Vězeň času

Vězeň času https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376427/bmid_vezen-casu-W2H-376427.jpg 4 222 58

Tom Hazard má neuvěřitelné tajemství. Na pohled možná vypadá jako obyčejný jednačtyřicetiletý muž, ve skutečnosti však žije už několik století. Na vlastní kůži prožil mnohé – hrál divadlo se Shakespearem v alžbětínské Anglii, účastnil se zaoceánských výprav s kapitánem Cookem, popíjel s Fitzgeraldem v Paříži 30. let... Měnil identity, aby přežil bez prozrazení, ale nyní se ho minulost pokouší dohonit. Jednou provždy se bude muset rozhodnout, zda zůstane v minulosti uvězněn či konečně začne žít v současnosti. Ocitáme se s Tomem v Londýně, kde přijímá místo učitele dějepisu – ideální pro někoho, kdo zná dějiny doslova z první ruky. Ve škole potkává šarmantní učitelku francouzštiny, která mu pořádně zamotá život. Protože jediné, co Tom nesmí, je zamilovat se. Vězeň času je milostný příběh procházející staletími a kontinenty. Originální román o tom, že kdybychom měli dostatek času, nejspíš bychom žili šťastně až do smrti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

How to Stop Time , 2017

Micha-Él
18.07.2019 4 z 5

Neuvěřitelně moudrá a lidská knížka! Podle jejího tématu by si člověk myslel, že se jedná o nějakou fantasmagorii cestování časem, ale nemohl by se mýlit víc. Knížka je velmi reálná, čtivá, její autor si opravdu pohrál s jejím zpracováním a postavami.

eva-lupen
24.06.2019 2 z 5

Tahle knížka mne teda nenadchla. Ne, že by nebyla čtivá, nebo že bych si neuměla představit, že někdo stárne pomalu a žije staletí (mám větší smysl pro nesmysl), ale hlavní hrdina mne docela rozčiloval. Za 1) je divné, že ho nenapadlo měnit vzhled, opticky stárnout tím, že si nechá narůst vousy apod. a za 2) je divné, že si všechno pamatoval. Já si fůru věcí nepamatuju už po pár letech, natož po staletích. :-)

hnusák
28.02.2019 5 z 5

Úžasná kniha.

roni24
07.01.2019 5 z 5

Úžasný příběh plný hlubokých myšlenek životní moudrosti. Doporučuji všem, kniha umí dýchnout tou správnou atmosférou. Přečteno během dvou dnů.... Poutavě a čtivě napsané, pobaví, rozněžní, rozesmutní, ale hlavně vám zaseje tu správnou myšlenku - Kolik životů potřebujeme, abychom se konečně naučili žít?

michaela2338
17.12.2018 5 z 5

Kolik životů potřebuje člověk prožít, aby byl šťastný? Poutavý příběh o prostém "tady a teď" a potřebě lásky.

bagel
22.10.2018 5 z 5

Originální námět. Pomalejší začátek, ale pak kniha postupně gradovala. Mohu všem doporučit.

Aires
20.10.2018 5 z 5

Kolik životů potřebujeme, abychom se naučili žít? Tomovi Hazardovi stačí jeden a to neobvykle dlouhý.

Nemám slov. Jeden z nejpřekvapivějších objevů letošního roku, který vám ukáže, že i pohádkově dlouhý život má své pro a proti. Můžete procestovat svět. Být součástí historie. Zažít přelomové objevy. Žít kdekoliv a být naprosto čímkoliv chcete. Ale zároveň budete osamělí. Uvidíte umírat své blízké. Nic kolem nás není věčné a dlouhověkost proto není úplně výhra. Prožijete raději jeden život s láskou nebo budete čelit všem dlouhým rokům sami? V téhle knize najdete spoustu krásných myšlenek. Jediné co mi trochu vadilo, bylo neustále přeskakování v ději.

Madla686
28.09.2018 5 z 5

Prave jsem knihu docetla...a podle mne je tak skvela, plna nadhernych myslenek, ze si ji poridim do sve knihovny.A to je co rict, protoze takovou knizku, kterou bych do ni mohla zaradit, prectu malokdy...

sporran
28.09.2018 4 z 5

Miluju tyhle knihy o mezičasovém životě (např. První konec, Poslední začátek). Příběh z řádu scifi, ale zajímavé jsou některé myšlenky hlavní postavy. Je přínosné se nad nimi zamyslet. Člověk se těžko vyrovnává se svojí smrtelností, s tím, že má na Zemi jen svůj vyměřený čas, že jednou už nebude nic. Právě zamyšlení nad dlouhověkostí a jejími úskalími může člověku poskytnout alespoň drobné uklidnění. Protože všechno má prostě svůj čas a když se překročí hranice, tak už to prostě nestojí zato.

Danago
25.09.2018 3 z 5

Nápad je skvělý. Ale pro mě byla knížka hodně pomalá, tempo které nasadil autor na začátku knihy zůstává po celou dobu
neměnné. Příběh má originální nápad, ale mě chybělo napětí a stálé přeskakování bylo možná i na škodu příběhu. Myšlenka příběhu je velmi zajímavá. Jen to zpracování mě nějak nesedlo.

kneslova
03.09.2018 4 z 5

Zajíímavá kniha na téma téměř nesmrtelnosti několika lidských bytostí v průběhu času.. A jak se zdá staletí života neudělají člověka šťastnějším, ba naopak , většinu uvrhnou do deprese...

Marcela52
22.08.2018 3 z 5

Kniha začínala velmi zajímavě, ale pak mě příliš časté střídání dějových rovin unavilo. Možná ke své škodě jsem knihu nedočetla, nebyla jsem asi ten správný čtenář, pro kterého byla napsána. Autora mám jinak moc ráda. Velmi se mi líbil jeho Případ se psem, který jsem viděla i na divadle, ale v tomto případě jsme se nějak nepotkali...

Ditules
21.08.2018 4 z 5

Poslední dobou mám knihy s tematikou ,,cestování časem" (tady to je tedy trošku jinak) v oblibě.
V knize je uvedeno, že se chystá film s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli, tak jsem na to zvědavá...

veronika0382
07.08.2018 5 z 5

Vězeň času je báječná kniha, která vás zahřeje u srdce, bude vás bavit a užijete si skvělou jízdu napříč staletími… Moc se mi líbila a nadchla :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

a.k
06.08.2018 5 z 5

V knize se prolínají přítomnost s různými životními obdobími Toma v minulosti. Přes veškeré historicky zajímavá témata pro mě zůstává román především příběhem jednoho osamělého muže, kterému historie dýchá na záda, který je sám sobě tajemstvím, který zůstává rozpolcený mezi staletími, mezi místy a časem.
Již po přečtení několika stránek jsem příběhu naprosto propadla. Nechybí zde láska, touha, životní poznání, přátelství i úvahy o smyslu života. To vše je výborně zakomponované do příběhu, kterým budete žít.

iceVS
01.08.2018 5 z 5

Snad kvůli prvotní informaci, že hlavnímu hrdinovi je více než čtyři sta let, jsem se domnívala, že to bude spíš lehké letní čtení. V průběhu děje jsem změnila názor. Chvílemi jsem se přistihla, že místo čtení přemýšlím nad tím, co bylo napsáno, nebo jaké to musí být prožívat popisovanou situaci. Řekla bych, že kniha osciluje mezi psychologickým románem a příjemnou pohádkou. Ať už tak, či tak, s hlavním hrdinou Tomem mi bylo příjemně.

Ivuska.09
28.06.2018

Vězeň času obsahuje spoustu nádherných myšlenek. I když jsme si původně myslela, že kniha bude napsána trochu jiným způsobem, nakonec jsem dostala mnohem víc, než jsem čekala. Ideální pro všechny, kteří u čtení potřebují přemýšlet: o životě.

bookcase
25.06.2018 5 z 5

Perfektní, nadčasové, trochu sci-fi, trochu romantika. Druhá kniha od autora, který se mi líbí čím dál víc.