Spolčení ničemů

Francií otřese vlna brutálních vražd. Sadisticky znásilněné a usmrcené dívky, vyvražděná rodina, náhodní cestující shození pod vlak... Stále stejná značka *e, která se jako cejch objevuje na obětech nebo v jejich blízkosti, ukazuje na sériového vraha – jenže kriminalisté záhy zjišťují, že vraždy probíhají v záhadné časové souhře nejen ve Francii, ale také na různých místech Evropy, a pachatelů tedy určitě musí být víc. Jako by propukla epidemie vražedného násilí... Četnost a brutalita vražd narůstá takřka přes noc a policii se s vývojem událostí nedaří držet krok. Pátrací tým v čele s ostříleným četníkem Alexisem Timée a posléze jeho kolegyní Ludivine Vanckerovou sleduje stopy zločinců přes Skotsko, Polsko a Kanadu. Pátrání je kromě jiného zavede do temných částí internetu a také k projektu Lebensborn, neblahému dědictví po nacistech. Poradce týmu, zkušený kriminolog Richard Mikelis dobře ví, že zlo a násilí je jako droga, a varuje, že tentokrát může jít o nepravděpodobné spiknutí deviantů, pedofilů, psychopatů a všech vyvrhelů společnosti, které v jejich jednání neoslabuje empatie a lidské cítění. V knihách Maxima Chattama se v rychlém sledu střídají napínavé, nečekané zápletky a nikdy nic není tak, jak se zdá. A tak se i ze zdánlivě poklidné, přehledné situace může vmžiku stát souboj na život a na smrt......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462971/big_spolceni-nicemu-hO8-462971.jpg 4.558

Ludivine Vanker 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Metafora

La conjuration primitive, 2013

Kniha Spolčení ničemů

vera4669
19. listopadu

Brutální, ujeté, nechutné... Autor si nebere žádné servítky, vražda střídá vraždu a slabší povahy nemusí detailní popisy nést dobře... Ale.. Vražda přeci nemá být krásná. Tady se prostě popisuje realita a je to pěkný hnus.. Fanoušci Cartera budou tleskat :) tempo bylo vražedné a ani chvilka oddechu, musím dát plný počet i když bych takovou brutalita nemusela číst každý den :D ale líbilo se mi téma, i závěr, další díl si určitě dám

Ajinka79
08. listopadu

Na muj vkus příliš brutální. Další knihu si určitě neprečtu.

Knižnítoulky
06. listopadu

Maxime Chattam je zkušeným a osvědčeným autorem tohoto žánru. Ve svém dalším strhujícím díle se dotýká problému vzniku menších uzavřených komunit, které ale postupně sílí svým počtem i zvyšující se agresivitou. V závěru knihy jsou tyto jevy mimořádně fundovaně předkládány jako nedílná součást vizí o šířících se závažných problémech světa. Kniha je drsná, ale skvělá.

soukroma

Začátek mne navnadil, autor pěkně vykreslil své četníky-vyšetřovatele i jejich pomocníka v důchodu. Ale...vražd bylo čím dál víc, čím dál brutálnějších, a popisy míst činu, mrtvol, postupů vraha čím dál podrobnější a krutější pro čtenáře. To jsem se snažila už přeskakovat, ale pak už moc nebylo co jiného číst. A popis pitvy takto zmučeného těla mne už dodělal. Takže ne, tohle nepotřebuji, a odhazuji.

Pepina19

napínavé, zajímavé, děsivé, líbilo se mi to

mgeisselreiter

Moderní krimi, která se dobře čte, chce přitáhnout čtenáře hlavně svou neuvěřitelnou hrůznou krutostí. Autor šokuje, ale to je tak vše. Jedná se o průměrnou detektivku, jejíž děj se občas rozprostře dál z Francie, kde ale jaksi zamrzá a nijak moc do příběhu nezapadá. Vysoké hodnocení je nejspíš od fanoušků takovéhoto druhu thrillerů, já jsem ale konzervativnější čtenář a moc mě to nebere. 65%, 1. 8. 2021.

Hella

Je mi líto, ale mně tedy kniha vůbec nesedla. Když se zkusím povznést nad to, že zápletka je (zaplaťpánbuh tedy) až příliš nevěrohodná, nevyhovuje mi ani styl psaní (kam se autor hrabe na další Francouze Miniera nebo Thillieze), který mi nijak snadno "nejde do očí" a v neposlední řadě se mi hnusí množství a brutalita popsaných scén. Škoda, že se autor nedržel rčení, že méně je někdy více. Za mě ne a přečteno jen s přemáháním.

Kenan

Je to kniha plná zločinů, brutálních vražd sériových vrahů, kteří se snaží změnit řád světa vytvořením společenství. Velká část je věnována i průběhu vyšetřování a postupů policie.
Všechno, co jsem napsala zní jako mnoho jiných kriminálek, ale tahle, je napsána tak, že se mi nějak opravdu hodně dostala pod kůži, jakoby ve mně duněla. Přestala jsem ji číst před spaním :).