Vězeň času

Tom Hazard má neuvěřitelné tajemství. Na pohled možná vypadá jako obyčejný jednačtyřicetiletý muž, ve skutečnosti však žije už několik století. Na vlastní kůži prožil mnohé – hrál divadlo se Shakespearem v alžbětínské Anglii, účastnil se zaoceánských výprav s kapitánem Cookem, popíjel s Fitzgeraldem v Paříži 30. let... Měnil identity, aby přežil bez prozrazení, ale nyní se ho minulost pokouší dohonit. Jednou provždy se bude muset rozhodnout, zda zůstane v minulosti uvězněn či konečně začne žít v současnosti. Ocitáme se s Tomem v Londýně, kde přijímá místo učitele dějepisu – ideální pro někoho, kdo zná dějiny doslova z první ruky. Ve škole potkává šarmantní učitelku francouzštiny, která mu pořádně zamotá život. Protože jediné, co Tom nesmí, je zamilovat se. Vězeň času je milostný příběh procházející staletími a kontinenty. Originální román o tom, že kdybychom měli dostatek času, nejspíš bychom žili šťastně až do smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376427/vezen-casu-W2H-376427.jpg 4.187
Vydáno, Metafora

How to Stop Time, 2017

Kniha Vězeň času

parxel

Vězeň času je příběh o muži, který stárné pomaleji než běžní lidé. Není to žádné literární veledílo, ale příjmená odpočinková četba. Pokud máte rádi příběhy, ve kterých hraje významnou roli čas, tak je to příběh pro vás. Dávám tři hvězdy.

Poznámka: V případě, že jste knihu již četli a líbila se vám, tak vřeli doporučuji film Pozemštan. Téma filmu je stejné jako ve zmíněné knize, ale příběh je pojatý trochu jinak.

Kulturnice

Tak jsem ji konečně dočetla...a mám rozporuplné pocity. Chvílemi mne bavila a chvílemi jsem měla problém se začíst. Kupodivu nejméně mne bavily výlety do minulosti, což je u knihy o dlouhověkosti asi spíš problém. Ale neurazila.

adorjas
16.12.2020

Nesmrteľnosť a podobné tematiky sú takým vďačným námetom. Ale táto kniha vďačného čitateľa vo mne nevzbudila. Pre mňa bol hrdina večne sťažujúcim, ktorý svojou nemohúcnosťou nedokázal objaviť nejakú radosť aj v takomto spôsobe živote. A to, na základe akých argumentov sa pridal a zostával vo spolku Albatros, ma o jeho rozumových kvalitách nepresvedčilo. Priemer, zostala som nespokojná.

Olsovcova
12.12.2020

Po delší době kniha, která se četla sama a vtáhla mě do děje. Oddychové čtení s trochou napětí a se špetkami životní moudrosti.

Devil-Ivet
15.07.2020

Tak trochu jsem čekala něco jiného. Jako nápad je to dobré, ale hůře propracované. Tom se neustále ztrácel v čase, což na jednu stranu bylo zajímavé, na tu druhou nudné a málo rozepsané. Celkově děj stagnoval a ke konci knihy jsem čekala přesně takový závěr. Škoda, hodnotím jako slabý průměr.

Marekh
29.06.2020

Knihu mi poslala Martina Zrubcová (v Databázi knih má profil Mandalka74). Za knihu děkuji. Námět knihy je zajímavý – cestování v čase. V minulosti jsem si povídal s tátou o tom, jaké by to bylo, kdyby se lidé v současné době dožívali vysokého věku, jak je to popisováno v Bibli ve Starém zákoně. V té době se někteří lidé dožívali vysokého věku. Nejstarší muž se jmenoval Metuzalém, který měl přes 900 let. V knize VĚZEŇ ČASU hlavní hrdina Tom má přes 400 let, ale vzhledově vypadá na čtyřicetiletého muže, stárne pomaleji než normální smrtelníci. Zažívá různá dobrodružství, setkává se s významnými osobnosti – Shakespeare, Fitzgerald, Cook, v jeho životě se vyskytují také ženy.. Kniha má 5 částí, autor přeskakuje z minulosti do přítomnosti v různých stoletích, což lze určitě očekávat od knihy s tématikou cestování časem. Kniha se celkově četla dobře, občas jsem se přistihl, že moje myšlenky odlétají jiným směrem a na knihu se dostatečně nesoustředím, ale to nebyla autorova chyba. Spíše to bylo způsobeno smutkem, který mne chytil do svých spárů, ale jen na chvíli. :) Kniha určitě nedosahuje vrcholu, při které bych ji hodnotil všemi 5 hvězdičkami. Každopádně si zaslouží 80 % a čtenáři, kteří mají rádi knihy s námětem cestování časem, mohou tuto knihu vyzkoušet. V knize jsem nalezl také citáty, které upoutaly moji pozornost.

Zdá se mi, že v minulosti jsem už psal komentář, ve kterém jsem uvedl, že není důležité, jak vysokého věku se člověk dožije, ale jak svůj život prožije. A tuto informaci jsem už četl v několika knihách. Určitě je na tom kus pravdy. Někdo se dožije vysokého věku a je třeba celý život nešťastný, neprožil ho naplno, jak si přál a trápí se tím, cítí se osamělý a nešťastný, a protikladem může být člověk, který se dožil nízkého věku, ale život prožil s plným nasazením a užil si ho plnými doušky. Když se zamyslíme nad těmito případy, co je pro člověka lepší, když by si měl vybrat mezi těmito dvěma možnostmi? Kniha je o čase. V dnešní době hodně lidí říká, že nemá čas na spoustu věcí, plánují si svoji budoucnost, navracejí se do minulosti a přítomnost jim často uniká mezi prsty. To se také často píše v některých motivačních knihách. I já se někdy přistihnu, že se navracím do minulosti, ale myslím si, že už je to méně intenzivní než v minulosti. Do budoucnosti se raději nedívám, mám pocit, že nebude moc růžová. :) Každopádně se pokusím zaměřit na přítomnost a žít v přítomném okamžiku. Myslím si, že určitě není nic špatného na tom zavzpomínat si, anebo mít nějaké plány do budoucna, které bychom chtěli zrealizovat, ale hlavní část by měla tvořit přítomnost. Hodně jsem se zase rozepsal, ale už končím. :)

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Klíčem ke štěstí není být sám sebou, protože co to vlastně znamená? Každý máme řadu já. Ne. Klíčem ke štěstí je najít lež, která nám nejvíce vyhovuje.

Když nemáte co ztratit, není proč se bát změn, ale ani je není nutné vítat. Změna je život.

Lidé, které miluješ, nikdy neumřou.

Ten, kdo má strach, že bude trpět, už trpí tím, čeho se bojí.

Nemluvím pravdu tak často, jak bych měl, ale tak často, jak si troufám, a až budu starší, budu si snad troufat o něco víc.

Nic v životě není jisté. Právě díky nejistotě víte, že existujete.

Minulost byla – je – jednosměrná. Musíte po ní jít vpřed. Ale nemusíte se jen ohlížet. Někdy se můžete prostě jen rozhlédnout a být šťastný tam, kde právě jste.

Medvědářka
21.06.2020

Tohle se mi četlo samo. Už dříve, když kniha vycházela u nás, mi byla nabídnuta k přečtení, ale já tehdy odmítla. Nebyla jsem si jistá jestli mě tenhle žánr osloví, protože v té době mě to prostě nebralo. Jenže dnes je jiná doba. Zkouším nové žánry a tahle kniha mě k sobě tak nějak přitahovala už delší dobu.
Příběh Toma a jeho osud mě k sobě hezky přikoval. Líbilo se mi cestování časem. Nebylo to násilné přelétávání sem a tam. Mělo to příjemný spád a konec hezky překvapil.

TamaraKrejčí
27.05.2020

Opravdu zábavná jízda napříč staletími. Originální.
Neměla jsem čas číst knihu na jeden zátah, a opravdu jsem se těšila na každou chvilku s ní. Žádná kapitola nenudila. I když se dalo předpokládat jak to celé dopadne, bylo to fajn, že to tak dopadlo. Tak jak každý, krásný, obyčejný život!!