Saturnin

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400704/big_saturnin-piJ-400704.jpg 4.66536
Nahrávám...

Komentáře (964)

Kniha Saturnin

Doubravka1975
07. ledna

Skvělá, humorná knížka i audio verze.
Doporučuji, humoru není nikdy dost.

eliska8983
06. ledna

No tak zde není třeba rozepisování. Naprosto skvělá, dokonalá, úžasná kniha, satira na život smetánky, vtip na každé stránce, úžasný jazyk, opravdu nutnost přečíst. Kdyby bylo možné dát víc hvězdiček, dám víc.


Karoley
04. ledna

Bavila jsem se od začátku do konce a místy se i dost hlasitě smála, naprosto úžasná kniha!

- Co je tohle za chvat, Saturnine?
- První pomoc, pane.

Věruška994
03. ledna

..... dali přednost bezpečnější práci v blízké továrně na třaskaviny.....
Co věta, to perla. Přečteno snad desetkrát. Seriál s Oldřichem Viznerem a Milanem Lasicou úžasný.... klíč je v tůni.

anonymní.Ilja
27.12.2021

Kniha, která si svou kreativitou, krásou a zejména lehkostí, se kterou je psána, zaslouží místo v síni slávy české literatury. Kniha, u které se můžete smát jedné větě pět minut, a když to rozdýcháte, hned další věta vás zase pošle do kolen. Kniha úžasná jako čtení pro celou rodinu, pomineme-li skutečnost, že se předčítající občas dusí smíchy a nepopadá dech. A především: i když vás mrzí, že není delší, je tak úžasná a lidská, že její příběhy se neomrzí; ony zrají s každým z mnohých nevyhnutelných návratů k ní. Miluji.

Urabu
27.12.2021

Tohle můžu číst pořád. Když jsem nemocný a je mi blbě, zalezu do postele a vezmu Saturnina.

bookworm
27.12.2021

Toto je pre mňa tak milá kniha, že si ju často s obľubou púšťam ako audioknihu - na preskáčku, len tak pre potešenie.

ondra295
14.12.2021

Jedna z nejlepších humoristických knih, které byly na našem území kdy napsány (srovnatelná snad pouze se Švejkem). Bylo to opravdu vtipné a bylo úplně jedno, že reálie již nejsou aktuální - má to nadčasový humor a to z této knihy činí něco opravdu výjimečného. Máme spoustu knih, které jsou vtipné v dobovém kontextu, ale málo z nich vydrží bavit naprosto rozličné generace lidí. V tomto Jirotka opravdu exceluje.

1 ...