Mít pro co žít

Andrew se kvůli těžkým životním ztrátám a pořádné dávce zklamání uchýlil do jednoduchého a bezpečného světa, který tvoří jeho práce, starý byt, pár virtuálních přátel, modely vláčků a tisíckrát ohrané desky. Jediné, co mu život trochu komplikuje, je původně nevinná lež, do níž čím dál víc zabředává a která mu postupně způsobuje nemalé problémy, s nimiž se musí vypořádat, aby si tento svět ochránil. Svou samotu si střeží až do chvíle, kdy mu do cesty vstoupí nová a rázná kolegyně Peggy. Právě tehdy si uvědomí, jak zoufale potřebuje přítele, protože trpí obavou z toho, že ho jednou potká stejný osud, jako lidi, s jejichž smutnými příběhy se každodenně setkává ve svém povolání. Andrew najednou chce mít pro koho a pro co žít, a tak musí sebrat všechnu sílu a vybočit ze zajetých kolejí, které jsou za ta léta velmi hluboké. Avšak možná že když podstoupí riziko, že by mohl přijít o všechno, co je mu drahé, získá něco, v co už ani nedoufal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445654/big_mit-pro-co-zit-8V3-445654.jpg 3.844

Vydáno: , Kontrast

How Not to Die Alone, 2019

Kniha Mít pro co žít

petra3597

Toto bylo pro mne velkým překvapením. Moje první e-kniha, stažena zdarma u jednoho nejmenovaného knihkupectví. Nečekala jsem vůbec nic, leda tak to,že brzy odložím stranou a nebudu schopna číst něco,co nemá papírovou podobu. Jsem ráda,že jsem se nenechala odradit.
Příběh zajímavý, nevšední, naplněný nejen vtipnými přirovnáními,černým humorem, ale také myšlenkami, které mi budou ještě nějaký čas ležet v hlavě.
Málokdy předčítám partnerovi pasáže knih,které zrovna čtu, ale tentokrát byl pobavený i on.

aliza

Kniha se mi moc líbila, skvěle se četla a hlavní hrdina mi byl hodně sympatický, chápala jsem ho.

Kenan

Nezvyklé povolání hlavního hrdiny. Jinak za mně bohužel o ničem.

kramver

Originální název How not to die alone by byl rozhodně trefnejší vzhledem k tématu i povolání hlavního hrdiny. Kdo četl Eleanor se má vážně skvěle, tak Andrew je její mužský protějšek. Eleanor se mi pod kůži dostala víc. Ale ani tahle kniha nepostrádá humor i na místech, kde byste ho nečekali. Zvláštní zaměstnání hlavního hrdiny ho den co den fackuje přímo do obličeje, ale Andrew je ve svém bezpečném ošunťulém světě skopojený. Se svými vláčky, imaginární rodinou a virtuálními přáteli na internetovém fóru. Ale pak zjistí, jaké by to bylo, kdyby všechno bylo doopravdy tady a teď.
Na tropický letní víkend to byla ideální knížka. Líbil se mi styl psaní, humor i to, že autor příliš netlačil na pilu. Nesnažil se mě emocionálně vyždímat jak pomeranč. Vyvažoval vážnost s lehkým humorem a mě to strašně sedělo.

Ronnie68

Nebyla to špatná kniha na přečtení ... Četla se docela i rychle ... Jen hlavni hrdina mi spíš nepřirostl k srdci (jak si vymýšlel) ...

Dajavadu
07.12.2020

Dojemná kniha. Velmi se mi líbil styl, jakým je napsaná, bavil mě humor s jakým je život Andrewa popsaný, za mě skvělé čtení.

kiwizak
23.11.2020

Hořkosladká, cynická, místy probouzející znechucení či smutek. Ze začátku jsem četla jen kvůli zvědavosti a neobvyklému povolání, které hlavní hrdina vykonává. Nemohla jsem k němu mít jakékoli sympatie, spíše nevíru či lehký odpor. Ale postupem času jsem se pročítala dál a do jisté míry pochopila. Nebudu lhát, občas jsem se fakt smála, ale v knize prostě převládá hořkost. Závěr se mi moc líbil.

Varvara
14.11.2020

Poselstvi knihy je důležité, vyznamove na pet hvezd, prinejmensim. Ovsem zpracovani obcas drhlo, chovani postav mi pripadalo leckdy nerealisticke a postavy byly spis plytce vykreslene, krome hlavniho hrdiny, navic zaver byl dost predvidatelny, takze proto ty tri hvezdy. Jednou jsem se i nahlas zasmala, casto mi vsak radobyvtipna prirovnani pripadala spis trapne rozpacita.