Eva tropí hlouposti

Eva je mladá dívka, která se právě vrátila z penzionátu - a od prvního dne překvapuje okolí ukázkami svého nezkrotného temperamentu. Michal má svou mladší sestru opravdu rád, ale... její ztřeštěné kousky ho přivádějí k šílenství. Existují lidé, kteří mají sestru a mohou žít v sladkém klidu, neobávajíce se jejích nástrah. Pokud však takoví lidé jsou, Michal k nim rozhodně nepatří. Oba sourozenci bezmezně milují tetu Pa, dobrosrdečnou starou dámu, která nezkazí žádnou legraci. Proto se Eva rozhodne dát tetě Pa k narozeninám originální dárek: návod na pěstování Záhorské růže. Tuto výjimečnou květinu vyšlechtil továrník Záhorský, který se svou rodinou bydlí ve vedlejším sídle. Co všechno bude muset Eva překonat, aby mohla tetu Pa překvapit? A do jakých situací se při tom dostane její bratr? Oddechový román s komickou zápletkou, podle kterého byl natočen jeden z nejúspěšnějších filmů čtyřicátých let s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavní roli. Děj se rozvíjí na základě komických záměn osob. A tak jsou nepravá sekretářka, nepravý hrabě a nepravý tajemník vystaveni zmatkům, než mohou po vyjasnění dospět k happy endu dvě mladé zamilované dvojice....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6453/eva-trppi-hlouposti-6453.jpg 4.7104
Romány, Literatura česká
Vydáno:, XYZ

Praevka

Krásné, krátké, osvěžující.

Film s Natašou Gollovou jsem viděla několikrát mám i DVD, ale kniha se mi do rukou dostala poprvé. Fenomenální dílko, které se mi strašně moc líbilo, a ještě víc mě to bavilo číst. Poprvé lituji, že musím knížku do knihovny vrátit!!:-))

RMarkéta

Laskavému humoru, který nám tu předložila tato geniální spisovatelka se vždycky ráda
zasměju. Pohlazení po duši to skutečně je. Zápletka je vlastně velmi prostá, ale to, co se z ní vyvine, je mazec. Knížku mám tak ohmatanou, že je izolačkou slepená skrz a na skrz a drží jen díky ní. Film patří mezi moje srdcovky. Nataša Gollová byla se svou ztřeštěností naprosto roztomilá a kouzelná. Viděno i jako divadelní představení ve Fidlovačce. To taky stojí za to.

raty

Pohlazení po duši.

kap66

V dětství několikrát přečtená. Nejdřív jsem ji četla, když jsem byla ještě spíš kluk (berte s nadsázkou: dětství jsem strávila venku s kluky, hrála si na indiány a lezla po stromech - takže v Evě jsem se viděla a její kousky zcela nekriticky obdivovala). Ve čtení jsem pokračovala dál a dál, a když jsme si jednou s Evou obě oddychly, že ten zloděj je vlastně klaďas a že ho obě milujeme, došlo mi, že dětství je fuč, ale že to bude mít třeba taky nějaké klady. Od té doby uběhly desítky let a já tuhle knížku miluji stále.

iveta.vaisova
04.08.2017

Eva je moje srdcovka. Miluju film, miluju knížku.

Alciell
07.07.2017

Naprosto dokonalý autorčin styl, plný humoru, dokonalých přirovnání a konverzačních situací, které jsou zárukou nezapomenutelných požitků při čtení i sledování filmu. Musím říct, že film je jedním z mála případů, kdy se drží téměř dokonale původní předlohy.
Tento teninký sešitek bych doporučila každému a snad bych ho zařadila i jako povinnou literaturu do školních osnov.

Jeanie
11.07.2016

Velice vtipná knížka, která zaručeně pobaví. Doporučuju pro zlepšení špatné nálady :-)

PriyaTv
09.07.2016

Skvělá kniha, u které se čtenář hodně nasměje.

tisha8409
28.08.2015

Taky skvělé a ztřeštěné :)

poiu
16.07.2015

Skvělá kniha s milým a laskavým humorem... :-) Líbí se mi i její filmové zpracování..... Protože miluju prvorepublikové filmy a Natašu Gollovou, Raoula Schránila......... Prostě "Haloooooo" :-)

felia
22.01.2014

Fan Vavřincová snad nikdy nenapsala špatnou knihu. Je obdivuhodné, že dokázala do každé z nich vložit notnou porci laskavého humoru.

kika 13
07.11.2012

Pohodová knížka ráda se k ní vracím.

Ninočka
09.02.2012

Četla sem ji několikrát a myslím, že si ji ještě někdy přečtu. Milá kniha do pohody :))

triatlet
23.02.2011

V 17 letech napsala Věra Němotová crazy komediální příběh, který se stal předlohou pro nezapomenutelný film. "Oléééé."