katallinka katallinka komentáře u knih

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Myslela jsem, že nic lepšího než Písečného muže už Kepler nenapíše a přece zase ještě o kousek lepší. Za mě jedna z nejlepších knih tohoto roku!

17.01.2019 5 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Nemůžu pořád uvěřit tomu, že jsem se do této série nepustila mnohem dřív. Opět příjemné čtení.

17.01.2019 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Tak z této knihy jsem naprosto nadšená. Zaujala mě zejména svou obálkou a vůbec jsem nečekala, že mě příběh tak nadchne. Byla to velmi milá detektivka a všechny hrdiny jsem si strašně moc oblíbila, až jsem nechtěla ani vědět kdo je vrah. Určitě se pustím o do dalších dílů.

17.01.2019 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Byla to pro mě první kniha od Nesba a čekala jsem něco trošku lepšího.

17.01.2019 3 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Úplně jiné než aristokratka !!!! Čekala jsem smích, ale dvakrát jsem brečela a často pokyvovala hlavou nad kastelnovým slovníkem. Nicméně kniha byla dobrá, když jsem se smířila s tím, že smát se nebudu, tak jsem si ji užila. Také musím pochválit množství napínavých části, které knize dodávaly na čtivosti a v některých chvílích až mrazilo.

20.11.2018 4 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Opět velmi čtivé a pořad mě to moc bavi.

16.11.2018 5 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Opět skvělá kniha s velmi zajímavými zvraty :)

12.11.2018 5 z 5

Čarodějův odkaz Čarodějův odkaz Ondřej S. Nečas (p)

Krásná a velmi milá pohádka :)

05.11.2018 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Z knihy jsem naprosto nadšená. Čekala jsem slátaninu a dostala jsem pravý opak. Sympatické postavy, zajímavá zápletka a hlavně se kniha strašně dobře četla. Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla. Rychle musím sehnat další díl. Chci pokračování !!!!

02.11.2018 5 z 5

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

Už dlouho mě nic tak nezklamalo. Děj strašný a grafické zpracování taky dost slabé. Příště už sahnu jen po klasických knihách, které jsou mnohem propracovanější.

28.10.2018 2 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Kniha napsána velmi čtivě, originálně a zároveň hodně v náznacích. Bylo jasné, že konec bude mít nějaký wow efekt. Ten se dostavil a rozhodně jsem byla hodně překvapená. Nicméně kniha byla v podstatě průměrná, ale rozhodně nelituji, že jsme si ji přečetla.

28.10.2018 3 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Miluji pohádku o popelce a tohle je zase jednou velmi povedený příběh na její motivy.

23.10.2018 5 z 5

Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi The Oatmeal (p)

Začátek je skvělý, konec dobrý, ale většina knížky mi přišla trapná a zbytečná ????

17.10.2018 2 z 5

Za války, 1915: U domácího krbu Za války, 1915: U domácího krbu Cynthia Harrod-Eagles

Jsem z této série nadšená. Líbí se mi, že je kniha z různých pohledu a neustále se mění, takže jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Neustále jsem byla zvědavá, co se s mými oblíbenými hrdiny děje. Kniha je nejen příjemným románem, ale obsahuje také velmi zajímavé informace o první světové válce. Navíc druhý díl se mi zdál o dost lepší, protože se už tolik nepletou jednotlivé postavy.

16.10.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Moc pěkně zpracovaná kniha. Četla se velmi rychle a jednotlivé příběhy byly zajímavé a zároveň stručné, takže se jedná o knihu bez nudných pasáži. Samozřejmě některé příběhy jsou lepší než jiné, ale to je u povidkových knih většinou pravidlem. Rozhodně mnohem lepší než Gaimanovi Američtí bohové!!!

12.10.2018 4 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Moc pěkně zpracovaný životopis zajímavé ženy. Nicméně jsem od autora čekala trošku něco lepšího.

12.10.2018 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

První polovina mne příliš nebavila. Ale ta druhá byla naprosto dokonalá . Hromada zvratů a tajemna. Rozhodně stejně dobrá jako první díl !!!

28.09.2018 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Asi 2,5 hvězdičky. Námět naprosto skvělý, ale provedení vůbec. Strašně se to vleklo a zároveň jsem se místy naprosto ztrácela. Za mě bohužel metro NE.

18.08.2018 3 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Opět příjemná letní oddychovka. Konec mi přišel trošičku přitažený za vlasy. Kniha se velmi dobře četla jako všechny od této autorky.

17.08.2018 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Wow!!! Strašně dlouho jsem tuto knihu přehlížela, protože ji všichni až podezřele moc vychvalovali. Byla to, ale hrozná chyba. Svět, příběh a postavy naprosto skvělé. Navíc kniha je čtivě napsaná, takže jsem musela číst v každé volné minutě. Všem moc doporučuji a hned jsem si musela koupit další díl. Potřebuju vědět jak to celé dopadne.

17.08.2018 5 z 5