Kenan Kenan komentáře u knih

Na útěku Na útěku Jesús Carrasco

Putování starce a chlapce po vyprahlé, drsné krajině. Neznáme jejich jména, ani kudy vede jejich cesta, ale při čtení jsem naprosto vnímala každičký jejich počin, každičký závan větru. Jako bych tam byla s nimi. Boj dobra se zlem. Není to kniha pro každého, ale za sebe vřele doporučuji.

28.01.2021 5 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Bioložka Natalie se vrací na místo svého dětství, kde její rodinu postihla tragédie. Dozvídá se o stále mizejících lidech v temném prostředí rašeliniště. Žádá si rašeliniště stále nové oběti?
Spojení přírody s vyšetřováním dávných i současných kriminálních případů. Pochmurné prostředí, dávné záhady a překvapivý závěr. Líbilo se mi to.

24.01.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moc jsem se na knihu těšila, ale byla jsem lehce zklamaná. Četla se opravdu dobře, ale nic nového. Jako bych se dívala na nějaké stokrát opakované téma, nebo na stejný příběh který jsem viděla nebo o něm slyšela, trochu klišé. Doktoři, nemocnice, sestřičky, alkohol, protivná manželka, milenka, drby, průšvihy.

23.01.2021 3 z 5

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

Sarah, Patrick a jejich dvě pubertální děti se stěhují do domu Patrickova dětství i přes nelibost většiny rodiny. V domě byla totiž spáchána trojnásobná vražda a nikdo přece nechce žít v domě smrti. A jak se ukáže není to jediná věc, které by se rodina měla bát. I když mně už v polovině knihy napadaly scénáře, co se tam asi děje, přesto jsem zůstala napjatá. Doporučuji milovníkům psychologických thrillerů.

19.01.2021 5 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Drsné i velmi milé příběhy mladé veterinářky, kterou navíc někteří farmáři při její fyzicky náročně práci podceňují. Je ale jistě hezké vykonávat práci, která vás tak naplňuje . Miluji zvířata, proto byla pro mně kniha příjemně stráveným časem.

06.01.2021 4 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Už od návštěvy Židovského muzea v Praze, kde mně zaujal výklad průvodce, jsem si chtěla přečíst knihu z daného prostředí. Tahle je skutečným příběhem Revy, která vyrůstala v prostředí svazujících pravidel a vzepřela se jim tím, že se vrhla na drogy, nevázaný sex. Kniha pojednává o její cestě vrácení se ke starým tradicím, začlenění se zpět do židovské komunity a nalezení kompromisu mezi oběma světy. Dozvěděla jsem se mnoho nového a někdy se neubránila kroucení hlavou. Doporučuji všem, které zajímá toto téma.

01.01.2021 4 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Úžasná kniha. Ne stylem, ale obsahem. Bylo mi ctí vnořit se do autorových prožitků prostřednictvím jeho knihy.

17.08.2020 5 z 5

Séance Infernale Séance Infernale Jonathan Skariton

Byla jsem spíš knihou překvapená, že je vlastně dobrá. Není to skvost, ale četla se dobře. Spojení vražd malých děvčátek se záhadou filmu první kinematografie.

31.05.2020 3 z 5