Kekik Kekik komentáře u knih

Harry Potter: Rekvizity a artefakty Harry Potter: Rekvizity a artefakty Jody Revenson

Jako její knižní sestry (Bestiář, Magická místa a Panoptikum postav) ÚCHVATNÉ.

12.12.2017 5 z 5

Harry Potter: Panoptikum postav Harry Potter: Panoptikum postav Jody Revenson

Nestačím se divit jakou pozornost filmaři věnují detailům. Díky těmto knihám pro mě filmové zpracování HP nabírá nové rozměry. Jako bych ty filmy viděla poprvé :)

11.12.2017 5 z 5

Harry Potter: Magická místa z filmů Harry Potter: Magická místa z filmů Jody Revenson

Kniha o zbožňované sérii Harry Potter. Bombastické !!!

05.12.2017 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Neuvěřitelně úžasná kniha.
Obrovská chvála autorce a DOPORUČUJI !!!

01.12.2017 5 z 5

Jsem celá zbrusu nová
Opravdu ?

27.11.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

ALENA MORNŠTAJNOVÁ JE KLENOTEM ČESKÉ LITERATURY.
Slepá mapa, druhá kniha (první Hana), kterou jsem od autorky přečetla. A určitě ne poslední, v knihovně na mě čeká Hotýlek.
Opět naprosto dechberoucí příběh, který jsem nedokázala pustit z rukou. Spisovatelka prostě umí napsat poutavý, zajímavý, velmi velmi čtivý příběh nenásilnou formou. Život třech generací mě zaujal natolik, že jsem si přála, aby nikdy neskončil. Autorka umí naprosto přesvědčivě a dokonale proplést osudy několika lidí. Poprvé jsem četla i o životě lidí v době komunismu ve formě knižního příběhu.
Slepá mapa, debut autorky, je kniha, před kterou se klaním.
*Vytvořila si vlastní teorii, podle níž se Všemohoucí při pohledu na hrůzy, které si lidé sami způsobují, obrátil k té spoušti zády, pevně zavřel oči, zacpal si uši a čeká, až ta mela dole na zemi skončí.*

23.11.2017 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Příběh Stelly A Dana- nádherné !!! To sbližování, ta láska, ty slova, činy... Romantika. Dan je hrdina. Muž s velkým M. Odvážný, chytrý (broskve).
Příběh Jess a Willa- nádherné. Prostě skvělé.
Obě dějové linky jsou krásné.
Přesně tohle jsem potřebovala. Inteligentní, citlivý, romatický příběh.
Úžasné !!!

12.11.2017 5 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Jak rychle dokážeš pak běžet ?
Nezáleží na tom, jak rychle.
Vždycky je někdo, kdo dokáže běžet rychleji.
Autorčiných 12 let u policejního sboru je v knize znát. Někdo tě vidí je vážně velmi povedená detektivka. Originální (tedy aspoň pro mě) námět. Z obyčejné každodenní rutiny se dá udělat neobyčejný příběh. Bravo, Clare Mackintosh, bravo. A epilog je vážně třešnička.

07.11.2017 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Velmi pěkně si s námi autorka pohrála.
Konec je nepředvídatelný, ale poslední věta mě nepřekvapila.
Dobrý psycho...

02.11.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

A mě to bavilo.
Dívka ve vlaku a Do vody. Tyto knihy na mě vyskakovaly na netu snad úplně všude. Začala jsem je tedy sledovat na DTB. A pak jsem si řekla, že tedy i já budu světová a přečtu si je.
Napadlo mě, že bych mohla zkusit nejprve Do vody, abych tím předešla možnému zklamání, jako se to stalo mnohým čtenářům, kteří četli jako první Dívku ve vlaku. Možná to pomohlo, možná by se mi kniha líbila tak či tak.
Takže jsem si připravila papírek, kde jsem si během čtení zapsala každého vypravěče a k němu pár informací. Z počátku jsem občas na "tahák" nakoukla, ale vcelku rychle se stal jen záložkou.
Takže čtu a čtu a čtu. A jak jsem již psala- mě kniha bavila. Rozhodně nezklamala. Je čtivá, akční. Prostě super.
Takže u mě dobrý. A tak tedy z vody do vlaku.

31.10.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Vauv !!! Dokonalé. Vše do sebe tak krásně zapadlo jako klíč k třinácté komnatě.
Úchvatný příběh.
Deset let práce se opravdu vydařilo. Autorovi se podařilo napsat skvostné literární dílo !!!
Doporučuji !!!

27.10.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Je kniha, která je o dvou 17-letých zamilovaných lidech (Tisíc polibků) a já si během čtení říkám- tak to ani náhodou, tohle vám nesežeru. Nevěřím vám tu vaši lásku.
Je kniha, která je o dvou 17-letých zamilovaných lidech (VŠECHNY MALÉ ZÁZRAKY) a já si během čtení říkám- ano, to je ono. Já jim věřím. Všechny jejich činy, skutky, věty, myšlenky... to vše jim VĚŘÍM.
Je kniha, ve které vystupuje hlavní hrdina Theodor Finche- kluk, do kterého jsem se zamilovala. Ano, poprvé v životě jsem se zamilovala do literárního hrdiny!!! Přečetla jsem nespočet románů, ve kterých hl.hrdinové byli sexy, úžasní, božský, nejlepší, udělali velká gesta, ženám se z nich podlamovaly kolena, a na mě to žádný dojem neudělalo.
A pak se objevil Finche- kluk, jehož činy jsou silné, kluk, jehož slova jsou pravdivá. Kluk, kterého chcete poznat. Violet tu šanci dostala. Violet je ta, která měla tu čest sblížit se s Finchem.
Je kniha, která mě zaujala od prvního slova, až do posledního. Kniha, která mi zůstane už navždy v paměti. Kniha, jejíž kouzlo na mě účinkuje i po přečtení. Kterou doporučuji přečíst. Která je krásná. Kniha, která se jmenuje VŠECHNY MALÉ ZÁZRAKY. Pro mě je to jeden VELKÝ LITERÁRNÍ ZÁZRAK.

22.10.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

První kniha, kterou jsem od Radky Třeštíkové četla.
Nejprve plusy- krásná červená obálka knihy. Velmi čtivá. Vyzrazování děje- to mi nevadilo, protože aspoň něco jsme se dozvěděli, když je jinak ten konec takový...
Mínusy- Dlouhá souvětí, která mi občas ani nedávala smysl. A některé věty byly úplně zbytečné. My přece chápeme, že když se dva hádají a ona řekne: "To je teda fakt výborný", že je to myšleno ironicky. Nemusí nám k tomu autorka psát vysvětlivku. I když takový je asi autorčin styl psaní. V tomto duchu je celá kniha. Míša- šmarjá, jak ta mně pila krev. Každý se z ní mohl sednout na zadek a přitom už jen ta posedlost čistotou by mě ničila. Honza- hrůza. I ten mi pil krev. Max, Julie-oba mně pili krev. Chybějicí části děje- velmi důležité části děje, tedy aspoň pro mě. Příklad: Dvě osoby, které spolu netvořily pár, jsou náhle spolu v posteli pod dekou, a drží se za ruce. Jak k tomu došlo ? Jak to probíhalo? Co se jim honilo v tu dobu hlavou ? A takových podobných událostí, kdy nevíme, jak to bylo, je tam bohužel více. Detektivka- tak trochu jiná, prý. Pro mě žádná detektivka. Konec- ani nevím, jestli jsem zklamaná, nebo naštvaná. A vlastně to bylo celkově moc překombinované. Takový konec si kniha nezaslouží. Jenže jaký jiný by mohl být, když je kniha plná psychoušů?
Alice- to nejlepší na závěr. Jediná, vcelku normální, postava. Sice udělala mnoho chyb, z nichž tou největší... Nechci vyzradit, tak jen čičí :(
Tak tedy 3 hvězdy. I když jsem koketovala se 4, jenže těch mínusů je celkem dost.

11.10.2017 3 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Pokaždé je pro mě velmi těžké hodnotit knihu s tématikou jako jsou Krvavé jahody. Ovšem to není nic proti tomu, co prožili lidé, kteři vpadli do zajetí lidským bestiím.
Obrovská poklona Věře, Nadě, ale i všem ostatním. Všem, kteří v životě zažili bídu a utrpení.

08.10.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová: vynikající česká spisovatelka. Byť jsem od ní četla jen Hanu, nebojím se ji tak oslovovat. A rozhodně přečtu i další autorčina díla.
Hana: román, který mě chytil za srdce. To nejde vyjádřit slovy, to je potřeba přečíst.

05.10.2017 5 z 5

Alan Emanuel Karlsson- český Švejk.
Tato kniha byla dlouho jako první na mém seznamu knih, které si chci koupit. Z důvodů- seznam je dlouhý, tudíž jsem si vždy vybrala ke koupi jiné knihy, a taky hlavně- seznam je nekonečný, jelikož stále objevuji nové a nové knihy, které chci, a také každou chvíli (naštěstí) nové knihy vycházejí. A tak ten seznam nemá konce.
(Zřejmě to taky plánuji tak do min. 100 let).
Ale, když už tedy přišel na řadu, tak z hromady knih, které mi ten den přišly, dostal prostor jako první.
Juch, to byla nálož vtipu. Příběh stoletého staříka mě bavil od začátku až do konce. S Alanem máme jedno společné- jakmile jde o politiku, taky vypínám a neposlouchám. Tady jsem tedy bohužel nemohla přeskočit třeba odstavec, jelikož to bych jinak četla knihu o polovinu kratší. Tak pro jednou jsem tedy ty politické nesmysly přežila, a o to víc si to užívala. Alanovy příběhy mě bavily fakt hodně moc !!! A vážně jsem ráda, že jsem si první knihu ze seznamu konečně přečetla. Doporučuji.

02.10.2017 5 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

... a pak dostanete druhou šanci.
Byla jsem zvědavá, jak ta druhá šance bude zpracována. A ona tedy byla provedena perfektně. Obdivuji Zoe, že to tak zvládala, i když někdy... Konec jsem tušila a jsem ráda, že to aspoň tak dopadlo, i když...
Osud, a zvláště minulost, nezměníne. Co je psáno, to je dáno.
Příběh Zoe a Eda v trochu netradičném zpracováním.

28.09.2017 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Ta přede mnou... kniha, kterou jsem nejprve zkoumala jen jako "možný čtenář" (dokonce jsem o ni i bojovala v časopise, bohužel nevyhrála, a stále po ní pokukovala zde na DTB knih). Až jsem přijela do Liberce s prázdnou a odjela zpět s 9 novými knihami, Ta přede mnou mezi nima. Přečteno za den. Což vypovídá mnohé- čtivé, napínavé, tajemné, skvělé. Ovšem i mínusy by se našly- v takovém domě bych já nežila ani kdyby mi za to chtěli platit. S žádným mužem, kterého tam zmínili, bych nechtěla žít. A občas mě hlavní hrdinky štvaly.
Přesto jsem ráda, že se nakonec ze mě stal "čtenář této knihy".

25.09.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

"Krásné je," opáčil stařec, "že porazila celou tuhle válku. Viděla jsi to cestou, ---, všude samý zmar. Jen se podívej, co se děje na molu. Horečné zoufalství. Rusové jsou za rohem." Popošel blíž a pokynul směrem k dítěti. "A uprostřed toho všeho plivl život smrti do obličeje. Musíme jí najít botičky."
Sůl moře, příběh lidí, kteří během války prožili hrůzy. Jednou z nich je i potopení lodi Wilhelm Gustloff.
Krátké kapitoly, čtyři různé pohledy-vypravěči. Knížka obsahuje mnoho bolesti, mnoho smrti, mnoho lásky, mnoho zoufalství, mnoho naděje, mnoho nenávisti, hladu, zimy, mnoho doufání. A jedno veliké moře. Modlila jsem se, aby to přežili, plakala jsem, když...
Ruta Sepetysová je mistryně v psaní knih s tématikou jako je V šedých tónech a Sůl moře. Příběhy mě pohltily, naprosto odrovnaly. Tohle nejsou knihy, na které po přečtení hned zapomenu.
Joana (sestřenice Liny), Florian, Emilia, švec, malý tulák, Ingrid, obryně Eva, doktor Richter a statisíce dalších. Na Vás nezapomenu.

24.09.2017 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Kniha mě zprvu tolik nenadchla. Četla jsem ji proto delší dobu, než je u mě obvyklé, dokonce jsem na ni několik dní vůbec nesáhla.
Pak se to zlepšilo a příběh mě téměř pohltil.
Konec byl poměrně rychlý.
Jinak život, jaký prožila Christine, bych tedy nechtěla ani náhodou. Každé ráno nevědět, kde a s kým jsem, brrrr...

23.09.2017 4 z 5