Za války, 1915: U domácího krbu

Koncem roku 1914 je jasné, že válka tak brzy neskončí. Němci na frontě použili nervový plyn, Londýn zažije ničivé bombardování nepřátelských vzducholodí a lidé v sobě hledají tiché odhodlání i zarputilou snahu vydržet a nedat se zlomit. Země se připravuje na dlouhé strádání. Barvitá freska z pera britské autorky celosvětově úspěšných ság přibližuje nejen složitou situaci v Anglii za první světové války, ale především další osudy hlavních protagonistů. David, který se ve výcvikovém táboře chystá na frontu, poznává strasti první lásky, Sadie vypomáhá v nemocnici pro raněné vojáky a Diana se sbližuje se svým vyvoleným lordem Denem; netuší však, že jí osud přichystal velkou zkoušku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362648/big_za-valky-1915-u-domaciho-krbu-d26-362648.jpg 3.835

Za války 2.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Keep the Home Fires Burning 2: War At Home, 2015

Kniha Za války, 1915: U domácího krbu

Bebe2004
26.09.2021

Druhý díl se mi líbil mnohem víc než první, asi to bude tím, že už jsem se tolik neztrácela. Celkem se orientovala ve jménech, což pomohlo k lepšímu vychutnávání děje.

eliska-n
24.04.2021

Všechny 4 díly se mi moc líbily. Jen jsem měla problém zorientovat se v postavách. Ale příběh je poutavý a hned jsem se ponořila do děje.

Vojslava
07.03.2021

Osudy se posouvají předvídatelným způsobem a jsem zvědavá, jestli se linie budou posouvat tak, jak odhaduji... nicméně pořád příjemná četba od oblíbené autorky - jen opravdu už ne tak propracovaná jako Morlandové...

VladimíraP
21.02.2021

Historie a autorka Morlandů, to je prostě nejlepší co může být!

HanulkaK.
02.03.2020

Příjemné čtení ve stejném duchu jako Dynastie Morlandů.

eva-lupen
30.01.2020

Druhý díl vůbec nezklamal. Děj prakticky navazuje na první knihu, takže jsem ráda, že jsem je četla krátce po sobě a ani od téhle jsem se nemohla odtrhnout. Všechny dějové linky jsou čtivé a věrohodné, a zajímavý je hlavně posun ve feminismu. Ženám vlastně války ve výsledku vždy pomohly, i když ne všechny ženy o to stály.
Jdu na třetí díl :-).

knihomolka999
15.07.2019

Osudy postav známých z prvního dílu zasahuje stále víc válka. Vojáci na frontě procházejí nejtvrdšími životními zkouškami, přibývá raněných a mrtvých. Důsledky války se projevují i v zázemí, které zažívá dokonce ničivá bombardování nepřátelskými vzducholoděmi. Zvláště v druhé polovině knihy je děj dramatičtější a má větší spád.

bookcase
26.03.2019

Čteno s delším časovým odstupem od prvního dílu, tak jsem se chvíli ztrácela v postavách, ale jinak opět skvělé.