Lovec zločinců

Lovec zločinců https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304167/bmid_lovec-zlocincu-D9M-304167.jpg 4 63 26

Lovec zločinců série

1. díl

Klíč, vrah a tajemství… Čarodějnice vaří lektvary, hazardní hráči míchají karty a alchymisté předstírají zázraky… Píše se rok 1665 a v Londýně řádí černá smrt – mor. Ulicemi navíc kráčí vrah v masce morového doktora… Lovec zlodějů Charlie Tuesday se nepříliš ochotně pouští do pátrání po pachateli brutální vraždy mladé dívky. Dozvídá se však, že šílený záměr podivného vraha sahá mnohem dále a zahrnuje i zničení Londýna. Navíc má jakousi nejasnou souvislost i s tajemstvím Charlieho původu. Charlie musí vypátrat hlavního strůjce dříve, než nákaza zachvátí celé město. Nesnadné pátrání přivádí lovce zlodějů do temného a tajemného podsvětí starého Londýna, kde o přežití zápasí alchymisté a čarodějníci a panují krvavé kletby. Ve městě ponořeném do tmy se jako nejmocnější ze všech kouzel může ukázat smrt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , BB art

The Thief Taker , 2014

čef
14.02.2017 5 z 5

Historické romány mne baví, tento je z anglické historie, kterou preferuji stejně jako historii českou. Tento román patří určitě do první ligy, ať co se týká poutavosti, čtivosti nebo výběrem historické situace druhé největší morové rány v Evropě, která předcházela Velkému požáru Londýna v roce 1666. Závěr je otevřený a tak se divím, že BB art nemá druhý díl - Fire Catcher - ještě ve svém plánu na letošní rok i když zde také vidím mnohé pecky. Určitě by se zde vůbec neztratil.

Valove
01.02.2017 4 z 5

Na této knížce se mi líbilo snad úplně všechno. Popsané prostředí, zajímavý hlavní hrdina atd.
Za co ale strhávám hvězdičku je ten urychlený závěr.

OldřichHanton
24.01.2017 3 z 5

Nejedná se o detektivku, ale spíš o historický thriller. Vraha znáte už od začátku. Děj se odehrává v Londýně roku 1665, kde zrovna zuří mor. Přestože v knížce nejsou faktografické chyby a některé scény jsou docela brutální, děj není příliš realistický. Celé to je trošku "přitažené za vlasy", i když samozřejmě nesmí chybět ani romantická dějová linka. Někomu se to určitě bude líbit, ale mě to moc nebavilo.

iveta3689
10.12.2016 5 z 5

Výborně popsané prostředí, dusná atmosféra. Když příběh spěl k romanťárně, trochu mi zatrnulo. Takové knihy nemusím a tak jsem si přála, ať to autorka nepokazí. Ale nakonec zůstalo jen u náznaků, takže v tomto ohledu byla knížka fajn. Konec zůstal otevřený trochu zbytečně, ale nevadí, ráda si počkám na pokračování.

Modrina
07.10.2016 3 z 5

Tahle knížka mě zastihla ve špatnou dobu, možná jsem ji měla odložit a přečíst si ji v příznivějších podmínkách. Ale už se stalo a já jsem ji dočetla. Děj byl poměrně zajímavý, jen závěr mě příliš nepřesvědčil. Nikoli skutky samotnými, ale spíš jejich popisem. Skoro to vypadá, že autorka pospíchala. Nevím. A přišlo mi, že hlavní hrdinové jsou superhrdinové, tolikrát se mohli nakazit morem, ale oni ne, celou knihou kráčejí k závěru takřka nepoznamenáni. Ale to nám, nekritickým obdivovatelům jednoho severského notorika, rozhodně nevadí. :) Další knihu si rozhodně přečtu, jen budu asi opatrnější v očekávání.

trudoš
14.09.2016 4 z 5

Povedená historická detektivka s nápaditým hrdinou, pěkně zapadajícím do špinavých ulic Londýna druhé poloviny 17. století. Snad jen, že explicitní násilí celé vyprávění chvílemi zbytečně shazuje do roviny šestákového krváku. Trochu se zde kryjí dvě odlišné roviny, jež C. S. Quinnová nedokázala uspokojivě propojit. Dlužno ale podotknout, že v některých momentech se jí skutečně podařilo mě vyděsit a pro klidné sny vypnout fantasii. Nemluvě o dokonale vykreslené atmosféře zoufalství morem zasaženého města. V tomhle ohledu si kniha zaslouží hvězdičku navíc.
Nejvíc však oceňuji dějovost zápletky, kdy autorka nenechá hrdiny chvilku vydechnout. Je fakt, že přehršel různých překážek upozaďuje plnohodnotné vyšetřování a upřednostňuje dobrodružnou jízdu, ovšem v rámci výsledného dramatu to ani moc nevadí. Jenže je tu druhá, o dost výraznější, slabina románu - závěr vysloveně spíchnutý horkou jehlou, s několika hrubými nesmysly a okatě otevřenými vrátky na další díl. Ale o to víc se na něj těším.

detektivní a krimi romány mor historické detektivky

C. S. Quinn
britská