Lovec zločinců

Lovec zločinců https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304167/bmid_lovec-zlocincu-D9M-304167.jpg 4 63 26

Lovec zločinců série

1. díl

Klíč, vrah a tajemství… Čarodějnice vaří lektvary, hazardní hráči míchají karty a alchymisté předstírají zázraky… Píše se rok 1665 a v Londýně řádí černá smrt – mor. Ulicemi navíc kráčí vrah v masce morového doktora… Lovec zlodějů Charlie Tuesday se nepříliš ochotně pouští do pátrání po pachateli brutální vraždy mladé dívky. Dozvídá se však, že šílený záměr podivného vraha sahá mnohem dále a zahrnuje i zničení Londýna. Navíc má jakousi nejasnou souvislost i s tajemstvím Charlieho původu. Charlie musí vypátrat hlavního strůjce dříve, než nákaza zachvátí celé město. Nesnadné pátrání přivádí lovce zlodějů do temného a tajemného podsvětí starého Londýna, kde o přežití zápasí alchymisté a čarodějníci a panují krvavé kletby. Ve městě ponořeném do tmy se jako nejmocnější ze všech kouzel může ukázat smrt.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Thief Taker , 2014


více info...

Přidat komentář

PREBURDA
20.12.2023 5 z 5

Čtivý příběh zasazen do středověké "morové doby". Vrah zabíjející oběti, ve skrytu obleku morového doktora........lovec zlodějů, přesvědčen dívkou, které se stalo příkoří tohoto vraha, pátrají společně po tomto pachatelovi.

Kniha se mi líbila, měla vše, co od knihy očekávat. Čtivá, historická, detektivní i tajemná.

Monolit0713
19.03.2023 4 z 5

Četlo se to fakt dobře, i když to vlastně bylo i ničem... Ale styl psaní fajn, odsejpalo to, taková nenáročná oddechovka.


karolina7748
24.09.2022 2 z 5

Tak tady jsem tak nějak na vážkách, opět jsem se těšila na historickou detektivku, bylo to i napínavé,ale ke konci a konec byl tak nějak odfláknutý, kór když není žádný pokračování‍️

petr_
16.03.2022 3 z 5

Co jsem pochopil, ta Charlie měl klíč, který mu byl k ničemu a snažil se zabránit katastrofě která nebyla nijak upřesněna.
Nic moc.

tess.de.veles
16.03.2022 2 z 5

Bylo to takové nijaké.... Ač se stále něco dělo, chybělo tomu něco.....charisma...jiskra.... Nevím, zda je to překladem... Zkrátka nic moc.... :-(

Kenan
09.12.2021 4 z 5

Bonusem této knihy je děj odehrávající se v 17. století v morem zamořeném Londýně.
A protože mám ráda historické knihy, příběh se mi líbil. Je napsán tak, že jsem byla schopna se ocitnout při čtení uprostřed dění, vše jsem si živě představovala. Pátráme po několikanásobném vrahovi, který páchá vraždy s čarodějnickým nádechem, což je zajímavé, ale víc mně bavil popis tehdejšího Londýna a jeho okolí.

LenkaGonn
17.03.2021 1 z 5

Nelíbila se mi.

moudivlacek
16.02.2021 5 z 5

Temná doba moru v Londýně, záhadná zrůdná úmrtí označená jako oběti čarodějnických kouzel. Lovec zlodějů Charlie se nechtě musí zapojit do hledání vraha, aby očistil své jméno. To je jediné, co má a nehodlá o to přijít. Příběh plný žalu a bolesti morové doby, zoufalství lidí, strach z čarodějnic a jejich kouzel. Ale také odhodlání bojovat za své a spravedlnost a za lidi, kteří za to stojí.
Kniha se čte velmi dobře a i přes popsané morové rány je to příběh, na který budu dlouho vzpomínat.

broskev28
25.01.2021 3 z 5

Naši čtenáři mají historické detektivní příběhy rádi, tak uvidíme.
Na mě to bylo trochu nereálné, a tím vůbec nemám na mysli atmosféru morového Londýna. Ti, kdo přečetli, určitě vědí, o čem mluvím (boží soud, střelba na holuba, ale taky cesta močálem, návštěva kovárny a tak by se dalo pokračovat). Velmi trefné mi naopak připadalo vystižení surovosti doby, jako by mor nebyl zdaleka tím nejhorším, co tehdy mohlo lidi potkat. A rozhovor na s. 200 mi doslova vyrazil dech.
Klíč na obálce, který tak nesouhlasí s oním v knize zmiňovaným, mě celou dobu velmi iritoval. Ovšem to, co Marie dokázala vykouzlit s obsahem své kabelky (ano, už v roce 1665 i nepříliš urozené dámy nosily kabelky), to byla naopak skvělá scéna!

Wladimirski
17.10.2020 3 z 5

Příjemně čtivá kniha, nekomplikovaný příběh odvíjející se pod zástěrkou temného prostředí morem zasaženého Londýna. Občas trochu naivní sled událostí, náhodných, ale pro pokračování příběhu nutných nečekaných setkání. Americky sladký konec. Dobrá oddychovka, která mozek nezaměstná, ale naopak mu dá odpočinout.

Irsaf
04.09.2020 4 z 5

Detektivka ze staré Anglie, která se docela dobře četla...
Chvílemi to bylo až naivní, přesto dávám 4 hvězdy...

KnihomolkaOli
29.08.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, četla se dobře a příběh mě dokázal vtáhnout. Líbilo se mi londýnské prostředí. Jen asi nejsem dobrý čtenář detektivek, protože se mi rozuzlení zdá vždy odfláklé a nedokončené, na to, že bylo celé zápletce věnováno tolik stran. Jinak byl příběh zajímavý, od začátku bylo jasné, že padouch je někdo, kdo se v knize objevuje a celou dobu jste mohli hádat, kdo že to je.

Awča
22.03.2019 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a nelituji. Příběh byl čtivý a napínavý, líbil se mi i z historického hlediska, život v Londýně i morová epidemie byly vylíčeny pro mne dost věrohodně, až mi to připomnělo epidemii z knihy Apokalypsa Z.
Nečekejte nic hlubokého, kniha pro volné chvíle, nic víc a nic míň.
Těším se na další díl z období požáru Londýna, ale koukám, že si ho asi budu muset obstarat v originále...

Madelisi
07.02.2019 3 z 5

Londýn během moru vypadal jako z apokalypsy. Ráno jste v pořádku, v poledne objevíte první přiznak a večer je po vás. S takhle detailně popsaným morem jsem se ještě nesetkala. Prostředí je zkrátka bomba.
Na koho ukazuje padoušství, tak ten padouchem nakonec není, jak to tak bývá.
K ději - všechny náhody do sebe zapadají, ale až moc okatě si autorka nechala prostor pro pokračování. Původ Charlieho nakonec vyvolal ještě víc otázek.
Když na konci byla Marie oddělena od Charlieho, tak zde jsem sama nečekala, že se ještě setkají. Tady autorka skvěle přichystala napětí.
Jinak během čtení jsem si mnohokrát kladla otázku, jak to, že Charlie s Marií neonemocněli morem?

Daduška
08.07.2018 3 z 5

Zručně napsaná "historická detektivka". Nesmíte ale moc dbát na logiku a uvěřitelnost příhod. U scén jak z Noci oživlých mrtvých jsem se smála nahlas. Ale jinak dobré čtení na prázdniny, pobavilo mě. Bylo to napínavé a vtáhlo mě to do děje. Co víc chtít na dovolené?

Radasek
07.11.2017 4 z 5

Byla jsem nadsena ze se zase nasla spisovatelka co pise knihu o starodavnem Londyne.Chtelo by to kapku reality,ale jako oddechovka se to da.

babicka_amalka
27.06.2017 4 z 5

na prázdniny ideální čtení

Pavlusa007
24.06.2017 3 z 5

Pěkně popsaná atmosféra, ale místy se mi ten děj zdál moc překombinovaný a nelogický. A strefit poštovního holuba nejméně 1/2 min po vypuštění za hluboké noci (byť při měsíčním svitu) se mi zdá trochu nereálné :).

orinka3
19.05.2017 4 z 5

Docela dobré čtení pro ukrácení dlouhé chvíle. Příběh napínavý, plný dobrodružství, místy morbidní až nechutný. Co bychom taky mohli čekat od zamořeného Londýna? Jen nemoci, špínu a zoufalství. Přesto se ale najde dvojice, která zázračně vším tím proplouvá a u toho ještě vypátrá příčinu všeho zla. Tak trochu pohádka, tak trochu historie. Jen by mě zajímalo, kde vzal Charlie tu sílu a nadpřirozenou vlastnost, aby se po opékání nad ohněm dostal po svých z vězení a navíc mu nechybělo šatstvo:) On dokonce i dohnal ujíždějící povoz!! Já si jen tak trochu spálila ruku o horkou troubu a dalo mi to dost zabrat.

lenka7348
13.04.2017 4 z 5

Detektivní či thrillerové náměty nemám příliš v lásce, ale tato kniha mě poměrně zaujala. Začátkem se mi prokousávalo trochu hůře, ale po rozvinutí děje už to bylo dobré. Příběh byl zajímavý, uchvátilo mě i prostředí starého Londýna a období, do něhož byl děj zasazený. Ráda bych si přečetla pokračování Charlieho příběhu.

Štítky knihy

detektivní a krimi romány mor historické detektivky

Autorovy další knížky

C. S. Quinn
britská
2016  75%Lovec zločinců
2020  81%Špionka z Bastily

Kniha Lovec zločinců je v

Přečtených86x
Čtenářské výzvě12x
Doporučených2x
Knihotéce84x
Chystám se číst29x
Chci si koupit6x
dalších seznamech1x