Čarodějův odkaz

Znáte to z Hry o trůny. Mladší královský syn je nespokojený se svým údělem druhého v pořadí, a tak se rozhodne svého bratra následníka zbavit. Jakýmkoli způsobem, třeba i s pomocí temného čaroděje. A že přitom elegantně odstraní i bratrovu snoubenku, která je čirou náhodou rybou proměněnou v dívku, to už je jenom bonus. Jenomže následník má k ruce snoubenčiny kamarády, kočku a drozda… Vtipné i drsné, poetické i přímočaré, pohádka i temná fantasy v jednom. Ideální recept pro zlepšení nálady....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/332169/carodejuv-odkaz-EWy-332169.jpg 4.342
Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

Kniha Čarodějův odkaz

Poeta.kno

Vcelku čtivá pohádka s milými hlavními postavami.

dia.riedl

Skvělé, skvělé, skvělé! Lehce parodické a absurdní, což mě velmi potěšilo. Dobře vystavěný příběh, postavy mě bavily jedna víc než druhá!
Moc jsem se bavila, vážně skvělé čtení!

KAREL6725

Pěkné odpočinkové čtení.

jirka3176

Málo jednorožců, jinak jako pohádka proč by ne?

katallinka
05.11.2018

Krásná a velmi milá pohádka :)

SBH
19.07.2018

Velmi zábavná pohádka, vtipná, dobrodružná, chvílemi i moudrá, napsaná poetickým jazykem. Sama se nedokážu rozhodnout, která postava mi byla sympatičtější, zda Jiskra, Jaromil, Čilik, či snad Franta Olovo? I ten měl hodně do sebe. Mít vůz tažený dvěma draky (byť vázanými pracovní smlouvou) je snem každé dívky milující fantasy. Do světa plného jednorožců, létajících hadů a anakond proměněných v květiny mi moc nesedělo křesťanské peklo, jenže ta scéna v něm byla naprosto boží, takže - beru.
A konec? Jednička s hvězdičkou. Všichni dostali, co si zasloužili, a to opravdu všichni. Jednoznačně doporučuji.
P.S. Mnohem lepší kniha než klasika žánru "Poslední jednorožec".

Shashlick
10.07.2018

Dokážu si představit, že budu předčítat knihu svým dětem před spaním. Žádná náročná fantasy to není, příběh je poměrně jednoduchý. Sem tam se najdou vtipné momenty, ale jedná se o opravdu jemný humor.

Lena91
24.03.2018

Taková příjemná pohádková fantasy oddechovka. :) Žádné velkolepé nové světy a říše, ale stará klasika (čaroděj, princ, kouzla, láska)

pohádky

Ondřej S. Nečas (p)