Séance infernale

Tahle pekelná seance vzplane hned na první stránce a divoce hoří až do konce. Alex Whitman je obchodník s filmovými suvenýry, který je známý tím, že dokáže vyslídit všechno. Jednoho dne ho excentrický sběratel pověří zatím nejobtížnějším úkolem: vypátrat první hraný film v dějinách — Séance Infernale. Právě jeho tvůrce Augustina Sekulera považují znalci za skutečného otce filmu. V roce 1890 měl Sekuler v New Yorku předvést svůj největší vynález: přístroj na přehrávání „pohyblivých obrázků“. Jenže na cestě z Dijonu do Paříže zmizel i se svým přístrojem a víckrát už ho nikdo nespatřil. Whitmanova detektivní práce nese ovoce, objeví totiž fragment Sekulerova ztraceného snímku. To ovšem vyvolává otázky: Co byl Sekuler zač? Co se s ním a s jeho vynálezem stalo? Co skrývá jeho film?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/382109/seance-infernale-Qcr-382109.jpg 3.212
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno · Host

Séance infernale · 2017

Kniha Séance infernale

Heyhey
10.12.2018

Četlo se mi to dobře, ale vlastně jsem byla koncem zaskočená a zklamaná. Neukradl mi někdo poslední kapitolu?

veronika9960
25.10.2018

Kniha, která je zpočátku velmi slibná, nicméně přísliby ve výsledku nenaplní. Linie s upalovanými děvčátky je v tom nejhorším smyslu braková. Jednotlivé motivy se v průběhu knihy rozbíhají, naboptnávají, až jsou nakonec všechny tak nějak neuspokojivě utnuty. Nakonec je nejzajímavější nechat se knihou inspirovat a vyhledat si informace o předobrazu záhadného Sekulera, tedy o vynálezci Louisi Le Princovi. Jak to tak občas bývá, život v tomto případě překonává umění.

bosorka
30.08.2018

U některých knih bych potřebovala pestřejší bodovací škálu. A Séance infernale je přesně taková. Během čtení jsem několikrát měnila hodnocení ze 4 na 3 body a zase zpět. Knížka se čte dost dobře, je vcelku napínavá, pohled k vzniku kinematografie je zajímavý. Určité okamžiky jsou dost silné. Místy mi připomnělo Poslední desku, kde se hlavní hrdina pro změnu pídí po raritních jazzových nahrávkách. Tady jsou to věci okolo filmu. Oproti Poslední desce je ovšem Séance infernale o hodně vážnější. Co mi ale dost vadilo, byly takové ty zásahy shůry, kdy jsou hrdinové v ohrožení života, v bezvýchodných situacích a najednou se stane něco, co je z nich vytáhne, toho tam bylo možná až příliš. Taky chvilkami zmatené vyprávění, kdy jsem si nebyla jistá, jak k čemu postavy došly, kolikrát to taky vypadalo, že šlo jen o jakési nevysvětlené vnkuknutí. I tak nakonec zakotvím u čtyř hvězd, ale s tím, že bych hodnotila 66 %.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autor knihy

Kniha Séance infernale je v