Kenan Kenan komentáře u knih

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Velice čtivé, napínavé. Dvě sestry, dvojčata, z nichž jedna záhadně zmizela v metru.
Co se skrývá v metru, co znamenají nálety vran, kam mizí stále narůstající pohřešovaní lidé, jak se vším souvisí židovský hřbitov? Stojí za přečtení.

03.09.2021 4 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Přežívání knihovny ve válečné době a úporná i nebezpečná snaha zaměstnanců, aby se i v této době knihy dostaly ke svým čtenářům. Hezky napsáno. Už jen proto, že se celý děj točí kolem knížek :). Nějak ale nemohu dát 5 hvězdiček. Možná proto, že těch válečných příběhů už jsem četla dost.

19.08.2021 4 z 5

Pravda leží zde Pravda leží zde Lindsey Klingele

Bylo to čtivé a napínavé. Jen ten závěr už dle mého byl mírně ujetý :). Ale nenudilo mně to. Knihu jistě víc ocení mladší čtenáři.

15.08.2021 4 z 5

Korneliina válka Korneliina válka Regina Andrásová

Tahle nenápadná kniha mně neskutečně mile překvapila. Česká vesnice v době její okupace Němci a po válce přechod moci ke komunistům, Korneliin boj se všemi překážkami, zakázaná láska. Doporučuji.

12.08.2021 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Jednoduchý jazyk určený spíš pro mládež, což já už dávno nejsem. Ale příběh tak chytlavý, že vás nutí knihu neodkládat a číst stále dál a dál. Dva bratři, kteří řeší každý své problémy, se náhle stanou součástí pátrání po vrahovi. Doporučuji.

07.08.2021 4 z 5

Bílý Afričan: Bída a lesk svobody Bílý Afričan: Bída a lesk svobody Daniel Valchovník

Hodnotu knihy zvedá to, že je to něčí skutečný život a opravdu je neuvěřitelné, co autor ve svém životě stihl do svých 25 let. Obdivuji odvahu všech, kteří si sbalí batoh a jedou. Bez toho, aby věděli, co je čeká. Smekám. Moc dobré čtení.

04.08.2021 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Víc než o rozuzlení zločinu, jde v této knize o cestu, jak a proč k tomu došlo. Psychologie postav jedné rodiny vykreslena velmi dobře. Čtvrtou hvězdičku dávám za čtivost.

31.07.2021 4 z 5

Vražedné emoce Vražedné emoce Randall Silvis

Nezáživné, zdlouhavé, nuda. Bohužel.

28.07.2021 1 z 5

Mít pro co žít Mít pro co žít Richard Roper

Nezvyklé povolání hlavního hrdiny. Jinak za mně bohužel o ničem.

28.07.2021 1 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Je to letní oddychovka, žádná převratná literatura za pět hvězdiček, ale já je musela dát.
Přišlo mi to milé, zábavné, svěží a vtipné.
Jedna nenapravitelná romantička a jeden neskutečný realista, kteří jsou oba navíc spisovatelé trpící tvůrčí krizí. Dohodnou se, že si vymění žánry, a jeden druhého zasvětí do motivu a způsobu vytváření svých knižních světů. A ono to funguje.

27.07.2021 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Violette Dušičková, správkyně hřbitova a její vtipná partička, která jí na hřbitově pomáhá. Smutné, ale přesto uklidňující, pomalu plynoucí prolínání životů. Ráda jsem si knihu přečetla.

24.07.2021 5 z 5

Objetí mravenečníka Objetí mravenečníka Martin Vitický

Napínavá, bez hluchých míst, dokonale propracovaná, navíc krátké kapitoly, takže se čte velmi dobře. A to jsem ji chtěla po pár stránkách odložit, protože nevyhledávám knihy, které se mihnou kolem politiky, vládních kruhů apod. Tahle mně ale mile překvapila. Své vysoké hodnocení si zaslouží.

20.07.2021 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Osudy "obyvatel" Ambergate, ústavu pro duševně choré. Je to kniha plná citu, zoufalství, nemohoucnosti, ale i lásky a drobného štěstí. Příběhy personálu i chovanek ústavu. Vřele doporučuji.

17.07.2021 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Tragický příběh ženy, která se musí vyrovnat s krutou skutečností svého manželství. Štvalo mně Tinino mnohdy naivní chování. Historická linka o trochu lepší, ale i tak mně kniha nijak nedostala.

14.07.2021 3 z 5

Parazit Parazit David Koepp

Ano, je to béčkový sci-fi thriller, tak jak tady už někteří uvedli. Ale takový poctivě napsaný.
Já se teda bavila.

14.07.2021 4 z 5

Slečny Slečny Anne-Gaëlle Huon

Španělská dívka Rosa se vydává do Francie za prací. Najde ji jako šička espadrilek a když ztratí všechny své blízké, domů se již nevrátí. Dostane se do domu "slečen", svobodomyslných žen, které jí pomohou. Postupně se dozvídá o jejich životě a její osud se začíná vyvíjet jinak, než si jako mladičká při příchodu do francouzského Mauléonu, myslela. Je to sága, která vám z hlavy nevymizí.

11.07.2021 4 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Opět super čtení. Dvojice Poe a Tilly opět nezklamala, stále neskutečně sympatičtí a zábavní. Řadím k těm lepším thrillerům a vřele doporučuji.

09.07.2021 5 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Braxton píše své manželce a celoživotní lásce, která ztratila při autonehodě paměť, dopisy, aby jí připomněl jejich život. Hezké to bylo.

06.07.2021 4 z 5

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Nesnáším atmosféru strachu, surovosti a napětí, a v případě tohoto příběhu, přesto, že jde jen o psané slovo, vkrádají se vám tyto pocity pod kůži. Vlastně se mi kniha moc nelíbila a vím, že už ji číst nebudu, ale i tak jí musím dát 4,5 hvězdiček.

27.06.2021 5 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Horor to podle mně není, spíš duchařský příběh. Stella se snaží zbavit domu všech tajemných a záhadných jevů pro svou sestru, pro kterou se tento dům má stát domovem. Líbí se mi pomalu plynoucí příběhy, kdy postupně odhalujeme tajemství, proto jsem si čtení užila.

26.06.2021 4 z 5