Objetí mravenečníka přehled

Objetí mravenečníka
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464124/bmid_objeti-mravenecnika-M28-464124.jpg 4 54 54

Mladá diplomatka Ellen Vargasová přijíždí do Rio de Janeira, kde má působit čtyři roky na britském velvyslanectví. Z letiště spěchá přímo za svým otcem – známým brazilským geologem –, od kterého obdržela po příletu znepokojivou zprávu. Její obavy se potvrdí, když dorazí do otcova bytu a zjistí, že byl unesen. Co znamená velmi podivný záznam v otcově diáři? Proč by ale někdo unášel pro většinu lidí nezajímavého vědce? A proč ji otec žádal, aby nekontaktovala policii? Jediným vodítkem, které Ellen má, je velmi podivný záznam v otcově diáři: dnes přijede Ellen říct jí o VV objetí mravenečníka! Nemá tušení, co to znamená, ale musí ho najít stůj co stůj. Brzy však odhalí, že nepřítel je mnohem mocnější a v nebezpečí není jen její otec. Čas dochází úplně všem. A víte co znamená „objetí mravenečníka“? Brazilský idiom „objetí mravenečníka“ označuje objetí či pozdrav falešné osoby, která přeje zlo tomu, koho objala. Tento výraz vznikl na základě pozorování obranné taktiky mravenečníka velkého, či také mravenečníka tříprstého - mohutného savce, který se v Brazílii běžně vyskytuje.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Objetí mravenečníka. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (29)

gretl74
01.03.2024 3 z 5

Nebylo to špatné, i když pár výhrad by se našlo.
Plusy: Rio, lokace, diplomatické kruhy, originální hlavní zápletka, čtivost
Mínusy: některé akce a postavy "klišoidní", hlavní aktéři se občas chovali jako úplní pitomci, jména hlavních brazilských padouchů se mi dost pletla
Celkově jsem spokojená a další autorově knížce dám určitě šanci (co třeba tentokrát něco s japonskou tématikou ;)
3.5*

jirimatejka
17.11.2022 3 z 5

Celkem dobrý příběh ze zajímavého prostředí. Místy trochu moc prvoplánové a přímočaré, děj trochu nereálný.


veriszv
09.01.2022 4 z 5

Kniha má úžasnou atmosféru a je vidět autorova znalost prostředí, a to jak geografického, tak toho diplomatického. Kniha je totiž z prostředí vysoké politiky a diplomacie, což pro mě bylo příjemné osvěžení a změna, ale pozor pokud vás politické pletky nebaví, mohlo by to na vás být politické až moc. Nicméně já jsem si to užila, i přesto že jsem se občas trochu zamotala v množství jmen.
Hlavní postavy byly velice sympatické a téměř ihned jsem si je oblíbila. Na druhou stranu všichni byli možná až moc odvážní a na to všechno, co je v knize potká, mi přišlo, že dost málo emotivní. Během krátké chvíle se jim totiž obrátil život vzhůru nohama a na můj vkus všechno brali tak, jak to je a nějak moc to neprožívali.
Děj příjemně ubíhá a neustále vás drží v napětí. Pomáhají tomu i krátké kapitoly, které mají i názvy, což pro mě bylo také příjemné zpestření, protože poslední dobou jsem četla jen knihy, co měly čísla nikoli názvy kapitol.
Pokud chcete zkusit něco trochu jiného ze zajímavého prostředí a nevadí vám politické pletky, určitě doporučuju. Mě kniha moc bavila a dostala mě z mojí měsíc trvající čtecí krize. Už se těším na další autorovu knihu!

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Objetí mravenečníka v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených54x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených7x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst27x
v Chci si koupit19x
v dalších seznamech1x