Kateřina259 Kateřina259 komentáře u knih

Principy králíčka Sameťáčka Principy králíčka Sameťáčka Toni Raiten-D´Antonio

Ze začátku jsem měla s knihou velký problém. Kniha je totiž vystavěna na pohádce o králíčkovi, ze které se vyvozují ponaučení. Každé druhé slovo je: opravdový, skutečný, králíček. Na druhou stranu některé věci (cvičení) mi trošku pomohly, abych lépe pochopila sama sebe.

01.01.2022 3 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Jindřiška Smetanová

Moje srdeční záležitost! Nejprve jsem zhlédla film (2019) a potom četla knihu, konkrétně toto vydání. Dost mě zarazil překlad jmen postav, nebyly tam žádné uvozovky a objevovalo se zde docela dost pravopisných chyb. I tak jsem si knihu zamilovala a nedám na ni dopustit, neobyčejně obyčejný příběh, který pohladí po duši.

22.12.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Knihu jsem si koupila kvůli obálce, která přímo bije do očí, ale potom jsem ji nechala ležet na poličce několik měsíců. Bála jsem se, že mě nebude vůbec bavit. Dostala jsem se k ní až teď a připadala mi strašně krátká. Příběh byl úžasný. Líbilo se mi, že to nebyla nějaká přeslazená knížka, ale že se zabývala vážnějšími tématy. Narazila jsem na jeden citát, který podle mě skvěle vystihuje celou knihu: „two damage people, trying to heal each other is love."

22.12.2021 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

První část knihy se mi strašně líbila. Bylo to temné, strašidelné a napínavé. Potom děj tak trošku upadl. Oceňuji formu deníku, ve které je knížka napsaná. Samotný příběh byl velice zajímavý, ale čekala jsem poněkud dramatičtější konec.

10.11.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak i já jsem se dostala ke všemi opěvované knize. Musím říct, že se mi moc líbila. Popis postav, jejich charakteru a neobyčejného prostředí vás vtáhne do děje. Líbila se mi i temná minulost každé z postav. Mými oblíbenci se však na plné čáře stali Kaz, který je v každé situaci o krok napřed, dál Matthias a Nina, hlavně Matthias, jehož postava si prošla velkým vývojem. Půl hvězdičky strhávám za nízký věk vzhledem k chování postav. 4,5*

24.10.2021 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Za mě autorova nejslabší kniha. První polovina knihy je nezajímavá a děj se táhne. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická. Jediné, co se mi líbilo bylo rozuzlení, a proto dávám 3,5*

06.10.2021 3 z 5