavy, které jsem si oblíbila a přiběh, který mi toho mnoho dal. Doporučuji všem, prostě všem.

10.04.2024 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Tohle byla tak krásná kniha. Ráda bych vyzdvihla styl psaní, díky, kterému se kniha skvěle čte. Děj se tady tak nenápadně vyvíjí a graduje. Říkáte si, že se vlastně nic neděje ale přitom se děje všechno. Jsou tu dvě dějové linie a tentokrát musím říct, že mě bavily obě stejně. Příběh Anny a jejího manželství a mateřství vás donutí se zamyslet, hlavně pokud máte děti. A příběh Věrky vás zavede do historie a vy se dozvídáte spoustu nových nebo zajímavých informací o životě v pohraničí. Je tu důležité téma mateřství, rodiny, národnosti nebo třeba lásky a odvahy. Knihu všem vřele doporučuji a určitě si přečtu i další knihy autorky. Dávám 4,5/5*.

30.03.2024 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha byla čtivá a jestli je něco co musím vyzdvihnout tak to, že autorka si dala opravdu záležet aby na sebe vše navazovalo a člověk se tak nemohl ztratit v ději. Měla jsem vysoké očekávání, které se skoro naplnilo ale přeci jenom mi tam něco chybělo a přesně nedokážu popsat co. Knihu ale moc doporučuju hlavně nám romantickým duším.

14.02.2024 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Kniha je pro děti a je skvěle napsaná a určitě dává dětem možnost rozvíjet fantazii. Seznamuje je s vlastnosmi, které nejsou úplně dobré, s chudobou i nadějí. Za mě určitě skvělá volba.
Pořádně nevím jak knihu hodnotit ale nakonec jsem se rozhodla pro 4*. Kniha je krásná a čtivá ale ten příběh už jsem znala.

28.01.2024 4 z 5

Pohár bohů Pohár bohů Rick Riordan

Nemohla jsem se dočkat až se zase potkám s Percym a stálo to za to! Jako vždy byla kniha čtivá, vtipná a plná akce. Rick umí člověka vtáhnout do děje a ještě tak vtipně. Skvělé zapojení dalších bohů z řecké mytologie. Potkáte tu ale i ty staré známe bohy ale hlavně starou dobrou trojku: Percy, Annabeth a Grover. Těším se na další díl.

26.12.2023 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Tohle bylo skvělé! Netradiční prostředí zábavného parku, skvělá chemie mezi Zahrou a Rowenem a trocha pikantnějších scén, které tam naprosto sednou. Kniha je čtivá, plná dialogů a uteče vám ani nebudete vědět jak. Zahra je zábavná a Rowan možná až moc vážný a to dělá ten příběh ještě víc zajímavějším. Doporučuju a těším se na další díl.

18.12.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Mám knihy spisovatelky ráda, díky tomu, že čtenáře seznamuje s historií a vždy vybere téma, které nám neni tolik známé. Já o Rumunsku mnoho nevěděla a jsem ráda, že jsem ho poznala. Byla to temná část historie a neumím si představit takhle žít. Mám teď chuť Rumunsko poznat o něco líp a myslím, že hlavně o to auterce jde. Nicméně samotný příběh mě nezasáhl tak jak bych si přála. Přišlo mi, že klouže po povrchu. To se mi stalo už i u předešlé knihy. Díky tomu tomu dávám o hvězdičku méně. Prostě mi tam něco chybí.

28.04.2023 4 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Nejsem dítě a nečtu horory ale musím říct, že tuhle knihu jsem si užila. Bála jsem se a má představivost pracovala na plné obrátky. Doporučuji i poseroutkům jako jsem já. Skvělá kniha!

17.03.2023 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Lepších 3,5*/5*. Naprosto jsem si zamilovala Iru a Emílii, dlouho jsem si nikoho tak neoblíbila. Líbí se mi i prostředí, které je neobvyklé a temné. Jestli něco spisovatelka umí tak dostat vás na tyhle krásná místa, tedy popsat prostředí. Co mi vadilo bylo méně akce a občas se mi zdálo, že Emílie chodí od jedné věci k druhé a já byla docela zmatená. Trochu více erotiky neuškodilo ale možná to bylo právě na úkor té akce. No ale co mě iritovalo a nepatří to k příběhu ale kazilo mi to dojem byla ta kniha! Respektive hodně lepidla ve vázání, nemohla jsem knihu pořádně otevřít. Nepočítám to do hodnocení ale protivné to teda bylo. Stalo se vám to taky? Třetí díl si určitě přečtu, Ira s Emílií za to stojí.

18.01.2023 4 z 5

Neronova pevnost Neronova pevnost Rick Riordan

(SPOILER) Ricku toho Jasona ti nezapomenu! Snažil si se aby to vyznělo, že to tak mělo být ale nemělo.. to teda ne! Ale i tak ti chci říct, že i tahle série byla skvostná. Apollon rostl a vyrostl z něho docela obstojný Lester a docela dost dobrý bůh. Neskutečně jsem si oblíbila i Nica a Willa a doufám, že se s nimi opět potkám. Děkuju, že si nezapomněl na mého oblíbeného Percyho, protože nebýt jeho tak tě ani nepoznám. Další kniha nabitá akcí a humorem tak jak to my čtenáři máme rádi. Děkujeme za to.

24.10.2022 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

V první řadě musím napsat, že kniha byla mimořádně čtivá a to i přesto jakým vážným tématem se zabývala. Nikdy jsem nic s tímto tématem nečetla a bylo to velice přinosné. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a poznala tak němce trochu jinak. Jediné co mi vadilo, že jsem se občas ztrácela v postavách.

29.07.2021 4 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

První část knihy byla nostalgická a ráda jsem si zavzpomínala. Chvilku mi trvalo než jsem se začetla protože mi byla Aneta docela protivná. Nakonec jsem ji ale díky druhé části tak nějak pochopila. Kniha se dobře četla a přiběh každého hrdiny mě bavil a zajímal. Co mi ovšem vadí, že kniha nemá vlastně žádný konec, žádné rozuzlení… nebo ještě příjde? Jo a taky jsem Mělničák a u nás říkáme na Mělníku to “v Mělníku” bylo peklo=D

20.07.2021 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

3,5*/ 5* dala jsem na doporučení a opravdu se těšila protože i anotace byla lákavá a ne kniha nebyla špatná. V některých částech knihy jsem se opravdu smála nahlas a kniha se četla sama. Měla jsem asi problém na konci, moc zapletené a moc zdlouhavé. Ale jako odpočinkové čtení doporučuji.

18.07.2021 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Lepších 3,5*/5* téma bylo zajímavé ale problém byl ve stylu psaní, který mi prostě nesedl. Začetla jsem se až na posledních 100 stránkách kdy jsem si konečně zvykla. Nicméně mě knihou provázela určitá bezmoc o tom, že jsou lidi občas vážně beznadějní a všichni si to umí omluvit. Nakonec ale přeci jen ta životní zkouška babičky, její dcery a vnuka pro někoho z nich dopadla dobře. Nevím jestli po autorce ještě sáhnu ale příběh si jistě pamatovat budu.

25.09.2020 4 z 5

Co nám oheň vzal Co nám oheň vzal Mariana Enríquez

To bylo tak zvláštní a strašidelné... povídky normálně nečtu a už vůbec ne tak děsivé. To, že každá má tak nějak otevřený konec člověka nutilo pořád nad každou přemýšlet. Povídka Špinavý kluk a Adelin dům... no nad těma budu přemýšlet ještě hodně dlouho. Pokud chcete zkusit něco jiného a zvláštního tak doporučuji.

11.07.2020 4 z 5

Hrobka nemrtvých Hrobka nemrtvých Rick Riordan

Já prostě miluju jak na mě Rick v knize mluví a protože je tam Apollon je to vážně zábava. Příběh mě vtáhl a ja se smála, vztekala a smutnila spolu s hrdiny. V knize se neustále něco děje a tak to člověka prostě baví. Mám ráda tenhle svět plný bohů, polobohů, císařů a dalších..

06.06.2020 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Bylo to těžké čtení, které jsem si musela dávkovat. Kniha ve mě nechává spoustu myšlenek. O tom jak společnost často nedokáže přijmout odlišné věci. O tom jaká je hranice mezi fantazií a skutečností. O tom jak jinde vidí ženy. Ano kniha mě donutila přemýšlet.

07.05.2020 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Mám ráda hokej a oddechové knihy takže tahle knížka byla jasná volba. A dostala jsem od ní co jsem očekávala a i mnohem víc. Kniha se skvěle četla a líbilo se mi, že obsahovala i vážnější témata ale i to, že vztah mezi nimi vznikal postupně. Nicméně, některé části se mi až tak nelíbili. Časem si ráda přečtu i ostatní díly.

14.03.2020 4 z 5