Bílý Afričan - Bída a lesk svobody

Život jednoho obyčejného mladíka od základu změní nabídka pracovní cesty do Mosambiku. Ze stereotypního způsobu života se na horké africké půdě stává dobrodružství. Každý den je jiný a plný mimořádných zážitků. Jenže po třech letech práce a podnikání přichází další dramatická změna – kvůli politickému převratu nechává autor v Africe úplně všechno včetně snoubenky a vrací se domů. V Česku začíná nová životní etapa, ale i v té se dějí neuvěřitelné věci… Autobiografický cestopisný román o situacích, které život přináší, když to nejmíň čekáte. Ale i o snech, které se mohou změnit v realitu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456545/bily-african-bida-a-lesk-svobody-YNt-456545.jpg 4.738

Kniha Bílý Afričan - Bída a lesk svobody

Dočki79

Knihu jsem přečetla jedním dechem a určitě ji budu číst znovu...nejednou. Příběh téměř neuvěřitelný, přesto skutečný. Děkuji autorovi a doufám, že to je kniha první, nikoli poslední. LD

Kitte76

Dnes jsem otevřel poštovní schránku a uvnitř našel tlustou obálku. Žádnou poštu jsem nečekal. Tak jsem jí hned u schránky otevřel. Byla to kniha. Otevřel jsem jí a začal číst cestou zpět do domu. Už jsem ji nedokázal zavřít. Četl jsem dál a dál jen s malou přestávkou na kafe. Po několika hodinách jsem byl na poslední stránce a přál jsem si aby knížka neskončila.... Příběh je velice poutavý a velmi čtivě napsaný. Obsah mě tak vtáhl, že jsem se úplně zasnil, chvílemi jsem se bál, chvílemi jsem byl dojatý a měl slzy v očích. Něco málo jsem o Africe věděl ale takto detailní informace mi úplně změnily pohled na tuto zemi. Od posledních vánoc jsem četl několik knížek ale žádná mě tak nezaujala a některé jsem dokonce odložil ve třetině a už se k nim asi ani nevrátím. Tentokrát jsem knihu přečetl doslova jedním dechem. Doufám, že to nebyla poslední knížka tototo mladého autora a opravdu se těším na další dílo. Skvělá práce!
Ivo Zobal, Prostějov

Iam1337

Velmi příjemné čtení, které jen stěží dovolí knihu odložit z ruky. Je až neuvěřitelné, jak de facto "cestopis" dokáže čtenáře tak vtáhnout do děje, že s napětím očekává další kapitoly. Ostatně knihu jsem přečetl za dva delší večery a ještě několik dní jsem nad zážitky autora musel přemýšlet. Byl to velice zajímavý exkurz do života autora s velmi nevšedními zážitky. Rozhodně doporučuji k přečtení. L.P.

michal2624

Velmi poutavý a sympatický příběh, navíc skutečný, nicméně to mu neubírá na zajímavosti ani na čtivosti. Autor příběh odvíjí jasně, čistě, servíruje jej čtenáři na rovinu, bez plonkových či výplňových obšírných popisů a přespříliš květnatých vyjádření. Celkově hodnotím toto dílko jako ucelené, čtivé, zajímavé, sympatické a milé. Tuto knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

smrckova9043

Přečetla jsem doslova jedním dechem, velice poutavá a zajímavá kniha vypovídající o osobních zážitcích autora, které se mu podařilo bravurně vylíčit. Autentické vyprávění doslova jedné velké životní cesty za touhou poznávat svět, nikdy se nevzdat, ničeho se nebát, rozhodně ne touhy realizovat své vlastní sny, protože byť sem tam dostanete kopanec, vše zlé je pro něco dobré a může být odrazovým můstkem k cestě další, ať
už v profesní, či soukromé oblasti.

Martam154

Je to deník? Cestovní deník? Životopis? Vzpomínky?
Je to strhující kniha psaná od srdce člověkem, který to vše zažila a prožil. Jako by seděl vedle vás a vyprávěl... Čtete takový "průlet" životem - a je to velice osobní zpověď. Kdo občas byl na cestách, ocitnete se na nich při čtení znovu.
Knížka upoutá od začátku do konce - nabitá reáliemi i emocemi, často dovede k zamyšlení. Je doplněná krásnými ilustracemi, které skvěle podtrhují obsah. Určitě doporučuji k přečtení!

filomena2171

Ludmila21

Kniha Daniela Vachovníka je autobiografická kniha, příznačně nazvaná Bílý Afričan, s výstižným doplněním – Bída a lesk svobody - vydaná v roce 2021, jejíž zajímavý a z mého pohledu i napínavý obsah podtrhuje šťastně zvolená obálka i ilustrace Barbory Žižkové.

Dle mého názoru je to poutavý životní příběh člověka s toulavou duší, příběh plný lidskosti, popisující pevná a trvající přátelství, ale i záporné zkušenosti z rychle navázaných vztahů v rámci podnikání. Prostě tak, jak se s tím setkáváme všude kolem nás, jde-li o peníze. Současně obsahuje subjektivní pohled autora na kontrastní poměry a převratné změny v některých afrických zemích, především v Mosambiku a v Zimbabwe. Na straně druhé popisuje i zkušenost člověka, který si potřebuje přivydělat ve vyspělé zemi a ocitne se zde v podstatě v roli gastarbeitera, bez možnosti volby, kdy i v zoufalství a se sebezapřením vytrvá, protože má jasný cíl a ten je pro něj prioritní. Knihu jsem přečetla jedním dechem a autor má mé velké sympatie díky jeho úctě k přátelství a lásce k lidem, ale i díky jeho obdivu a lásce k cestování, především však k letadlům a k létání.

Jste-li příznivcem příběhů o lidech s dobrodružnou duší nejen v oblasti snů, ale především s odvahou k jejich realizaci, jakož i příznivcem cestování vůbec, knihu, která bude příjemným zážitkem v průběhu čtení jejího obsahu a následně, díky dobře zvolené obálce a příjemným ilustracím i ozdobou vaší knihovny, vřele doporučuji.

Terezulini

Na knihu jsem se dlouho těšila a byla jsem nadšená! Nemohla jsem se od čtení vůbec odtrhnout, je napsaná skvělým stylem. A i po přečtení jsem o ní ještě dlouho přemýšlela. Rozhodně doporučuji!