Kateřina259 Kateřina259 komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Není to má první kniha od autorky a jako obvykle, během tří dnu jsem měla přečteno. Děj je napínavý a zaměřuje se hodně na psychologickou stránku postav, což se mi hodně líbí. Postava Jacka byla strašně dobře napsaná, líbila se mi chytrost Millie a konec, kde se i přes to všechno dostává Grace pochopení. I tak mi tam chyběl nějaký dílek skládačky, aby příběh autorka dovedla k naprosté dokonalosti. Za přečtení ale rozhodně stojí.

25.11.2022 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

(SPOILER) Za mě kniha, kterou by si měl přečíst každý. Je to zase „jiný” pohled na druhou světovou válku. Popis každodenního života skrývajících se Židů se zdá být nudný, avšak má svoje kouzlo. Nejvíce mě zasáhl doslov a myšlenka na to, jak se pro Anne a její rodinu zhroutil ze dne na den jejich svět, a tak nečekaně a rychle. Přistihla jsem se, jak se sama sebe ptám, jestli by Anne byla fakt spisovatelkou, jaká by asi byla a co by se stalo s Peterem a ní.

23.11.2022 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Skvělá oddychovka, za mě ale slabší, než první díl. V prvním díle byl dej neustále v pohybu, zatímco tady jen stál a nikam se moc nepohnul. Štvala mě nerozhodnost hlavní hrdinky i někdy její názory. Doufám, že třetí díl bude lepší.

08.11.2022 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Toto je má druhá kniha od Mornštajnové a nemůžu se dočkat, až se dostanu na další! Autorka opět zpracovává vážné téma a podává ho naprosto bravurně. Její knihy patří k mým oblíbeným, už kvůli tomu, že si člověk rozšíří znalosti a udělá představu o době, kterou neprožil a prožít by ani nechtěl.

18.10.2022 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nejsem fanoušek knih s válečnou tematikou, ale tato kniha na mě obzvlášť zapůsobila. Skvěle zachycené pocity postav a atmosféra celé doby. Vím, že příběh jen tak nezapomenu.

18.09.2022 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Skvělá oddychovka, která chytne a nepustí. Moc se mi příběh líbil, i když při některých pasážích jsem si dost uvědomovala, že je kniha pro mladší. Těším se na pokračování!

13.09.2022 4 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Velmi pěkné a odpočinkové čtení. Neotřelé prostředí s příběhem ze života. První, ale určitě ne poslední kniha, co si od autorky přečtu.

27.08.2022 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Knihu jsem musela odložit. Já nikdy knihu neodkladám, i když mě strašně nudí, ale u této jsem to už nemohla vydržet. Nejvíce mi vadí dlouhé a nudné popisy, třeba sekání trávy na x stránek je pro mě dost nezáživné. Chci se ale ke knize vrátit až budu starší, třeba se mi bude líbit více.

17.08.2022

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Kniha se ke mě dostala náhodou. Začátek se mi moc líbil a příběh byl napínavý, ocenila bych, kdyby byl delší, protože konec byl osekaný a dost se v ději skákalo.

14.08.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Knihu jsem znovu objevila díky filmu, který vyšel teďka v červenci a musím říct, že po přečtení knihy se na něj moc těším. Tajuplnost, neotřelé prostředí, detailní popisy, to všechno dává dohromady dokonalý příběh. Nejvíce mě bavilo číst o dětství hlavní hrdinky, především o tom, jak se sama o sebe musela starat. Bylo až neuvěřitelné sledovat její pokrok, i slzu jsem uronila, jak jsem byla na ni hrdá.

13.08.2022 5 z 5

Kniha se rychle četla, příběh byl napínavý. Musela jsem ale některé kapitoly úplně přeskakovat, protože byly nudné a já jsem musela vědět, jak to dopadne a nezajímala mě žádná historie postava další zbytečnosti. Moc se mi líbilo téma upírů, připomínalo mi to seriál upíří deníky. Samotný příběh mohl být ale více propracovaný. 4,5*

15.06.2022 4 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Velmi oddychový příběh o životě dvou mladých lidí, kteří si nemohou pomoct a neustále se k sobě vracejí. Řekla bych, že nic nevystihuje tuto knihu lépe, než písnička This Love od Taylor Swift. 4,5*

10.06.2022 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Velmi rychle jsme měla přečteno. Příběh vás chytne a nepustí. Líbila se mi tajemná atmosféra i to, že občas nevíte, co je pravda a co ne. Musím ale uznat, že některé věci se daly snadno odhadnout. I tak stojí za přečtení.

01.06.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moc se mi líbila doba, do které byl příběh zasazen. Celá kniha na mě udělala velký dojem, a ten konec?? Nemám slov.

05.05.2022 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Tato kniha se mi strašně líbila. Dokázala jsem se vžít do postav a jejich problémů. Celý příběh mě tak nějak okouzlil a určitě se k němu vrátím.

27.04.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Příběh je milý, pěkný a rychle se čte, avšak nenašla jsem zde nic nového.

26.04.2022 4 z 5

Krvavé hry Krvavé hry Faye Kellerman

Upřímně, u této knihy jsem čekala, že se dočkám strašně napsané detektivky, ale opak byl pravdou. Milostná linka dodala příběhu na váze a díky ní je kniha podstatně lepší. Musím uznat, že chvilkami to bylo i napínavé, takové příjemné oddychové čtení.

04.04.2022 4 z 5

Dobré manželky Dobré manželky Louisa May Alcott

Pokračování Malých žen. Opět se setkáváme s hlavními hrdinkami Jo, Meg, Amy a Beth, které tentokrát řeší více dospělejší problémy, už to nejsou jen samé hry a dovádění, příběh tak nabral na vážnosti. Postavy projdou vývojem, nechybí i mravní ponaučení jako v prvním díle. Příjemná klasika na odreagování.

26.03.2022 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Od této knihy jsem čekala víc. Nevím čím to bylo, ale děj se mi zdál nudný a nevýrazný. Celá kniha má asi působit tajemně, ale mně to připadalo spíš strašně otravné. Konec knihy to trochu zlepšil, protože ten jsem fakt nečekala a byla jsem z něj překvapená, ačkoli to nezměnilo můj názor na celý příběh. Možná ji dám někdy druhou šanci a přečtu si ji znovu, třeba se mi bude líbit více.

26.03.2022 3 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Autor opět nezklamal. Kniha je čtivá, napínavá prostě geniální. Těším se na další díl.

14.03.2022 5 z 5