katallinka katallinka komentáře u knih

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Bohužel, tato série asi není úplně pro mě. Svět mě příliš nezaujal a děj mi připadá dost jednoduchý a pomalý. Hodně zvážím jestli se pustit do dalšího dílu.

01.09.2019 3 z 5

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Knihy jsem se nemohla dočkat a četla ji skoro půl roku, abych si tento dokonalý příběh šetřila. Hlavní hrdinové jsou stále skvělí a příběh, i když místy pomalejší, pořad dokonalý čtivý a plný zajímavých momentu. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

21.08.2019 4 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Krátké, ale s obrovským dosahem. Těch pár minut doprovázených skvělými ilustracemi ve mě zanechaly opravdu hodně.

20.08.2019 5 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Bohužel tento díl mne vůbec nechytl do čtení jsem se musela dost nutit. Moc se mi ale líbilo, že Mercy zavítá do Evropy a dokonce do Prahy.

11.08.2019 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Čekala jsem více. U humoristické knihy jsem předpokládala vlny nekončícího smíchu, ale v průběhu čtení jsem se jen několikrát pousmála. Kniha byla pěkná jen jsem měla přehnaná očekávání.

28.07.2019 3 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Dokonalé zakončení série. V knize docházelo neustále k nějakým zvratům, takže i přes větší počet stran se knížka velmi rychle a dobře četla. Celá série se mi moc líbila nejvíce asi 3. díl. Všechny rozhodně stojí za přečtení!!!

15.07.2019 5 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Jedná se o klasickou romanťárnu. Takové oddechové letní čtení s hodně inspirativní hlavní hrdinkou. Při čtení jsem místy také chtěla zabalit kufr a odjet do New Yorku.

08.07.2019 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Druhý díl se mi líbil trošku více než první. Nicméně děj byl pro mne dost nevyrovnaný. Začátek a konec skvělý, ale většina knihy zbytečně zdlouhavá. Obecně mám pocit, že knížka je pro trošku náročnější čtenáře. Rozhodně to není knížka na jedno odpoledne.

06.07.2019 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Ve stylu neurazí, ale ani nenadchne. Kniha se četla dobře jen jsem se malinko ztrácela v postavách. Neobjevily se žádné velké zvraty a konec mne také nijak nepřekvapil. Takže takový průměr, na který asi rychle zapomenu.

06.07.2019 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velmi dobře napsána kniha. Závěr mne překvapil. Rozhodně chápu proč si kniha našla tolik čtenářů. Pouštím se do další knihy autorky.

27.06.2019 4 z 5

Hledači pokladů Hledači pokladů Jeff Smith

Opět zajímavý díl.

27.06.2019 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Kultiho jsem si zamilovala a knížka byla čtivá a nešlo se od ni odtrhnout.ALE!! Prvních 200 stránek se strašně táhlo. Nechápu proč je kniha zbytečně tak dlouhá. Navíc nemůžu si pomoct, ale postavy byly dost nereálné, protože podle mého některé jejích chování vůbec neodpovídalo jejich věku. Nicméně ideální letní romantika pokud se prokoušete začátkem.

27.06.2019 3 z 5

Přízračné kruhy Přízračné kruhy Jeff Smith

Tentokrát strašně zmatené. Doufám, že závěrečný díl vše objasní.

23.06.2019 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Skvělé, krásné (obálka), napínavé a pro mne naprosto dokonalé!!!

20.06.2019 5 z 5

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (komiks) Podivuhodný případ Benjamina Buttona (komiks) Francis Scott Fitzgerald

Vždycky jsem se chtěla podívat na film, ale nebavil mne tolik, abych se dodívala. Toto zpracování se mi líbilo mnohem více. Kresby byly velmi povedené. Dlouho se mi žádný komiks svým zpracováním i příběhem tak nelíbil.

09.06.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Z knihy jsem naprosto nadšená. Líbí se mi představa budoucnosti lidstva a zároveň zajímavý příběh plný citu a dechberoucích zvratů.

08.06.2019 5 z 5

Nic převratného, ale jako audioknižka dokonalé. Musela jsem se neustále smát nebo alespoň usmívat. Takže zaslouženě 5 * za zlepšování nálady.

27.05.2019 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Mno neříkám,že to bylo špatné, ale předchozí díly byly mnohem lepší a čekala jsem od závěrečného dílu trosku víc. Hrozně mě nebavily záznamy, kterých bylo v knize strašně moc. Chybělo mi originální podávání příběhu. Rozhodně jsem ráda, že jsem se do této série pustila!

25.05.2019 3 z 5

Eva tropí hlouposti Eva tropí hlouposti Fan Vavřincová (p)

Už od malička miluji film a nyní musím konstatovat, že knížka je možná ještě o kousek lepší, i když uznavam, že jsem si po celou dobu představovala Natašu Gollovou jako Evu.

17.05.2019 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Trošku lepší než Barva kouzel. Několikrát jsem se i zasmála. Nicméně tomu stylu asi moc nerozumím..... nějak mi čtení těchto knížek nejde a nechápu, co na tom všichni vidí ....

12.05.2019 3 z 5