Kenan Kenan komentáře u knih

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Abych se u pátrání po sériovém vrahovi smála, tak to se mi nestává. Můj smích zapříčinila dívka Tilly, která je opravdu úžasná. Dívka s nadprůměrnou inteligencí, která ovšem zápasí se začleněním do normálního života a její reakce byly někdy k popukání. To jen tak na okraj. Co se týká ostatních postav a samotného pátrání po sériovém vrahovi, to bylo napínavé a bavilo od začátku až do konce. Ráda si přečtu další knihu autora.

17.06.2021 5 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Rose přijíždí do Japonska, aby se seznámila se závětí otce, kterého nikdy nepoznala.
Pomalu plynoucí příběh, plný popisů nádherných zahrad a chrámů, jejichž prostřednictvím hlavní hrdinka vnímá pravý odkaz svého otce. Krásné čtení. Jistě se ke knize znova vrátím.

14.06.2021 5 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Je to kniha plná zločinů, brutálních vražd sériových vrahů, kteří se snaží změnit řád světa vytvořením společenství. Velká část je věnována i průběhu vyšetřování a postupů policie.
Všechno, co jsem napsala zní jako mnoho jiných kriminálek, ale tahle, je napsána tak, že se mi nějak opravdu hodně dostala pod kůži, jakoby ve mně duněla. Přestala jsem ji číst před spaním :).

11.06.2021 5 z 5

Zapomenu spoustu knih, které přečtu, ale tuhle nikdy. Četla jsem ji už dávno, ale stále ji mám v hlavě. Stále si pamatuji, jak mi v autobuse při jejím čtení tekly slzy. Výpovědi dospělých, ale i dětí, kteří výbuch přežili. Čekala jsem svou první dceru, když k výbuchu došlo, takže si pamatuji, co následovalo.
Tahle dojemná, hrůzostrašná kniha se ve mně uhnízdila.

11.06.2021 5 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Krásná představa, kdy se z vln moře vynořují vodní koně a blíží se ke břehu. Jsou to, ale nebezpeční masožravci, se kterými se místní lidé učí stále přežívat. Drsný, ale zároveň zajímavý svět ostrovanů, vystavěný na legendě.

06.06.2021 5 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Jistě nejsem cílová skupina, pro kterou byla kniha napsána, ale ráda jsem se ponořila do světa bludiček, skřítků, rusalek, černých čarodějnic. Lena spáchá sebevraždu a může se z ní stát bludička, ale také se může dostat do Temného navu, temného světa, kde vládne Kostěj Nesmrtelný a Morana. Trochu jiná kniha, určitě stojí za přečtení.

29.05.2021 4 z 5

Persona Persona Maxime Girardeau

V Paříži jsou nalezeny oběti napadení, které nejsou mrtvé, ale ani živé. Po krutém mučení jsou zmrzačeny tak, že nejsou schopny dalšího plnohodnotného života. Aby komisař Somerset mohl najít zločince, který to způsobil, je důležité zjistit "proč". První půlka knihy se mi líbila víc než druhá, ale i tak jsem knihu dočetla s napětím.

28.05.2021 4 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Za mně jasných 5 hvězdiček. Isabel a Balmis, skutečné historické postavy, jejich výprava šířící první očkování a boj proti pravým neštovicím, které zabíjely lidi nebo způsobovaly jejich znetvoření celé 2 století. Kniha nepatří k oddechové literatuře, ale jistě si zaslouží pozornost. Je nejen zajímavá a poučná, ale bavilo mně i její čtení. No a jak už tady někdo napsal, měly by si ji přečíst matky-bojovnice proti očkování.

20.05.2021 5 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Novinářka Kitty dostane námět na článek, který má být posledním odkazem její zemřelé přítelkyně a šéfové. Jde o seznam sta jmen. Při pátrání po tom, co tato jména spojuje, se seznamujeme s obyčejnými lidmi a jakoby jejich obyčejnými osudy. Závěr mně nezklamal, spíš naopak. Za mně optimistický, citlivý příběh, který se mi hodně líbil.

09.05.2021 5 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Pátrání po sériovém vrahovi. Tato linka je ale, podle mně, v tomto příběhu jakoby podružná, ve srovnání s popisem prostředí, ve kterém se odehrává. Děj je zasazen do Drážďan, do období 2. světové války. Navození atmosféry bombardování Drážďan až po příchod Rusů se opravdu povedlo. Doporučuji.

01.05.2021 5 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Dojemný příběh, u kterého jsem si ráda pobrečela. Je to ale i příběh plný smutku a hlavně bezmoci nucených adopcí, které nejsou až tak dávná historie. Sama si pamatuji dobu, kdy mít dítě jako svobodná nebo nezletilá žena, bylo téměř společenskou sebevraždou.
Sabina ve svých 38 letech zjistila, že je adoptovaná a začala pátrat po své ranné historii.
Doporučuji.

28.04.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Po pomalém začátku jsem se do knihy začetla a přečetla ji za dva dny. Celou dobu jsem podezírala úplně všechny a až v závěru knihy, ale opravdu v úplném závěru, začaly do sebe věci zapadat. Konec byl překvapivý. Výborný psychologický thriller.

25.04.2021 4 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Dostala jsem se do prostředí housenek a motýlů, což bylo zajímavé, protože běžně člověk o těchto tvorech nijak nepřemýšlí. Jde o příběh dvou stárnoucích sester, kdy se jedna z nich po spoustě let vrací do rodného domu k sestře, kterou neviděla skoro 50 let. Objevování jejich dětství i zakázaných témat jejich dřívějšího života bylo zajímavé a četlo se to dobře. Jen ten konec, i když překvapivý, jakoby nic nevysvětluje.

18.04.2021 3 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Není to horor, při jehož čtení by jste se báli vystrčit nos z pod peřiny, aby jste neviděli nějaké duchy. Líbila se mi ale ponurá atmosféra sídla i popis prostředí mokřadů. Maud se snaží popasovat s bludy svého otce, který jednoho večera najde na hřbitově starý obraz soudného dne a od toho okamžiku narůstá jeho posedlost. Dcera se o jeho tajemstvích dozvídá z jeho tajných deníků. Rozhodně jsem se při čtení nenudila.

16.04.2021 4 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Milovnice knih a filmová hvězda. Příjemné odpočinkové čtení s trochou erotiky.
Bonus: příběh odehrávající se v antikvariátě.

05.04.2021 4 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Kniha je určena spíš náctiletým čtenářkám, což už nejsem. Ale námět i hlavní postavy se mi líbily. Hadley se vrátí do minulosti o 27 dní a pokusí se zachránit před sebevraždou Archera. Kluka, kterého dosud vůbec neznala a o kterém toho moc neví. Neviděla jsem v tom přílišné napětí, spíš náhled do psychologie jednotlivých postav. Až tady na Databázi knih jsem se dozvěděla, že jde o sérii, ale i když nebyly některé věci odhaleny (např. motiv, který vedl cizince k vrácení Hadley do minulosti), myslím si, že by mohla takto kniha skončit.

04.04.2021 4 z 5

Dívky z Roanoke Dívky z Roanoke Amy Engel

Opravdu nechutné téma, ale napsáno dobře. Čte se jakoby nic.

30.03.2021 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Já vím, že hodnocení přes 90 % tady na Databázi knih něco o knize vypovídá, ale já z ní tak nadšená bohužel nejsem. Příběh je bezesporu silný, ale nelíbil se mi, někdy zmatečný, způsob jak byl napsaný, místy jsem přeskakovala odstavce. Tahle kniha mi prostě nesedla, i když možná neprávem.

25.03.2021 3 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Svět, ve kterém jde hlavně o krásu, přičemž Krásky jsou dívky, které ji umí stvořit. Popisnost všeho prostředí, oblečení, vizáže byla opravdu někdy otravující, ale bez ní by to asi, s ohledem na to, o čem kniha pojednává, nebylo úplné. Originální, napínavé. Nelze říct, že jde o převratné dílo, ale jeho čtení mně určitě nenudilo.

22.03.2021 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Věznice Výheň, kde jsou za drsných podmínek drženi nezletilí chlapci. Bezesporu je kniha velice čtivá. Jednoduchý jazyk, příběh se mi odvíjel v hlavě, jako bych se dívala na film.
Není to můj šálek kávy, ale jistě si své fanoušky najde.

07.03.2021 3 z 5