Kekik Online Kekik komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jsem ráda, že moje knihovna je obohacena o další skvostné dílo. Vážně si budu muset pořídit klobouk, který budu smekat pokaždé, když ve svém pokoji projdu kolem děl jako je Slavík, Zlodějka knih, V šedých tónech, Sůl moře,... a nyní teď i Vypravěčka. Jodi Picoult mě znovu dostala do kolen. To je paní spisovatelka a před ní ten klobouk smekám též.
Závěrečné rozluštění je prostě pecka. Vyprávění Minky mrazivé. A příběh Anii napsaný ***(neprozradím kým) dodává knize velké plusové body, jelikož je vlastně velmi důležitý pro děj.
Kniha skýtá mnoho otázek, z nichž ta nejzajímavější je: Kdo je vlastně Josef Weber ??? Odpovědi se dozvíte po přečtení Vypravěčky, kterou já rozhodně DOPORUČUJI !!!
"Pokud zemřeš, bude to kulkou to srdce, ne do hlavy. Slibuju."

06.02.2018 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Stačí napsat jen dvě slova, která vyjádří vše- Nicholas Sparks.

01.02.2018 5 z 5

Harry Potter: Filmová kouzla Harry Potter: Filmová kouzla Brian Sibley

Ááááá. Přes rok jsem čekala, až knihu dají znovu do tisku. Když jsem se totiž dozvěděla o její existenci, byla beznadějně vyprodaná. Takže během čekání jsem si tedy alespoň nakoupila její, dá se říci sestry- Kouzelný svět J.K. Rowlingové- Filmová magie 1 a 2, HP-Panoptikum postav, HP- Magická místa z filmů, Bestiář Harryho Pottera, HP- Rekvizity a artefakty. Takže mnoho informací jsem již znala, přesto je tato publikace NÁDHERNĚ SKVOSTNÁ. A ty úžasné REKVIZITY. Pokaždé se tak ráda vracím do filmového i knižního světa Harryho Pottera. Je to návrat do mého dětství. A díky těmto knihám najdu ve filmech vždy něco nového. Kupříkladu to, že Klofan v ohradě v jedné scéně kadí. Hned jsem si to musela pustit :-) A je to fakt tam. Zdánlivě obyčejný detail, který dodává Klofanovi ještě více na důvěryhodnosti. Prostě super práce filmařů. DOPORUČUJI. Pod přebalem, který je nádherný, se skrývá i nádherný desing tvrdých desek-oheň. Nenechte se odradit cenou, stojí to vážně za to !!!

31.01.2018 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Silná, zdrcující zpověd přeživšího člena osvětimského sonderkommanda. Shlomo Venezia a jeho tragický příběh z holocaustu. Co je horší ? Být vězněm a čekat na smrt, a nebo být vězněm a ostatním ke smrti "dopomáhat"? V každém případě je Schlomo Venezia obětí jako ostatní nevinní lidé.
Na téma vzpoura členů sonderkommanda je natočený i film Šedá zóna na motivy knihy Miklósa Nyiszliho, u nás vydána s názvem Byl jsem Mengeleho asistentem.

27.01.2018 5 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Zpočátku jsem se nemohla naplno začíst. Přečetla jsem třeba 2 stránky, knihu odložila, a dobrovolně se více než obvykle poctivě věnovala práci (servírka). Poté se ale Nina dostala poprvé pod zámek, a náhle jsem stránky hltala jednu za druhou, a práci jsem se zase začala věnovat o trochu míň poctivě. (Ovšem stále se držím toho, aby hosté měli co pít, a mně tak nechali v klidu si za barem číst).
Přiznávám, že i já mám trochu problém s "druhým" koncem. Ale je to prostě tak a v konečném hodnocení má ode mě La Loba sympatické 4 hvězdy. Přeci jen mě celkem dost mrazilo, když se vydala na cestu za svobodou.

25.01.2018 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

U některých knih mi dělalo problém je odložit v případě nutnosti WC, u Slavíka jsem se o to ani nepokoušela, a brala ho rovnou sebou.
Uffff. Mám v hlavě tolik pocitů, že ani nevím, jak začít.
Sice je teprve 22.ledna, ale až si na konci roku jen tak sama pro sebe budu říkat, která kniha je ta nej za rok 2018, Slavík bude na prvním místě.
Knihy s tématikou 2.sv.v. mám ráda (ano, zní to divně, ale všichni víme, proč se nám takové knihy líbí, důvody psát jistě nemusím), a pokaždé si říkám- páni, nic lepšího jsem nečetla, a náhle přijde jiná kniha. Ovšem Slavík je fakt OHROMNĚ ÚŽASNÁ KNIHA. MILUJI TU KNIHU. Zbožňuji auru tohoto skvostného literárního díla. Jeho poslání. To jak mě příběh zasáhl, ohromil, oněměl. Dojal. Slzy tekly. Nádherná obálka knihy. Prostě dokonalost. Hrdiny jsem si zamilovala, oplakala jejich ztráty, prožívala s nimi strach, a každé jejich "vítězství" jim moc přála.
Isabelle a Vianne nás provedou jejich životem v těžkém válečném období. Stojí to za to si tuhle knihu přečíst !!!
Po přečtení několika komentářích mě potěšilo, že i já rozšiřuji řadu těch čtenářů, kteří knihu objevili prostřednictvím Rodaw. Děkuji.
DOPORUČUJI !!! !!! !!!
*Všechno žije dál v mých vzpomínkách. Rány se zacelí. Láska přetrvá. My přežijeme.*

22.01.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Robert Bryndza a jeho Erika s týmem- záruka skvělého čtení. DOPORUČUJI !!!

19.01.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Kim a její tým, tak jak je známe a zbožňujeme. Velmi povedená série. DOPORUČUJI !!!

15.01.2018 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

"Pokud existuje nebe, zase se shledáme, protože bez tebe nebe existovat nemůže."
Vyprávění Sophie a Luka bylo nádherné. Pokaždé jsem se na to těšila. Život na ranči mě neskutečně láká. Je to takový můj velký, naprosto nesplnitelný, sen. Oh, Sophie, moc ti to přeji. Luke- dokonalý kovboj. Nejvíce mě rozesmála jména jeho psa a koně. Zmínka Československa, potažmo Slovenska, a Sophiina znalost českého jazyka, potěšila.
Dějová linka Iry a Ruth. Nádherně popsaný život prostřednictvím vzpomínek. Naprosto dokonalé. Bravo, autorovi, bravo. A to, jak Ira nakonec vyřešil "co se sbírkou", bravo podruhé. Ira mně opět dokázal, že jediná láska v jeho životě, byla Ruth. Nic jiného nemá takovou hodnotu.
Nejdelší jízda je vynikající kniha. Děkuji p. Sparksovi za další božský knižní zážitek. A rozhodně DOPORUČUJI přečíst.
Ano, pan Nicholas Sparks je mistr v psaní úžasných příběhů.

13.01.2018 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Super.
Líbí se mi, že příběh není jen z pohledů rodičů a vyšetřovatelů, ale že autorka vložila do knihy i např. komunikaci mezi lidmi na diskuzním fóru. Příběhu to dodalo autentičnost. Chvílemi jsem úplně zapomínala, že čtu knihu. Velkou chválu si zaslouží i to, jak autorka bravurně vykreslila dopad médií na psychiku rodičů a rodiny pohřešovaných osob. (Nikdy nepochopím, jak dokáží kvůli článku jít tak zvaně "přes mrtvoly". Neskutečná bestiálnost). Dalším plusem je sezení Jima s p. doktorkou Manelliovou. Kniha na mě působila velice reálně.

10.01.2018 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Nemohu napsat, že mám p. Sparkse načteného, jelikož jsem přečetla zatím jen 3 jeho knihy. Ale mohu napsat, že mám jeho příběhy upřímně ráda. Víte, jak to myslím. Jeho příběhy jsou prostě neskutečně krásné. Víte, jak to myslím :).
Nezapomenutelná cesta je kniha, s kterou strávíte jen pár chvil, ale v mysli vám zůstane navždy. Však vy víte, jak to myslím. Doporučuji !!!
'Jamie nebyla jen andělem, který spasil Toma Thorntona. Byla andělem, který spasil nás všechny.'

06.01.2018 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Až do konce 18. kapitoli (162 strana), jsem si říkala, že nejlepší pasáž z celé knihy je anotace. A přála jsem si, abych už byla na straně 318, ta totiž značí konec.
Ale začala kapitola 19. Alice vzpomíná, jak ji navštívila v ordinaci "Maggie Royleová" a nastal určitý zlom, tehdy jsem si poprvé na konec ani nevzpomněla. Ba naopak. Poprvé jsem se pořádně začetla. Konec se tedy nakonec taky dostavil. Sice mi chvílemi přišel lehce zmatečný (rozmluva mezi Simonem a Alicí), ale celkový dojem druhá polovina knihy napravila. Tak tedy 3*.

06.01.2018 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Po sérii Vášnivců, kteří u mě zabodovali na 50% (První díl velké zklamání, druhý díl fajn, třetí díl průměr, čtvrtý díl nejlepší) přišli na řadu Božský.
Výskyt spoilerů. (Jen v tomto odstavci).
Božský bastard- je jasné, že nemohu čekat smysluplný děj, ale přeci se dá napsat erot.román s dějem. Či ne??? Kniha mi přijde jak zaseknutý magnetofon: hádka-roztržené kalhotky-přitažení za vlasy-nohy kolem pasu-sex-super orgasmus-hádka-roztržené kalhotky... Místa styku-všude, kde se dá, dokonce na podlaze veřejných WC (hnus). Občas úvahy postav (stále stejné), a pak zase hádka, kalhotky,... Sexuální hrátky dokonce i hned potom, co se Chloe dozví špatnou zprávu o zdrav.stavu člena rodiny (dvojitý hnus). Chloe nosí podpatky hlavně proto, že je malá, ale Bennett několikrát zmíní její dlouhé, štíhlé nohy??? Častý výskyt sprostý slov (koho rajcuje hláška ty malá couro ???) Bennett by se měl nechat vyšetřit, trpí totiž permanentní erekcí, a to se ho Chloe stěží dotkne pozadím třeba ve výtahu.
Konec spoilerů.
Ani mně nevadí, že nejsou vydané všechny díly Božských. Je jasné, že šťastně až na věky není jen symbol pohádek. 3* za občasný vtip a zajímavé výměny názorů, celkem čtivá. Rozhodně lepší začátek série než u Vášnivců.
K autorkám celkově- u tohoto dua mě štve, že nás občas vodí za nos aneb nesmyslnosti v popisu sexuálních scén- kupříkladu: ona je k němu zády, předkloněná, on stojí, ale ona ho dokáže laskat ve vlasech ??? (Možná autorkám křivdím a je to špatným překladem). Dále přemíra sexu, který je popisován jak přes kopírák. Málo informací o lidech všeobecně, žádná hlubší charakteristika. A dále i důvody, kvůli kterým se ústřední dvojice pohádá/rozejde- často takové prkotiny, nad kterými by jiní (inteligentní) lidé mávli rukou. V jejich knihách je to však vysloveně katastrofa a mnoho prolitých slz atd...
K erotickým románům všeobecně- častá absence "děje". Nadprůměrná krása, inteligence, superúspěšnost, super erekce, super orgasmus (často mnohačetný), nadbytek sexuál.scén. Všudepřítomný nešvár: KOUSÁNÍ A OLIZOVÁNÍ RTŮ jako symbol svádění- to je vážně pro někoho sexy ??? Já si pak představuji, jak mají do krve rozervané rty a spíše mě to odpuzuje. Prostě DOKONALOST VŠEHO A VE VŠEM.
I přesto ale čtení erot.románů vyhledávám. Sice neobohatí moji knihařskou dušičku, ale jsou to fajn oddychovky, u kterých si odpočinu. Jednou za čas to rozhodně neuškodí.
A ten, kdo má rád hlavně erot.romány, Božský bastard jistě potěší.

02.01.2018 3 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Dnešní den je poslední v roce 2017. Nestihla jsem dočíst všechny resty. Ono vlastně situace, že bych měla dočtené všechny knihy, je nereálná, zvlášť když hned z kraje roku 2018 mi přijdou 2 zásilky, které mě dohromady obohatí o 18 knih. (Přeci aby se vyplatilo poštovné, tak proto tolik, to je jasné :D ) Ovšem tento rok jsem přečetla mnoho, mnoho knih, a většinou mě naprosto pohltily. Jsem proto ráda, že NEJSKRYTĚJŠÍ PŘÁNÍ ten rok krásně uzavírá. Příběh mě fascinoval. Zatoužila jsem být na koupališti s postavami, a prožívat s nimi jejich životy. Autorka bravurně odtajňovala postupně skrytá tajemství a většinou jsem byla překvapena. To, kde se nachází Hannah, mě napadlo rychle, a potěšilo mě, že jsem, snad poprvé, něco odhadla správně hned. Ale jinak její příběh je samozřejmě děsivý. Zell, Cailey a Bryte jsem si oblíbila okamžitě, ale všechny postavy mi byly velmi sympatické (Až na jednu, tam je to jasné). "Rodinu" ze Sycamore Glen jsem opouštěla jen nerada. Čtivé, úžasné. Doporučuji !!!
Tak tedy ať nám knihomolům rok 2018 přinese plno báječných knih a chvílí, které s nimi strávíme. Kekik.

31.12.2017 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Před několika lety jsem četla Zápisník jedné lásky, jež bylo součastí edice Světové nejlepší čtení. Pamatuji si, že mě příběh naprosto pohltil. A film patří k mým oblíbeným.
A tato kniha má stejný efekt. Začetla jsem se, a už jsem byla lapena naprosto úžasným příběhem. Russel si mě hned získal. Vivian jsem chvílemi nesnášela. London je prostě miláček. Marge a Liz- skvělá dvojice. Russelovy rodiče mají můj obdiv. A Emily jsem moc fandila. Život ve dvou je skvělý, romantický, smutný, naprosto reálný příběh. Velice čtivý. Moc se mi líbily pasáže na začátku každé kapitoli, které jsou psány kurzívou a je to retrospetiva. Tyto vzpomínky z minulosti dodávají knize kouzlo a pro příběh jsou velice důležitou součástí. Posledních cca 80 stran jsem probrečela, a zvláště ke konci jsem si utírala slzy, aby mi nezamokřily stránky.
Děkuji, pane Sparksi, za tento jediněčný příběh. Po dvou Vašich přečtených knihách jste v seznamu oblíbených a již teď dávám Vaše jiné knihy na seznam knih ke koupi. Samozřejmě do popředí.
Doporučuji !!!
"...výčitky nejsou zbytečné. Zabrání, abychom udělali stejnou chybu dvakrát."

26.12.2017 5 z 5

Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky John Grisham

Krom Ikony jsem před lety přečetla všechny příběhy.

26.12.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha Do vody se mi líbila, a Dívka ve vlaku též. Autorčin styl vyprávění mi vyhovuje.
Příběh vypráví tři ženy- Rachel, Anna a Megan. Která těch z třích je vlastně oběť? To vám zodpoví Dívka ve vlaku.

25.12.2017 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Brad Parks

Konec trochu po Hollywoodsku. Ale i tak jsem měla slzy v očích. Téma únosu dětí zabere vždy. A když je to napsáno čtivě, tak z toho vznikne celkem slušný psychothriller.

20.12.2017 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Třeti kniha, kterou jsem od p. Aleny Mornštajnové četla a jen mi potvrdila to, co si myslím již od přečtení Hany (první kniha, kterou jsem od AM četla)- paní Alena Morštajnová je pro mě jednou z nejlepši spisovatelek v české literatuře..
Hotýlek- vynikající román pojednávající osudy několika lidí. Skvostné dílo !! Doporučuji !!!

16.12.2017 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Česká autorka, 21 let a Falešný román- pro mě naprosto dokonalé. Autorčin styl humoru mi zcela vyhovuje. Královsky jsem se bavila. Rozhodně doporučuji a již netrpělivě vyhlížím pokračování. Emu jsem si i přes její rozmazlenost oblíbila.
Fakt kniha, která pobavila. A to hodně.
Doporučuji !!!

13.12.2017 5 z 5