katushah katushah komentáře u knih

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Krásný příběh v krásných verších, vřele doporučuji!

31.03.2017 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Po prvním díle jsem asi čekala něco víc. Nebaví mně tento styl děje, kdy furt někdo někam chodí a něco hledá. Příjde mi, že se to tam opakuje neustále dokola. Žádný hlubší děj nebo smysl tam nebyl. Proto jen tři hvězdy.

31.03.2017 3 z 5

První dva díly jsou spíše pro děti, tady už to začíná mít dospělejší děj. Navíc se mi moc líbí nápad vracení se v čase. Mám doma dokonce kopii toho zlatého obraceče času z filmu. Bohužel čas vrátit neumí, ale vypadá identicky. Tento díl je prostě srdcovka, jeden z nejlepších z HP.

24.03.2017 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Krásný závěr celé triologie. Jen mi trochu vadilo, že některé pasáže byly moc zdlouhavé a trochu nudné. Mohlo by to být o trochu kratší, aby se to lépe četlo. Jinak je super a všem doporučuji.

24.03.2017 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Asi bych to veřejně nepřiznala, ale já ten brak celkem žeru. Jak filmy tak i knihy. Mám z toho vždycky srandu ještě na několik dní. Je to kult.

16.10.2023 5 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Je to jako koláž plná obrázků, útržků a kratších popisků, což se mi dost líbí. Navíc tam najdete plno super věcí z minulosti. Je to fajn.

28.08.2023 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Já fakt hodně miluju první díl Osvícení, takže Doktor Spánek lepší být už nemůže, ale takové poctivé 4 hvězdy určitě zaslouží. Fajn děj, milé postavy, dobře se to čte.

Akorát se mi nelíbí ten nápad s vysáváním páry, lepší by to bylo nechat v rukou duchů z Overlooku.
(Tady ti country umělci mi přijdou na stejný brdo jako třpytící se upíři ve Stmívání.)

21.08.2023

Duna Duna Frank Herbert

Není to můj styl. Četla jsem to jen ze zvědavosti, když je to tolik oblíbený.

10.03.2023 2 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

To je takový kýč a klišé. Milionkrát napsaná lovestory šéfa a asistentky. Četla jsem to jen kvůli čtenářské výzvě.

10.03.2023 2 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Obálka je děsivá, popis je napínavý, koupila jsem si to tedy s očekaváním brutálního thrilleru. A ono prd. Je to slabounký, jak jarní vánek. Dobře se to čte, to je jediné plus. Takže za to dávám 2 hvězdy.

01.09.2022 2 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Já mám ráda církevní neplechy, takže jsem se bavila.

25.05.2022 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Chtěla jsem zkusit něco z moderní Německé literární scény a vyskočilo na mně toto. Vzhledově hezké, tak jsem se dala do čtení. A dost mně zklamalo jak průměrné a ohrané dílo to je. Takových lovestory jsou tisíce, nebylo tam nic originálního. Každopádně jestli tento styl máte rádi, tak proč ne.

08.05.2022 3 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Trochu mi trvalo prokousat se začátkem, řikala jsem si, to bude další z takových těch ,,dámských" detektivek. Ale i když to je o ženách, tak to bylo opravdu dosti morbidní a napínavé. Druhou půlku knihy, jsem přečetla na dvakrát. A dokonce mám teď i trochu strach. Opravdu skvělý příběh.

20.03.2022 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Děj dobrý, čtivý, ale mohl by být trochu kratší.

12.12.2021 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Vynikající duchařina, přečteno za 2 dny. Což je u mně známka kvalitního čtivého příběhu. Skvělá atmosféra, líbí se mi postupné odhalování tajemství a přiostřování děje. (Ty obrazy a jejich změny, asi jen tak nevydejchám. :-)) Od půlky jsem se fakt dost bála. A líbil se mi konec. Ten mně trochu uklidnil a rozveselil. Jinak bych se bála, ještě asi dlouho po dočtení. Stejně budu mít teď při pohledu do zrcadla a nebo na obrazy strach. :-D

18.06.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Na začátku jsem očekávala klasickou detektivku, která to bohužel nebyla. Byl to ale srdceryvný příběh mnoha lidí, kteří jsou mi velice blízcí svými osudy a i snahou pracovat na sobě. Myslím, že si jí přečtu znovu.

14.01.2020 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Napínavý od začátku do konce. Přečetla jsem ji najednou, což se mi moc často nestává, prostě jsem nemohla nevědět, co a kdo za tím stojí. Konec mně velmi překvapil a celkově se mi to téma líbilo, nemám co knize vytknout. :-)

29.10.2019 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Velmi čtivá a zajímavá povídka, ale ten konec mně zklamal. Čekala jsem něco jiného.

25.09.2019 3 z 5

Hřbitovní kvítí Hřbitovní kvítí Jan Neruda

Úžasná sbírka. Jelikož jsem pesimista a depresák, tak se v tom ponurém tématu vyžívám. A hřbitovy miluji taky. :-)

16.09.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Velmi čtivá a svižná kniha, což mám ráda. Místy mně to opakování už nudilo, ale konec mně zas mile překvapil. Není to best kniha ever, ale zabaví vás na několik večerů.

16.09.2019 4 z 5