Vězeň času

Tom Hazard má neuvěřitelné tajemství. Na pohled možná vypadá jako obyčejný jednačtyřicetiletý muž, ve skutečnosti však žije už několik století. Na vlastní kůži prožil mnohé – hrál divadlo se Shakespearem v alžbětínské Anglii, účastnil se zaoceánských výprav s kapitánem Cookem, popíjel s Fitzgeraldem v Paříži 30. let... Měnil identity, aby přežil bez prozrazení, ale nyní se ho minulost pokouší dohonit. Jednou provždy se bude muset rozhodnout, zda zůstane v minulosti uvězněn či konečně začne žít v současnosti. Ocitáme se s Tomem v Londýně, kde přijímá místo učitele dějepisu – ideální pro někoho, kdo zná dějiny doslova z první ruky. Ve škole potkává šarmantní učitelku francouzštiny, která mu pořádně zamotá život. Protože jediné, co Tom nesmí, je zamilovat se. Vězeň času je milostný příběh procházející staletími a kontinenty. Originální román o tom, že kdybychom měli dostatek času, nejspíš bychom žili šťastně až do smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376427/vezen-casu-W2H-376427.jpg 4.249
Vydáno:, Metafora

How to Stop Time (2017)

Kniha Vězeň času

Micha-Él
předevčírem

Neuvěřitelně moudrá a lidská knížka! Podle jejího tématu by si člověk myslel, že se jedná o nějakou fantasmagorii cestování časem, ale nemohl by se mýlit víc. Knížka je velmi reálná, čtivá, její autor si opravdu pohrál s jejím zpracováním a postavami.

eva-lupen

Tahle knížka mne teda nenadchla. Ne, že by nebyla čtivá, nebo že bych si neuměla představit, že někdo stárne pomalu a žije staletí (mám větší smysl pro nesmysl), ale hlavní hrdina mne docela rozčiloval. Za 1) je divné, že ho nenapadlo měnit vzhled, opticky stárnout tím, že si nechá narůst vousy apod. a za 2) je divné, že si všechno pamatoval. Já si fůru věcí nepamatuju už po pár letech, natož po staletích. :-)

hnusák

Úžasná kniha.

roni24

Úžasný příběh plný hlubokých myšlenek životní moudrosti. Doporučuji všem, kniha umí dýchnout tou správnou atmosférou. Přečteno během dvou dnů.... Poutavě a čtivě napsané, pobaví, rozněžní, rozesmutní, ale hlavně vám zaseje tu správnou myšlenku - Kolik životů potřebujeme, abychom se konečně naučili žít?

michaela2338
17.12.2018

Kolik životů potřebuje člověk prožít, aby byl šťastný? Poutavý příběh o prostém "tady a teď" a potřebě lásky.

bagel
22.10.2018

Originální námět. Pomalejší začátek, ale pak kniha postupně gradovala. Mohu všem doporučit.

Aires
20.10.2018

Kolik životů potřebujeme, abychom se naučili žít? Tomovi Hazardovi stačí jeden a to neobvykle dlouhý.

Nemám slov. Jeden z nejpřekvapivějších objevů letošního roku, který vám ukáže, že i pohádkově dlouhý život má své pro a proti. Můžete procestovat svět. Být součástí historie. Zažít přelomové objevy. Žít kdekoliv a být naprosto čímkoliv chcete. Ale zároveň budete osamělí. Uvidíte umírat své blízké. Nic kolem nás není věčné a dlouhověkost proto není úplně výhra. Prožijete raději jeden život s láskou nebo budete čelit všem dlouhým rokům sami? V téhle knize najdete spoustu krásných myšlenek. Jediné co mi trochu vadilo, bylo neustále přeskakování v ději.

Madla686
28.09.2018

Prave jsem knihu docetla...a podle mne je tak skvela, plna nadhernych myslenek, ze si ji poridim do sve knihovny.A to je co rict, protoze takovou knizku, kterou bych do ni mohla zaradit, prectu malokdy...