Za války, 1915: U domácího krbu

Koncem roku 1914 je jasné, že válka tak brzy neskončí. Němci na frontě použili nervový plyn, Londýn zažije ničivé bombardování nepřátelských vzducholodí a lidé v sobě hledají tiché odhodlání i zarputilou snahu vydržet a nedat se zlomit. Země se připravuje na dlouhé strádání. Barvitá freska z pera britské autorky celosvětově úspěšných ság přibližuje nejen složitou situaci v Anglii za první světové války, ale především další osudy hlavních protagonistů. David, který se ve výcvikovém táboře chystá na frontu, poznává strasti první lásky, Sadie vypomáhá v nemocnici pro raněné vojáky a Diana se sbližuje se svým vyvoleným lordem Denem; netuší však, že jí osud přichystal velkou zkoušku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362648/za-valky-1915-u-domaciho-krbu-d26-362648.jpg 3.828

Za války 2.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Keep the Home Fires Burning 2: War At Home, 2015

Kniha Za války, 1915: U domácího krbu

Vojslava

Osudy se posouvají předvídatelným způsobem a jsem zvědavá, jestli se linie budou posouvat tak, jak odhaduji... nicméně pořád příjemná četba od oblíbené autorky - jen opravdu už ne tak propracovaná jako Morlandové...

VladimíraP

Historie a autorka Morlandů, to je prostě nejlepší co může být!

HanulkaK.
02.03.2020

Příjemné čtení ve stejném duchu jako Dynastie Morlandů.

eva-lupen
30.01.2020

Druhý díl vůbec nezklamal. Děj prakticky navazuje na první knihu, takže jsem ráda, že jsem je četla krátce po sobě a ani od téhle jsem se nemohla odtrhnout. Všechny dějové linky jsou čtivé a věrohodné, a zajímavý je hlavně posun ve feminismu. Ženám vlastně války ve výsledku vždy pomohly, i když ne všechny ženy o to stály.
Jdu na třetí díl :-).

knihomolka999
15.07.2019

Osudy postav známých z prvního dílu zasahuje stále víc válka. Vojáci na frontě procházejí nejtvrdšími životními zkouškami, přibývá raněných a mrtvých. Důsledky války se projevují i v zázemí, které zažívá dokonce ničivá bombardování nepřátelskými vzducholoděmi. Zvláště v druhé polovině knihy je děj dramatičtější a má větší spád.

bookcase
26.03.2019

Čteno s delším časovým odstupem od prvního dílu, tak jsem se chvíli ztrácela v postavách, ale jinak opět skvělé.

katallinka
16.10.2018

Jsem z této série nadšená. Líbí se mi, že je kniha z různých pohledu a neustále se mění, takže jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Neustále jsem byla zvědavá, co se s mými oblíbenými hrdiny děje. Kniha je nejen příjemným románem, ale obsahuje také velmi zajímavé informace o první světové válce. Navíc druhý díl se mi zdál o dost lepší, protože se už tolik nepletou jednotlivé postavy.

knihovnička007
12.10.2018

Kniha má ve štítku zde označení "milostný román", ale tím si nejsem úplně jistá. Je to hlavně příběh z války z pohledů různých osob.
Kniha se mi dobře četla, autorka dokáže skvěle chytit a nepustit. Někdy mi připadalo, že stačilo stran méně, ale bylo příjemné se dozvídat další osudy hrdinů z první knihy. Doufám, že časem budou další díly :)