katst katst komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Zpočátku se mi pletla jména postav, tak mi trochu déle trvalo, než jsem se vůbec začetla, ale pak... Páni, to bylo fakt dost dobré. Krátké, svižně psané pasáže, střídající se náhledy do myšlenek všech postav, neustálé napětí, nejistota, kdo je ten hodný a kdo ten zlý, skvěle zvolené prostředí..., to vše mě ke knize naprosto přikovalo a nakonec jsem ji dočetla na jeden zátah. A musím přiznat, že vraha jsem neodhalila do poslední chvíle. Možná i proto, že jsem nad ním ani neměla čas přemýšlet, jak jsem hltala stránku za stránkou. Pro mě zatím nejlepší kniha od autorky.

08.11.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Po přečtení Veselí jsem neměla vůbec žádná očekávání, takže nejsem zklamaná. Autorčin styl psaní mě prostě neoslovuje. Kniha mi přijde plná velmi nesympatických a pokřivených postav. Děj zbytečně překombinovaný a zdlouhavý. A konec vlastně kniha nemá, což všeobecně nesnáším...

28.10.2019 2 z 5

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Jude Deveraux (p)

Kniha se mi líbila. Velmi dobře se četla, je to taková nenáročná, pohodová oddechovka, kdy vraha tušíte od půlky knihy a mýlit se moc nebudete. Je to typický styl Deveraux, který miluju už roky. Knize nechybí ani správná dávka humoru.

Přesto si myslím, že jako detektivka je to slabé. Co si autorka potřebovala dokázat? Kdyby se držela toho co umí nejlépe, byl by z toho naprosto skvělý román s neotřelou zápletkou. Takhle se nemohu ubránit dojmu, že v podstatě tvořila tak jako vždy, jen jiskření mezi Jackem a Kate nedotáhla až do vztahu , vynechala sex a říká tomu detektivka...

Ale kdo ví, co nás čeká v dalším dílu série, který si také rozhodně přečtu.

22.10.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Vím, že se opakuji, ale nadále zůstávám naprosto ohromena tím, jak autorka umí používat češtinu a jak skvělou vypravěčkou je. Promyšlený a velmi poutavý příběh.

14.10.2019 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tak tohle se hodně povedlo. Čtivé, strhující, promyšlené, přečteno jedním dechem. A i když jsem od poloviny knih tušila, že vše bude jinak než se od počátku zdá, stejně mě konec překvapil.

06.10.2019 5 z 5

Povolené ztráty Povolené ztráty Nora Roberts

Nora Roberts opět nezklamala, její knihy jsou pro mě sázka na jistotu. Knize nechybí napětí, romantika ani humor. Velmi čtivá kniha. Malinko mě zklamal jen ten strašně rychlý konec. Čekala jsem větší stupňování napětí a větší drama.

04.10.2019 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

První půlku knihy jsem protrpěla a bojovala s chutí knihu odložit. Tato část byla strašně zdlouhavá, nezáživná a přišlo mi, že se stále dokola omílá jedno a to samé a děj se nikam neposouvá. Miluji dlouhé knihy, ale někdy je skutečně méně více... Až druhá půlka vše zachránila, to jsem pro změnu hltala každou stránku a připomněla si, proč mě Cizinka tak nadchla.

25.09.2019 3 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Každá kniha série je o něco lepší než předchozí. Kniha Osmnáct pod nulou mě nadchla. Velmi zajímavý námět, velmi dobře promyšlené a psáno uvěřitelně. Skvěle a přehledně se prolínající příběhy hlavních postav. Závěr knihy překvapující, i když na můj vkus trošinku uspěchaný.

24.08.2019 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Skotská vysočina, rodinné klany, neohrožená krásná Claire, mužný statečný Jamie, romantika, vášeň, napětí, záporní hrdinové, boje a k tomu všemu ještě cestování časem...
Co víc si přát? Já jsem nadšená :-)

14.08.2019 5 z 5

Šance na štěstí Šance na štěstí Kristan Higgins

Děj nijak nepřekvapí, kniha přesto nezklame. Vtipná a čtivá romanťárna, plná postav, které si snadno oblíbíte.

29.07.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět skvěle napsané.
To, jak autorka umí používat češtinu, to, jak naprosto srozumitelně popisuje spletité vztahy, i to, jak umí nahlédnout do lidské mysli a svědomí, mě nepřestává udivovat.
Za mě nejlepší česká autorka současnosti.

29.07.2019 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak tohle měl autor hodně dobře promyšlené. Rozuzlení celé knihy bylo skutečně nečekané. Tleskám...
Hvězdičku ubírám za opět zbytečnou zdlouhavost a natahování příběhu a i když jde o ,Zkurvenej příběh’ tak i za značné množství vulgarit, které mě většinu knihy štvalo.

22.07.2019 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Jistě, dalo by se diskutovat o uvěřitelnosti některých scén, to ale nic nemění na tom, že kniha je opět povedená, napínavá a že Minier umí velmi dobře vylíčit propletenost vztahů i komplikovanost jednotlivých postav. Konec byl na můj vkus trochu moc uspěchaný.

13.07.2019 4 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Miluju rodinné ságy :-), rozvětvenou, přesto pospolu držící rodinu a její přátele. Opět povedená, zábavná, čtivá kniha, plná emocí a postav, které buď milujete nebo nesnášíte.

05.07.2019 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Toto mě strašně moc bavilo :-).
Jestli hledáte vtipnou, oddechovou a romantickou knížku, tak tohle je to pravé.

30.06.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po přečtení mám chuť sbalit kufr, vyrazit směr Kodaň a užit si naplno hygge :-).
Hezký, i když předvídatelný, příběh. Celá kniha je taková pohodová, velmi dobře se četla. Humor, romantika a hygge nadávkováno správnými poměry.

27.06.2019 4 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

To správné, pohodové a nenáročné, letní čtení.

25.06.2019 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opět velmi povedené, čte se to samo. I po tolika dílech mě Angela Marson a její Kim Stone maximálně baví. Jen by mohlo být trošku více prostoru věnováno osobnímu životu Kim.

23.06.2019 5 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Kniha na mě celkově působila tak nějak uklidňujícím dojmem. Sedla do mého momentálního rozpoložení. Je to takový pomalý, nenáročný, postupem děje předvídatelný, letní příběh jedné rodiny a jejích přátel, zasazený do úžasného prostředí Kypru.
Kniha je celá taková pomalá, proto mi trochu neseděl konec, kdy je deset let shrnuto do pár stran...
Nenadchne, ale ani neurazí.

17.06.2019 3 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Sandra Brown je sázkou na jistotu, když nechci být knihou zklamaná. Napínavý, poutavý příběh se správnou dávkou romantiky. Nenudily jsem se ani chvilku, kniha mě zcela pohltila, nemohla jsem přestat číst a to miluju :-)

12.06.2019 5 z 5