Harry Potter: Magická místa z filmů

Bradavice, Příčná ulice a ještě dál Fanoušci Harryho Pottera, pozor! Přichází další úchvatná publikace, která odkrývá tajemství filmových archivů. Všichni jsme při sledování filmů propadli kouzlu míst, jakými jsou bradavický hrad, věznice Azkaban či Ministerstvo kouzel. Zapsala se nám do paměti stejně jako oblíbené postavy z knižní série o Harrym Potterovi. V této jedinečné knize máte šanci vidět dosud nezveřejněné skici, fotografie z natáčení a poznat mnohá další tajemství o navrhování a výrobě všech kouzelných míst pro filmové zpracování série o nejpopulárnějším čaroději. Kniha Harry Potter: Magické místa z filmů je další publikací, která nesmí chybět ve sbírce žádného pravého fanouška Harryho Pottera!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289165/big_harry-potter-magicka-mista-z-filmu-7S7-289165.jpg 4.792

Harry Potter (doplňkové publikace)

Literatura naučná, Umění, Pro děti a mládež

Vydáno: , Slovart (ČR)

Harry Potter: Magical Places, 2015

Kniha Harry Potter: Magická místa z filmů

Jana K
14.10.2020

Opět překrásná publikace, stejně jako předchozí knihy z této série. Tentokrát se vše točí kolem míst, kde byla tato filmová sága natáčena.
Od domu Dursleyových, přes Příčnou ulici až po vlakovou stanici King's Cross, Bradavice, jednotlivé bradavické učebny a kabinety, bradavické pozemky, Prasinky,... Navštívíme i Ministerstvo kouzel a jednotlivé domovy kouzelníků - Weasleyových, Blackových, Malfoyových, Láskorádových a další.
Zcela bez zmínky a opomenuto ale zůstalo jedno místo - podle mně dost důležité na to, aby o něm zmínka byla, tím spíš, že se přímo na místo vypravil Harry s Brumbálem - onen útes, jež použil Tom Raddle coby úkryt jednoho z viteálů - tuším že bylo natáčeno na Moherských útesech na západě Irska.
V knize se dozvíme, s jakou pečlivostí vybírali designéři, výtvarníci a další členové filmového štábu jednotlivé lokace, styly a slohy budov atp. nebo třeba kde všude výtvarnice se svými spolupracovníky sháněla nejrůznější rekvizity pro vybavení kouzelnických příbytků a učeben.
Kniha obsahuje spoustu překrásných fotografií z filmů, nejrůznější náčrty, návrhy, koncepty atd.
Stejně jako její předchůdkyně v sérii se ani tato publikace nevyhnula drobným přehmatům a chybkám.
V kapitole o Nástupišti Devět a tři čtvrtě je fotografie z filmu Harry Potter a Tajemná komnata vydávána za fotografii z filmu Harry Potter a Kámen mudrců. V kapitole o hostinci U Tří košťat je uvedeno, že by mohla představovat protějšek Děravého kotle v Prasinkách. Zřejmě byla myšlena hospoda U Prasečí hlavy, ta se nachází v Prasinkách, nikoli Děravý kotel, ten je v Londýně. V kapitole Grimmauldovo náměstí je chybně uvedeno jméno herečky, která ztvárnila paní Weasleyovou - místo Julie Walters je uvedena jako Waters. Také se objevují nepřesnosti v překladu - Obranná magie místo Obrana proti černé magii, Jasnovidec místo Jinotaj, učebna Kouzlení místo učebna Kouzelných formulí.
Kniha také obsahuje přílohy - Obrazy z Bradavic a plánek Příčné ulice.

Ana72154
09.10.2020

Jelikož miluju sérii Harry Potter, tak je samozřejmost přečíst si i doplňkové knihy. Hodně mě udivilo, kde všude se natáčelo a co se vše muselo udělat, aby filmové zpracování bylo perfektní.

Nicolka77
27.12.2018

Čekala jsem že kniha bude skvělá, ale až takhle...to ne...přečíst si, kde se všude natáčel můj nejoblíbenější filmový i knižní hrdina bylo skvělé.. A doufám že nějaká místa v budoucnu navštívim :-)

mia.com
14.09.2018

Pěkná knížka pro nás milovníky Harryho Pottera, ale některé informace jsou buď hodně profláknuté nebo už jsem je četla v jiném speciálu.

Dominika_a
12.01.2018

Krásná kniha, určitě si ji přečtu znova. :)

Kekik
05.12.2017

Kniha o zbožňované sérii Harry Potter. Bombastické !!!

helusa2
27.08.2017

Krásná kniha pro všechny fanoušky! Ve studiích v Leavesdenu jsem už byla dvakrát, takže jsem lecos viděla na vlastní oči, ale jak jsem si tak knihu prohlížela, vůbec bych se nebránila tomu, vidět vše znovu... ;-)

annamc
28.05.2017