Vězeň času

Tom Hazard má neuvěřitelné tajemství. Na pohled možná vypadá jako obyčejný jednačtyřicetiletý muž, ve skutečnosti však žije už několik století. Na vlastní kůži prožil mnohé – hrál divadlo se Shakespearem v alžbětínské Anglii, účastnil se zaoceánských výprav s kapitánem Cookem, popíjel s Fitzgeraldem v Paříži 30. let... Měnil identity, aby přežil bez prozrazení, ale nyní se ho minulost pokouší dohonit. Jednou provždy se bude muset rozhodnout, zda zůstane v minulosti uvězněn či konečně začne žít v současnosti. Ocitáme se s Tomem v Londýně, kde přijímá místo učitele dějepisu – ideální pro někoho, kdo zná dějiny doslova z první ruky. Ve škole potkává šarmantní učitelku francouzštiny, která mu pořádně zamotá život. Protože jediné, co Tom nesmí, je zamilovat se. Vězeň času je milostný příběh procházející staletími a kontinenty. Originální román o tom, že kdybychom měli dostatek času, nejspíš bychom žili šťastně až do smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376427/vezen-casu-W2H-376427.jpg 4.266
Vydáno, Metafora

How to Stop Time, 2017

Kniha Vězeň času

Andi
včera

Od autora jsem přečetla i "autobiografické" dílo - Důvody, proč zůstat naživu - to byl důvod, proč jsem hrábla i po téhle beletrii, líbil se mi totiž autorův styl psaní a zajímalo mě, jak sám implementuje svou minulost (panika, deprese, úzkost) do svého hrdiny - Toma.
Jo, je to čtivé, děj odsejpá, zajímavé bylo i přeskakování v čase - spousta flashbacků z Tomova života, ale přesně tohle mě fascinovalo, jakým čtivým způsobem to autor dokázal napsat. Nikde jsem se v ději neztrácela, vše bylo promyšlené do detailu.
Nechápu jak v mohla hlavní postava v tom svém depresivním psychickém stavu žít tak dlouho - a z toho plyne: Mínusy - nedotažený konec. (spoiler) Najednou se objeví Marion (pěkné jméno) a Tomovi je najednou hej ... konec.

tess.de.veles
27.08.2019

Vůbec nevím, co si mám o téhle knize myslet.... Takové sci-fi.... Ale zblbla mě pěkně!!! .... Že jsem si šla guglit, jestli ta jeho 'genetická' dispozice opravdu existuje nebo ne..... :-) ne, nejsem blondýna :-).... a to jsem bývalá zdravotní sestra....

MOu598
07.08.2019

Dobře se čte.
Zajímavý námět - vidět kolem sebe stárnout ostatní a sám tělesně nestárnout. Co však duše?
Citát:
"My nejsme ti, kterými jsme se narodili. Jsme ti, kterými jsme se stali. Jsme takoví, jak se k nám chová život."
"Nemluvím pravdu tak často, jak bych měl, ale tak často, jak si troufám."

Micha-Él
18.07.2019

Neuvěřitelně moudrá a lidská knížka! Podle jejího tématu by si člověk myslel, že se jedná o nějakou fantasmagorii cestování časem, ale nemohl by se mýlit víc. Knížka je velmi reálná, čtivá, její autor si opravdu pohrál s jejím zpracováním a postavami.

eva-lupen
24.06.2019

Tahle knížka mne teda nenadchla. Ne, že by nebyla čtivá, nebo že bych si neuměla představit, že někdo stárne pomalu a žije staletí (mám větší smysl pro nesmysl), ale hlavní hrdina mne docela rozčiloval. Za 1) je divné, že ho nenapadlo měnit vzhled, opticky stárnout tím, že si nechá narůst vousy apod. a za 2) je divné, že si všechno pamatoval. Já si fůru věcí nepamatuju už po pár letech, natož po staletích. :-)

hnusák
28.02.2019

Úžasná kniha.

roni24
07.01.2019

Úžasný příběh plný hlubokých myšlenek životní moudrosti. Doporučuji všem, kniha umí dýchnout tou správnou atmosférou. Přečteno během dvou dnů.... Poutavě a čtivě napsané, pobaví, rozněžní, rozesmutní, ale hlavně vám zaseje tu správnou myšlenku - Kolik životů potřebujeme, abychom se konečně naučili žít?

michaela2338
17.12.2018

Kolik životů potřebuje člověk prožít, aby byl šťastný? Poutavý příběh o prostém "tady a teď" a potřebě lásky.