Robot v divočině

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Z nákladní lodi, která se během hurikánu potopila uprostřed oceánu, připluje k ostrovu obývanému zvířaty bedna. Zvířata bedýnku najdou a zjistí, že je v ní robotka Roz, nechtěně ji zapnou a ona se musí naučit, jak na neznámém ostrově přežít, spřátelit se se zvířaty, která ji zpočátku považují za „nestvůru“, a překonávat velká nebezpečí. Když už si na ostrově konečně zvykne, přijedou si pro ni ozbrojení roboti. Jak se Roz zachová? Napínavý a dojemný příběh o sžívání příslušníků dvou odlišných světů, o síle přátelství a také o tom, že občas je potřeba pro dobro ostatních něco obětovat. A New York Times Bestseller An Entertainment Weekly Best Middle Grade Book of the Year An Amazon Best Book of the Year Top Pick New York Public Library Best Books for Kids Pick School Library Journal Best of the Year Pick Bank Street College of Education 2017 Best Children's Book of the Year...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402328/big_robot-v-divocine-Mwf-402328.jpg 4.220
Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

The Wild Robot, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Robot v divočině

burbot
24. ledna

(+ SPOILER) Nemůžu si pomoct, mně ta kniha přišla prostě divná. Divný příběh, divně napsaný text (možná jen divný překlad), divně pojmenované postavy, ... Na ostrov, kde žijí běžná evropská lesní zvířata, se dostane robotka s lidským chováním, která se ale naučí zvířecí řeči, takže se zvířaty naváže přátelství a pak se všichni chovají něco mezi zvířaty a lidmi.

blackoutzuzi
14.05.2020

Tahle kniha mě velice mile překvapila. Není to "pouhá" dětská kniha, je zde cítit přesah příběhu, který má myšlenku, krásnou a hlubokou. Jak moc je důležité přátelství? Jak spolu budou vycházet příslušníci odlišných světů? Tohle je přesně ta kniha, kterou chcete svým dětem číst, vzdělávat je - ať už o tom, co je v životě důležité, tak i o tom, že ne vždy jde vše zařídit tak, jak si přejeme. Důležité je ale neztrácet naději! Za mě je Robot v divočině jednou z nejkrásnějších knih, jakou jsem loni četla.


zupri
16.01.2020

Knížka je dobrodružná s dvojím rozměrem. Dětem se moc líbila.

Maryška
08.12.2019

Krásná knížka o tom, v čem se skrývá pravá lidskost, jaká je síla vlídnosti a přátelství.

magdalena0650
07.06.2019

Četla jsem v rámci výběru knížky pro dítě. Jednoduchý jasný děj, přehledně napsáno, téma zajímavé - učenlivý robot naprogramovaný k mírumilovné práci a přežití se octne na ostrově, kde jsou jen zvířata, naučí se s nimi komunikovat a spolupracovat, a ony s ním. Tolik k ději, aby to nebyl spoiler. Hezká, nakonec i napínavá pohádka. Bohužel se do textu vetřelo pár hrubek a v jedné části pomotané postavy (očíslované...), ale dá se v tom vyznat.

Epes
14.04.2019

Hodně triviální příběh; vhodné tak pro děti v 1. až 2. třídě.

Marta88
21.03.2019

Velice zajímavá a zvláštní kniha.