Kenan Kenan komentáře u knih

Veterinář ze ZOO Veterinář ze ZOO Oliver Graham Jones

Milé příběhy o začátcích veterinární péče londýnské ZOO. Kniha pohladí, rozesměje i poučí.

01.01.2022 5 z 5

Jal Jal Veronika Kutičková

Příběh se odehrává v 21. století, ale historie jalské rasy sahá daleko zpět. Lidé této rasy oplývají mnoha schopnostmi a obývají tajné město v poušti - JAL. Stephanie není žádnou příkladnou obyvatelkou Jalu, ale i tak si vás získá. Úplně jsem se do tohoto světa ponořila a se zájmem četla a četla. Konec je připraven na případné pokračování.
Vřele doporučuji.

28.12.2021 5 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Pro lepší pochopení příběhu jsem si musela, v průběhu čtení, vygooglit nějaké informace o arménské genocidě, protože jsem o ní nic nevěděla. Kniha popisuje příběh jedné arménské rodiny, poznamenané těmito událostmi. Jde o prolínání dvou časových období, o ztrátu i nalezení. Konec, který nezabrání slzám.

25.12.2021 4 z 5

Holka, kterou kdysi znal Holka, kterou kdysi znal Tracey Garvis Graves

Obálka je matoucí. Nejde o obyčejnou love story, i když láska a kamarádství hraje v knize velkou roli. Je hlavně o pocitech dívky trpící autismem, o jejím začlenění do svého okolí i když si uvědomuje, že je "jiná". Nazvala bych ji spíš ale hodně opravdovou. Moc hezké.

18.12.2021 5 z 5

Leonard a Hladový Paul Leonard a Hladový Paul Rónán Hession

Mně se to líbilo. Kniha skoro o ničem a vlastně o všem. Líbili se mi dialogy mezi Leonardem a Hladovým Paulem, líbilo se mi jak si každý z nich šel svou cestou, i když se ostatním mohli zdát jako podivíni, líbilo se mi souznění rodiny, sdílené ticho. Užívala jsem si samotné čtení a i když chápu, že kniha neosloví všechny, vřele doporučuji.

12.12.2021 5 z 5

Lovec zločinců Lovec zločinců C. S. Quinn

Bonusem této knihy je děj odehrávající se v 17. století v morem zamořeném Londýně.
A protože mám ráda historické knihy, příběh se mi líbil. Je napsán tak, že jsem byla schopna se ocitnout při čtení uprostřed dění, vše jsem si živě představovala. Pátráme po několikanásobném vrahovi, který páchá vraždy s čarodějnickým nádechem, což je zajímavé, ale víc mně bavil popis tehdejšího Londýna a jeho okolí.

09.12.2021 4 z 5

Truhla času Truhla času Andri Snær Magnason

Úžasný příběh. Pohádka, která jistě není pro malé děti. Lidé si lehnou do bedny, a v té chvíli jim přestane plynout čas. Kniha je zábavná, napínavá i poučná. Až do posledních stránek jsem čekala, jak to dopadne. Doporučuji i dospělým čtenářům.

05.12.2021 5 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Do života dvou sester, Morany a Vesny, vstoupí černá magie a ovlivní celý jejich život. Procházejí staletími jako život a smrt. Tato kniha, plná slovanské mytologie, je skvělá a mile mně překvapila. Jen konec bych zvolila asi jednodušší, ale to je jen můj pocit a knize na čtivosti vůbec neubírá.

20.11.2021 4 z 5

Děti lesa Děti lesa Giuseppe Festa

Krásná a citlivá kniha. Spousta vynaloženého úsilí pro možný návrat zraněných, či jinak zanedbaných vlků do přírody po jejich uzdravení. I když je to dokumentární kniha, odehrávající se v Itálii, čte se jako román a celou dobu čtení jsem vše prožívala, jako bych tam byla s nimi. Dozvěděla jsem se tímto příběhem o vlcích hodně informací a jistě budu tuto problematiku nadále vnímat pozorněji. Doporučuji všem k přečtení.

15.11.2021 5 z 5

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

Tom se narodil v 16. století a v knize se s ním setkáváme ve 21. století. Je mu tedy přes 400 let. Stane se součástí společenství, které sdružuje podobně "postižené" lidi, kde je hlavním pravidlem přežití nezamilovat se. Často se vrací do minulosti, kde se setkal s historickými osobnostmi i obyčejnými lidmi. S dlouholetými zkušenostmi se zamýšlí nad proudem času a změnami, které čas přinesl a často řeší otázku žití či nežití. Zajímavá kniha.

14.11.2021 4 z 5

Stín modrého býka Stín modrého býka Leonard Medek

Myslím, že už tu bylo vše napsáno. Spíš než samotný příběh jsem si užívala dobové reálie. Období starověku, jak moc různé obřady, věštění a jiné zvyky ovlivňovaly životy lidí. Klidně to mohlo takhle u nás tehdy vypadat. Zajímavé. Doporučuji.

10.11.2021 5 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Za mně to bylo docela dobré. Napínavé, lavina událostí jedna za druhou. Konec trochu neuvěřitelný, ale za přečtení určitě stojí.

10.11.2021 4 z 5

Za dveřmi tma Za dveřmi tma Anna Bailey

Zmizela dívka a všichni se snaží zjistit, co se s ní stalo. Podle mně to ale nakonec není to nejdůležitější, ale spíš jde o postupné odkrývání charakterů obyvatel malého městečka, jejich tajemství, kostlivců, které skrývají za neustálé dokazování zbožnosti. Říkala jsem si, co tohle je za místo, co jsou to za lidi, kdy snad nikdo z nich není normální. Naprosto depresivní a temné. Ale četlo se to dobře a nenudilo mně to.

02.11.2021 4 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Kniha začíná v šedesátých letech v osadě, kde žijí jen černoši, kteří mají světlou pleť. Tam se také začíná odvíjet příběh Vignesových děvčat, dvojčat, jejichž životy se rozdělí a osud každé z nich se ubírá jiným směrem. Za mně to bylo dost neuvěřitelné, nicméně zajímavé a každopádně čtivé.

28.10.2021 4 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Krásný vztah již dospělé vnučky k dědečkovi, který jí byl celý její dosavadní život oporou, a kterého stravuje jeho stále se zhoršující paměť, smrt matky, šikovný řemeslník Peach, úspěšný spisovatel, skrývající tajemství. Tohle všechno v sobě kniha skrývá. Bonus navíc je děj odehrávající se převážně v knihkupectví.
Za mně je to zdařilý romantický příběh, který stojí za přečtení.

21.10.2021 4 z 5

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

Zánik domu Usherů od E.A.Poea jsem nečetla. Nevím tedy, jestli se v něm děj odehrával v Paláci, který je v Prokletí rodu Usherů popsán jako tajemný, záhadný, jako samotné zlo, ale v této knize v něm již rodina nebydlí, i když je středem příběhu. Pátráním po historii svých předků nám odkrývá Rix, potomek Usherů, hrůzné skutečnosti. Od začátku je kniha velice čtivá a já jsem si ji jen užila. Doporučuji.

12.10.2021 5 z 5

Poslední manželka Poslední manželka Karen Hamilton

Jako thriller bych to nenazvala, spíš psychologické drama. Marie, která byla absolutně závislá na své kamarádce Nině, která také záviděla, jí slíbila, že po její smrti ochrání její rodinu. Jenže, když nemocná Nina zemřela, začaly se objevovat různá její tajemství a ani Marie si nebyla sebou vůbec jistá. Není to dílo století, ale četlo se to docela dobře.

28.09.2021 4 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Život dvou sester, jejichž rodiče se živí jako démonologové. Pátrání po vrahovi rodičů přivádí Sylvii, mladší ze sester, ke zjištění skutečností, které v jejích očích původně vypadaly jinak. Chvílemi je to sice moc detailní až zdlouhavé, ale určitě zajímavé a kvalitně napsané.

23.09.2021 4 z 5

Není to moje dcera Není to moje dcera Kate Hewitt

Kniha, u které se slzám neubráníte. Psychologický příběh dvou dlouholetých kamarádek, které musí překonat spoustu útrap a přesto se obě snaží najít naději. Nevynechala jsem ani slovo a moc si to užila.

17.09.2021 5 z 5

Napospas Napospas Kiran Millwood Hargrave

Historický román založený na základě skutečných událostí - čarodějnických procesů. Samotná kniha však pojednává spíš o cestě, která vedla k obviňování než o samotné procesy. Jde o popis těžkého života žen na nejsevernějším místě Norska po ztrátě 40ti mužů vesnice. Pochmurný příběh, který jsem si ale užila.

10.09.2021 5 z 5