kikikrat

Opravdový životOpravdový životAdeline Dieudonné

Krásná kniha. Byla krátká a přesto mi mnoho dala. Kéž by byl každý jako hlavní hrdinka a viděl vždy světlo na konci temnoty.. viděl krásu.

Vánoce v PařížiVánoce v PařížiMandy Baggot

Jako oddechové čtení to bylo fajn ale myslím, že kdyby byla kniha o něco kratší vůbec by mi to nevadilo. V knize je krásně popsaná vánoční Paříž. Hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy ale příběh byl dobrý.

Nelituju ničehoNelituju ničehoColleen Hoover

Tak jako každá kniha autorky i tato si mě získala. Nedokážu si představit prožívat to co hlavní hrdinky a přesto jsem to s nimi prožívala. Silný příběh rodiny, matky, dcery a lásky. Nebyla tak skvělá jako jiné knížky od Colleen ale za přečtení stála.

28.12.2020

S láskou tě nenávidímS láskou tě nenávidímJo Watson

Mám moc ráda tyhle knihy kde se pobavím a odpočinu si. U této jsem se několikrát smála nahlas. Skvělé postavy a velice zajímavé prostředí a příběh. Kniha mi dala přesně to co jsem očekávala a vřele ji doporučuji.

09.12.2020

Noci běsůNoci běsůKateřina Šardická

Skvělá kniha české autorky. Nemohla jsem se odrthnout. Příběh hezky plynul a byl napínavý. Chvílem jsem se opravdu bála a když ve mě nějaká kniha dokáže vyvolat emoce, vidím to jako velké plus. Každá postava byla jiná a já si je opravdu oblíbila. Pravda, že konec si možná zasloužil více prostoru ale knize to nijak neubralo. Hodně mě bavila ta zvláštní pochmurná vesnička. Kniha má navíc nádhernou obálku, no a ty kapitoly rozdělené na noci, skvělé!

27.11.2020

Mlčící fontányMlčící fontányRuta Sepetys

3,5*/5* dlouho jsme nad tím hodnocením premýšlela ale nemohu jinak. Kniha byla velice zajímavá. Pohled na život ve Španělsku měl pro mne velký přínos. Příběh jako takový mne ale nevzal za srdce jako u ostatních knih autorky. Nevím možná to moc srovnávám nebo už jsem ve čtení jinde ale ostatní knihy autorky jsou podle mého lepší. Čtení se mi vleklo a nějak mi bylo jedno jak to s nimi dopadne. Pokud máte rádi romantické přiběhy s přidanou hodnotou, doporučuji.

27.11.2020

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Krásný příběh plný přírody, ktetá byla tak nádherně popsána a která měla velkou roli v celé knize. Hlavní hrdinka, která mi brala dech. Co uděláme ve chvíli kdy nás všichni opustí? Ona se probojovala od malé holčičky po soběstačnou dospělou ženu. A my mohli sledovat tu bolestivou, osamělou cestu plnou naděje a učení. Nechyběla ani láska a spoutu nenávisti k něčemu neznámemu jako je “holka z bažin”. Já si tě Kyo oblíbila hned na začátku a soudní proces prožívala jakobych tam byla s tebou, srdce mi tlouklo a slza mi ukápla. Konec, který následoval mě nutil přemýšlet.
Tato kniha má zkrátka vše a já jsem štastná, že jsem si jí přečetla. Jediné co mi občas vadilo bylo pátrání policie.

31.10.2020

Cinder & EllaCinder & EllaKelly Oram

Začátek knihy byl ten nejlsilnější začátek, který jsem kdy u knihy zažila. Říkala jsem si jen wow, to je síla a vážně těžko jsem se srovnála s tím jaký život má hlavní hrdinka. Neměla to jednoduché a plně chápu jaká bezmoc a zlost co jí provázela. Lidi jsou zrůdy ale ne kvůli tomu jak vypadají, záleží na chování. Byl to chvílema vážný přiběh protkaný romantikou. Romantika byla taková zvláštní a ke konci kniha slábla. Doporučiji, jen čekejte vážná témata.

12.10.2020

Můj bratr mesiášMůj bratr mesiášMartin Vopěnka

To byla tak zajímavá kniha. Určitě jiná než všechny ostastní. Mám ráda téma postapo a tato kniha mne zaujala už když vyšla ale dostala jsem se k ní až teď a jsem ráda protože pak bych jí třeba chápala jinak. Je jednoduše napsaná ale to co se v ní píše má své složitosti. Přišlo mi jakobych šla tu pouť s Markem a chápala jsem Eliho a to, že svět spěl a dospěl do záhuby. Doufám, že ve skutečnosti jsou lidi napravitelní. Snad i ve vás kniha něco zanechá.

28.09.2020

Nejlepší pro všechnyNejlepší pro všechnyPetra Soukupová

Lepších 3,5*/5* téma bylo zajímavé ale problém byl ve stylu psaní, který mi prostě nesedl. Začetla jsem se až na posledních 100 stránkách kdy jsem si konečně zvykla. Nicméně mě knihou provázela určitá bezmoc o tom, že jsou lidi občas vážně beznadějní a všichni si to umí omluvit. Nakonec ale přeci jen ta životní zkouška babičky, její dcery a vnuka pro někoho z nich dopadla dobře. Nevím jestli po autorce ještě sáhnu ale příběh si jistě pamatovat budu.

25.09.2020

Dokážeš udržet tajemství?Dokážeš udržet tajemství?S. Kinsella (pseudonym)

3,5*/4* po dlouhé době jsem přečetla knihu za jediný den. Dala mi přesně to co jsem od ní očekávala oddech, zábavu( ano smála jsem se nahlas) romantiku a téma rodiny. Možná může být kniha kratší a některé části tam být nemusí ale já si knihu prostě užila.

09.09.2020

Lustr pro papežeLustr pro papežeJan Tománek

Kniha je krátká a přesto mě dokázala úplně zničit... ta beznaděj, která se odehrávala na každé stránce byla devastující... nedokážu si ani představit čím si museli projít a kolik sil v sobě každý jeden z nich musel mít. Kéž by si tuto knihu přečetl každý, možná by víc lidí pochopilo... Kniha se i prěs těžké téma dobře četla a tak jen a jen doporučuji!

29.08.2020

DědictvíDědictvíE. E. Holmes

3,5*/5* nápad a čtivost perfektní. Vadil mi dlouhý začátek knihy, kde se skoro nic nedělo. Konec ten byl naopak urychlený a na posledních stránkách se toho stalo tolik. Vztah Jess a Evana byl useknut a nevysvětlen. Je to vážně škoda protože jinak je to zajímavá kniha.

17.08.2020

Naučte se tančit v deštiNaučte se tančit v deštiVeronique Maciejak

3,5*/5* kniha mi dala přesně to co jsem od ní očekávala. Spoustu rad a věcí k zamyšlení, které zrovna sednou do mé situace. Nicméně kniha je tak stroze a zvláštně napsána. Přišlo mi, že se víc zaměřuje právě na ty rady než na děj. Nedokázala jsem si oblíbit žádnou postavu. Špatná kniha to ale rozhodně nebyla.

07.08.2020

Paní jezeraPaní jezeraAndrzej Sapkowski

Je to tu! Jsem u cíle a jsem z toho smutná. Svět Zaklínače se mi líbil a já si oblíbila hlavní postavy. Líbil se mi styl, kterým jsou knihy psány. Jediné s čím jsem bojovala jsou kapitoly plné politiky nebo války. V tomto dílu se jich také pár našlo ale můj celkový dojem z knih mi to nekazí, člověku to alespoň přiblížilo jak to ve válce nebo v politice chodí. Závěrečný díl mě místy dojal, rozesmutnil a i pobavil. Někdy jsem byla vzteklá spolu s Ciri, to jak jí kazdý chtěl ovládat mi nebylo po chuti. Nakonec se vše propojilo a začalo dávat smysl. Konec byl možná trochu zvláštní ale je to prěci svět Zaklínače a tam je možné vše. Něco končí a něco začíná..

07.08.2020

HoubařkaHoubařkaViktorie Hanišová

Má první kniha od autorky a už teď vím, že nebude poslední. Nevím jak knihu rozdýchám. Styl psaní mi sedl i když tam bylo pomálu přímé řeči. Miluji houbaření a žasla jsem kolik toho vlastně nevím. Nejvíc mě ovšem zasáhl osud Sisi, chvílema mi bylo zle z toho čím si procházela. Byla na vše sama, sotva přežívala a přesto v sobě našla sílu každý den vstát a jít na houby. Líbilo se mi, že jsem se vše dozvídala postupně a každou kapitolou tak poznávala její životní a krutý příběh. Ještě dlouho na ni budu myslet na ni a na všechny ženy, dívky a děti kteří si procházejí tím stejným.

26.07.2020

Holka na suchuHolka na suchuLaura Silverman

To byla tak milá kniha. Skvěle se četla a měla krásné poselství o přátelství,rodině a o postižení. Chápala jsem tu složitou situaci s matkou a ten strach, že bude stejná jako ona. Líbil se mi sport, který v knize byl. Možná bych jen některé věty a zamyšelní trochu zkrátila. Jako milé a oddechové čtení můžu doporučit.

23.07.2020

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Lepších 3,5*/5*. Já nějak nevím co si o knize myslet. Je to má první kniha od autorky. Skvěle se četla, bylo tam zajímavé lékařské prostředí. Narážela na spoustu vážných témat. Něco mi tam ale chybělo. Nevím jestli ve mě něco zanechá.

18.07.2020

Co nám oheň vzalCo nám oheň vzalMariana Enríquez

To bylo tak zvláštní a strašidelné... povídky normálně nečtu a už vůbec ne tak děsivé. To, že každá má tak nějak otevřený konec člověka nutilo pořád nad každou přemýšlet. Povídka Špinavý kluk a Adelin dům... no nad těma budu přemýšlet ještě hodně dlouho. Pokud chcete zkusit něco jiného a zvláštního tak doporučuji.

11.07.2020

ProklatýProklatýKevin Hearne

Tuhle sérii můžu, je čím dál lepší. U dalšího dobrodružství Attikuse jsem se náramně bavila, dokonce jsem se musela smát nahlas. V této knížce rozhodně nezažijete nudu a poznáté mnohé bytosti. Tak hurá do ní.

07.07.2020

Zápisník smrti 4Zápisník smrti 4Tsugumi Ohba

Další parádní díl. Jedna část mě tolik nebavila ale ten konec byl nečekaný! Rozhodně se těším na další díl.

01.07.2020

Živí mrtví 1: Staré dobré časyŽiví mrtví 1: Staré dobré časyRobert Kirkman

Líbí se mi černobílá kresba, spisovatelova předmluva a nakonec i příběh. Pohltil mě a zajímá mě co se bude dít dál. Seriál jsem neviděla a nemám to v plánu ale další díl komiksu bych si ráda přečetla...

28.06.2020

Legendy v exiluLegendy v exiluBill Willingham

Tenhle komiks mě na začátku polapil a já nemohla přestat číst. Bylo to výborné. Svět pohádek trochu jinak, trochu více drsný... Jo a ty ilustrace jsou skvělé.

24.06.2020

Storm 10 Kroniky Pandarve 1: Piráti z PandarveStorm 10 Kroniky Pandarve 1: Piráti z PandarveMartin Lodewijk

Není to špatné ale asi bych si potřebovala přečíst co bylo předtím a vlastně i potom. Nicméně děj mě bavil.

24.06.2020

Útěk z Kůstkova (01)Útěk z Kůstkova (01)Jeff Smith

Krásný oddechový komiks plný fantazie. Moc mě ten svět bavil, hlavně babča. I jako dospělák se těším na další díly.

23.06.2020

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Colleen Hoover dokázala, že je skvělá spisovatelka. Nečtu thrillery skoro nikdy ale tohle je Colleen, že jo! No a dostala
mě i tímto žánrem. Chvílema jsem měla strach, chvílema jsem byla v napětí, pak zase ohromená láskou, nenávistí a sexem. Knížka mě vtáhla a nešlo jí opustit. Nakonec nevím co si myslet a jsem ráda protože si chci vybrat tu svou variantu. Postavy jsem si oblíbila a celkově nemám moc co vytknout. Prosím zkuste tu knihu. To téma za to stojí.

09.06.2020

Hrobka nemrtvýchHrobka nemrtvýchRick Riordan

Já prostě miluju jak na mě Rick v knize mluví a protože je tam Apollon je to vážně zábava. Příběh mě vtáhl a ja se smála, vztekala a smutnila spolu s hrdiny. V knize se neustále něco děje a tak to člověka prostě baví. Mám ráda tenhle svět plný bohů, polobohů, císařů a dalších..

06.06.2020

Věž vlaštovkyVěž vlaštovkyAndrzej Sapkowski

Další super díl ze série. Tentokrát jsem si dostatečně užila Ciri i Geralta a jeho skupinu. Místy to bylo opravdu drsné a hodně temné. Ten svět je tak krásně vyzobrazen a já jsem tak prožívala to zoufalství s nimi. Zase mi došlo pár věcí, hlavně díky konci knihy. Jediná kapitola mě nebavila a to protože tam bylo příliš jmen a příliš politiky. A teď už se těším na poslední díl.

22.05.2020

Rytmus, já & MalychinRytmus, já & MalychinMariana Zapata

Moc jsem se na knihu těšila a pak přečetla pár stran a říkala si, tohle není tak dobrý. Poté co jsem poznala Gaby a její partu a hlavně Sašu, tak jsem si je zamilovala. Stejně tak prostředí koncertů a cestování. Bláznivá Gaby a sladký Saša.. i já bych se do nich zamilovala. Kniha se četla sama, tahle pomalá romantika mě prostě baví. Nejvíc oceňuju to, že mě Mariana prostě umí rozesmát a to i nahlas. Musím ale říct, že ačkoliv nemám ráda fotbal tak Kulti se mi líbil víc.

09.05.2020

VegetariánkaVegetariánkaHan Kang

Bylo to těžké čtení, které jsem si musela dávkovat. Kniha ve mě nechává spoustu myšlenek. O tom jak společnost často nedokáže přijmout odlišné věci. O tom jaká je hranice mezi fantazií a skutečností. O tom jak jinde vidí ženy. Ano kniha mě donutila přemýšlet.

07.05.2020