keselylenka keselylenka komentáře u knih

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

Dost mě mrzelo, že ačkoli se kniha jmenuje Hrobník a dívka, tak hrobník je okrajová postava a dívky si skoro nevšimnete. Přitom zrovna Augustin mi přijde skvělý a za Lea bych ho klidně vyměnila. Nic to ale nemění na tom, že kniha se mi líbila a četla se dobře. Na začátek čtecího roku super.

12.01.2024 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Moje druhá kniha od autorky a opět mě nezklamala. Více se mi líbila linka Lilly zejména v první polovině byl podle mě příběh velmi dobře vystavěn. Člověk si jen říká, co je to za lidi.

29.12.2023 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Opět skvělá klasika, ve které i dnes je stále mnoho aktuálního. Úžasný je taky překlad, četla jsem vydání z roku 2022 od Odeonu.

29.07.2023 5 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Je třeba si přiznat dvě věci. Vůbec jsem to nepochopila a Woolfová nebude moje ideální autorka. Jazyk knihy je krásný, o tom žádná, ale myšlenkové pochody autorky a přeskakování mezi nimi mi přišlo, jako by to psal někdo na drogách.

14.06.2023 3 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Za mě rozhodně lepší a čtivější něž Achilleova píseň. Kirké mi více přirostla k srdci, cítila jsem s ní. Zakomponování všech možných řeckých bájí a pověstí bylo dobře pojaté a nerušilo.

17.04.2023 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Jestli některá kniha opravdu nevyužila potenciál skvělého nápadu pak je to tahle. Myšlenka výborná, ale realita slabá. Postavy mi nepřirostly k srdci a celkově příběh byl velmi předvídatelný. Dám šanci druhému dílu a uvidíme.

31.07.2022 3 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Zvláštní čtení, které jsem si opakovaně říkala, že odložím, že to přece nedává smysl, ale nikdy neodložila. Jako by mě kniha nějak zvláštně připoutala a nutila číst dál. A nakonec rozhodně nelituji, byl to krásný zážitek.

05.07.2022 4 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Skvělý příběh, který byl podle mě úplně nejsilnější v prvních pár kapitolách. Každopádně ani potom se neměl za co stydět. Rozhodně doporučuji

22.02.2022 5 z 5

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

Výborné pokračování. Moc se mi líbí postavy Petra a Paula a těším se, co nového mohou nabídnout v dalších dílech.

25.01.2022 5 z 5

Kateřina Howardová: Nevěrná královna Kateřina Howardová: Nevěrná královna Alison Weir

Po pro mě celkem nezáživných královnách Janě a Anně, konečně opět nabitý příběh. Obdivuji, jak autorka dokáže všechny královny vykreslit tak, že s nimi žijete, cítíte a trpíte. Kateřinu jsem nejdříve odsuzovala, ale nakonec mi jí bylo líto. Vlastně jen mladá hloupá holka, kterou zničily ambice rodiny. Velká škoda.

04.01.2022 5 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Opět skvěle napsaný příběh, který byl po příběhu Anny Boleynové prakticky dokonalou oázou klidu. I když ale Jana bezpochyby byla hodná žena, k srdci mi nepřirostla. Na můj vkus byla až moc emočně plochá a postrádala jsem u ní i vznešenost a odhodlanost královny Kateřiny.

16.11.2021 5 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Skvělé čtení, za mě dokonce lepší než první díl.

22.08.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

V první řadě je nutné říct, že mi kniha dala přesně, co jsem čekala, že dostanu. Čte se to jednoduše, svižně, dáte to za den nebo za víkend. Sice hned víte, jak to skončí, ale přesto čtete, protože my holky tyhle pohádky prostě rády. Takže ano, dám si i další.

02.05.2021 4 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

To byla konečně jízda, která mě vyvedla z čtecí krize. Napínavé a hlavně zlomové momenty nebraly konce. Bavilo mě to a chytlo tak, že jsem četla celou noc, jen abych znala konec.

30.03.2021 5 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

První půlka mě hodně bavila, kniha dychala duchem starých časů, což jsem u novějších příběhů postrádala. Taky to pověstné životní moudro a klid jsem u starších žen cítila mnohem více.

10.09.2020 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

To zásadní, co jsem vlastně nepochopila je, co se snažila autorka říct. Že nemáme chtít, aby dcery byly baletky? Že jsou baletky chudinky? Že to bylo super? Protože jinak to byla jen hromada slov naházená na papír a hozených do éteru.

15.08.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Zcela upřímně, kdyby se kniha odehrávala třeba v prostředí dostihů a ne mezi knihami, asi bych po ní nesáhla. Podle názvu jsem navíc měla zcela jiné očekávání. Nicméně příběh mě zašimral v břiše, chemie fungovala a děj mě chytl za srdce. Možná škoda, že dneska už člověk takové namlouvání nezažije, mělo to své kouzlo.

28.05.2020 4 z 5

Appalačská stezka Appalačská stezka Bill Bryson

Tohle je přesně ten druh cestopisu, který miluju. Žádný přemotivovaný sportovec, který pádí krajinou a vypráví a užitečné výbavě. Ale naopak normální člověk, který se prostě jednou rozhodl a šel. Jeho zážitky a pocity jsou opravdové. Rozhodně doporučuji.

21.05.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Příběh byl originální hlavně proto, že nahlédl do myšlení Němců za války, které mě až trochu šokovalo. Co mi ale chybělo byla hloubka vztahu mezi hlavními postavami. Celé to bylo nějak moc ploché, takže se té lásce na konci nedalo moc uvěřit.

18.02.2020 4 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Čínskou sérii mám ráda, ale u tohoto dílu jsem musela ubrat hvězdičku. Přišlo mi, že nebyl až tak napínavý ani akční a hlavně už mě velmi unavovala dějová linka mezi Margaret a Li Jenem. Už to je prostě moc a byla to v tomto ohledu nuda.

10.04.2018 4 z 5