Kekik Kekik komentáře u knih

100 let českého hokeje 100 let českého hokeje Karel Gut

Pro mě velmi ceněná kniha. Fanouškům hokeje doporučuji přečíst.

30.12.2016 5 z 5

Rozhodně doporučuji přečíst. Napětí, akce. Setkání s oblíbenými hrdiny. A samozřejmě nesmí chybět Pán zla :)
Kniha psána ve formě scénáře divaldení hry se četla skvěle. Rozhodně jsem se v ději neztrácela. Vše je popsáno. A Scorpius pro mě nejlepší ze všech.
Jednou mě Harry naštval a to při rozmluvě s Brumbálem. Ale nakonec jsem mu to odpustila :)
I když přeci jenom mám Harryho raději jako studenta Bradavické školy čar a kouzel než jako otce od rodiny.
I tak jsem ráda, a to hodně, že jsem si knihu přečetla.

28.12.2016 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

NE, NE, NE, NE !!!
POZOR, SPOILER. Bez něho bych komentář nemohla napsat.
Kde začít ??? Asi tím, že jsem po přečtení zhruba 5-6 kapitol byla vážně, ale vážně moc nadšená z knihy. Vtip, originalita (no, trochu) a celkem fajn hrdinové, způsobili, že jsem si objednala i další 2 pokračování románu a 2 jiné knihy od této autorky. To jsem ještě netušila, jaké PEKLO mě čeká !!! A to doslova.
Peklo, které mi málem vytrhalo všechny vlasy, peklo, které mě málem dostalo do blázince, prostě PEKLO.
Od počátku románu zjistíme, že Caroline je až neuvěřitelně NADRŽENÁ. Zřejmě autorka nechápe, co to znamená, když má někdo chuť na milování, a nebo je hlavní hrdinka neskutečně HLOUPÁ. Protože jinak nechápu, jak může člověk, který promlouvá ke svému přirození, neustále oddalovat to, na co čtenář čeká. Milování s úžasným, sexy dokonalým (njn, jak jinak) mužem jako je Simon. To její neustálé zmiňování óčka (až už mi to bylo protivné), to neustálé popisování té samé situace (několikrát k tomu mělo dojít, no vždy z toho sešlo, a to o sobě Caroline tvrdí, že je nadržená?) To, jak jí stále nervy vibrovaly v těle společně s rozmluvou se spodní Caroline, to zase přivádělo na nervy mě !!! Protahování děje z kterého se postupně vytrácel vtip, to NESKUTEČNĚ DLOUHÉ ČEKÁNÍ na jejich milování, mě dokonale odradilo, zhnusilo, přivádělo k zoufalství. Měla jsem chuť knihu vzít a spálit. Zhruba u 18-té kapitoli, když byli ve Španělsku a TAM KONEČNĚ mělo dojít k posunu děje, to bylo peklo ještě horší. Nuda, trapárna, nuda, prý nadržená, pche. Mně se chtělo ze zoufalství už i brečet. Caroline i Simon, oba se shodli, že na to půjdou pomalu. No, to fakt tedy šli. I šnek z Prahy do Brna není tak pomalý jak průběh děje. Zklamaná, zklamaná, zklamaná.
Nemyslím to tak, aby na to skočili hned při prvních stránkách ale přeci jenom, čeho je moc, toho je příliš, a když už z toho potřetí sešlo, potřetí !!! (a ne naposledy), co ve vás autorka vyvolává pocit vzrušení a že konečně dojde ke spojení, a ono nic, to už bylo na mě moc. Ke čtení jsem se nutila, a to se pak špatně čte kniha, Dokonce jsem se přistihla, že Caroline přeji, aby to svoje "ztracené óčko" (orgasmus) už nikdy nezískala zpět (mnoho nechybělo a...) za to, jak mě celou dobu trapně napíná, a za to, že mě fakt nudí číst ty stejné situace dokola. Ano, kniha, která získala druhé místo v kategorii nejvtipnějsí kniha roku, mě postupně začala nudit. A to zpočátku byla tak krásně rozjetá, vtipná. Jak mě tehdy nadchla a jaký názor mi nakonec zanechala, až se za něj stydím.
Clive jsem si zamilovala ze všech nejvíc. I když na kočku měl až neobvyklé schopnosti, no budiž...
A jak to vlastně dopadlo??? To si snad i přes tento nepříliš hezký komentář, přečtěte sami, To co nesedlo mně, může (a taky to tak je) ostatním sednout jako poklice na hrnec :)

27.12.2016 3 z 5

Hokejové legendy Hokejové legendy Miloslav Jenšík

Pro milovníky hokeje velmi ceněná kniha. I když se tam vyskytlo pár chyb (třeba ve výsledku skóre utkání, místo narození, atd), jsem velmi ráda, že jsem si knihu koupila a přečetla. Je napsaná citlivě, vyvolá ve vás emoce.
Kniha pojednává o (nejen) českých a slovenských hokejistech, kteří hokejem žili a pro nás mnoho znamenají.

07.03.2016 5 z 5

U štěstí dam U štěstí dam Émile Zola

Ani ve snu mě nenapadlo, že by mě kniha mohla tolik zaujmout. Ale příběh, o mladé dívce hledající lásku a zázemí pro své sourozence, mě nadchnul. Četla jsem v každou volnou chvíli. Hltala jsem stránku po stránce a... doporučuji přečíst. Rozhodně to není ztracený čas.

02.03.2016 5 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Velmi citlivá kniha, o které přemýšlíte po přečtení- Vážně to tak bylo ???
Moc jsem všem přála, aby jim to vyšlo. Osud tomu chtěl jinak. Jak to nakonec v příběhu o hledání štěstí a lásky dopadlo, se dozvíte po přečtení.
Pavla se dostala do opravdu nepříjemných situací. Zjistíte, že se nedá věřit nikomu, zvláště ne písmenkám na internetu. Ale to si již přečtěte v další krásné knížce.

26.02.2016 5 z 5

Lásky a nálezy Lásky a nálezy Lenka Lanczová

Opět vynikající kniha od LL. Ostatně jako každá od této autorky. Rozhodně doporučuji a určitě vysokoškoláci budou s mnohém souhlasit s Alicí- přechod ze střední na vysokou není lehký. Zvláště, pokud se do nové etapy přiloudí i kluci, kteří Alici zamotají hlavu.
Román o lásce, důvěře, romantice, ale i lží, podvodů a nevěře stojí za přečtení.

26.02.2016 5 z 5

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Úplně první kniha, kterou jsem od LL četla. A od té doby je mojí nejoblíbenější autorkou.
Ke knize: Zhltla jsme ji na jeden zátah. Hlavní hrdinku Karolínu jsem si oblíbila. Kniha je čtivá, chytlavá, vtipná. Již v prvnich stránkách se pobavíte. Krásně popsané prostředí. Člověk si při čtení jednotlivé scény promítá v mysli. Poprvé četla v roce 2004. A od té doby již několikrát. Neomrzí.
Rozhodně doporučuji. Příjemný letní příběh.

26.02.2016