Korneliina válka

Milostný román Korneliina válka se odehrává převážně v době okupace. Jeho hrdinka, mladá venkovská žena Kornelie Hajná, nemá zrovna snadný život. Manžel, zapálený komunista, ji opustil hned na začátku války a ona zůstala na všechno sama.

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/39351/korneliina-valka-39351.jpg 4.822
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Eroika

Marki87

Tak krásný, smutný a dojemný příběh, až z toho srdce bolelo... A asi ještě chvíli bolet bude. Pět hvězd bez váhání.

ApolenkaS
13.09.2016

Víc než milostný román, je to příběh plný válečného "hnusu". Všechno to bezpráví a boj jednotilivých lidí s tím, co válka přinesla, boj o přežití. Krásně popsaný vnitřní boj člověka s vlastním přesvědčením a skutečností. To jak hlavní hrdinové dokázali otevřít oči a přenést se přes to, co bylo tou hnusnou dobou dané. Jejich vnitřní změna byla popsaná tak uvěřitelně, že jsem to opravdu hltala. Neskutečné, jak si člověk myslí, že ví co si ten druhý myslí a nepřipouští, že by to mohlo být naopak. Krásný příběh, krutý, drsný, bolestný, ale krásný. Ta kniha mě dostala.

osuška
24.04.2016

Kniha, která zůstane v hlavě. Je o tom, jak i špatné a hrozné může přinést něco krásného. Je o tom, jak člověk dokáže změnit názor, jak dokáže přehodnotit svoje přesvědčení. Přestože smutný a drsný příběh, tak zahřál u srdce.

radkamiz
13.08.2015

Krásná kniha, čtu už po druhé :-) krásný milostný příběh z kruté doby. Zcela mě pohltil a rozněžnil..............

Ranuncul
24.06.2015

Perfektní knížka,výborně napsaná,čte se sama.Všem,které zajímá toto téma doporučuji.

Juliatta
02.10.2013

Po delší době zase kniha za 5 *****. Ve válce byla doba krutá, ale to co přišlo po válce je krutější v tom, že v touze po moci soused Čech, zradí souseda Čecha. A je to tady tak pořád. Dědíme to z generace na generaci, bez ohledu na to, jaká je zrovna situace ve společnosti.

bookcase
05.08.2013

Čtivý román, zpracovává téma ženy, která žije sama v těžkých dobách a musí se postarat nejen o sebe. Dotýká se i tématu lásky mezi Češkou a Němcem za okupace.