Eva tropí hlouposti

od:


KoupitKoupit eknihu

Eva je mladá dívka, která se právě vrátila z penzionátu - a od prvního dne překvapuje okolí ukázkami svého nezkrotného temperamentu. Michal má svou mladší sestru opravdu rád, ale... její ztřeštěné kousky ho přivádějí k šílenství. Existují lidé, kteří mají sestru a mohou žít v sladkém klidu, neobávajíce se jejích nástrah. Pokud však takoví lidé jsou, Michal k nim rozhodně nepatří. Oba sourozenci bezmezně milují tetu Pa, dobrosrdečnou starou dámu, která nezkazí žádnou legraci. Proto se Eva rozhodne dát tetě Pa k narozeninám originální dárek: návod na pěstování Záhorské růže. Tuto výjimečnou květinu vyšlechtil továrník Záhorský, který se svou rodinou bydlí ve vedlejším sídle. Co všechno bude muset Eva překonat, aby mohla tetu Pa překvapit? A do jakých situací se při tom dostane její bratr? Oddechový román s komickou zápletkou, podle kterého byl natočen jeden z nejúspěšnějších filmů čtyřicátých let s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavní roli. Děj se rozvíjí na základě komických záměn osob. A tak jsou nepravá sekretářka, nepravý hrabě a nepravý tajemník vystaveni zmatkům, než mohou po vyjasnění dospět k happy endu dvě mladé zamilované dvojice....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6453/eva-trppi-hlouposti-6453.jpg 4.7104
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, XYZ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Přidat komentář
Praevka
29. října

Krásné, krátké, osvěžující.

110022
09. dubna

Film s Natašou Gollovou jsem viděla několikrát mám i DVD, ale kniha se mi do rukou dostala poprvé. Fenomenální dílko, které se mi strašně moc líbilo, a ještě víc mě to bavilo číst. Poprvé lituji, že musím knížku do knihovny vrátit!!:-))

RMarkéta
27. března

Laskavému humoru, který nám tu předložila tato geniální spisovatelka se vždycky ráda
zasměju. Pohlazení po duši to skutečně je. Zápletka je vlastně velmi prostá, ale to, co se z ní vyvine, je mazec. Knížku mám tak ohmatanou, že je izolačkou slepená skrz a na skrz a drží jen díky ní. Film patří mezi moje srdcovky. Nataša Gollová byla se svou ztřeštěností naprosto roztomilá a kouzelná. Viděno i jako divadelní představení ve Fidlovačce. To taky stojí za to.

raty
21. března

Pohlazení po duši.

kap66
18. února

V dětství několikrát přečtená. Nejdřív jsem ji četla, když jsem byla ještě spíš kluk (berte s nadsázkou: dětství jsem strávila venku s kluky, hrála si na indiány a lezla po stromech - takže v Evě jsem se viděla a její kousky zcela nekriticky obdivovala). Ve čtení jsem pokračovala dál a dál, a když jsme si jednou s Evou obě oddychly, že ten zloděj je vlastně klaďas a že ho obě milujeme, došlo mi, že dětství je fuč, ale že to bude mít třeba taky nějaké klady. Od té doby uběhly desítky let a já tuhle knížku miluji stále.

iveta.vaisova
04.08.2017

Eva je moje srdcovka. Miluju film, miluju knížku.

Alciell
07.07.2017

Naprosto dokonalý autorčin styl, plný humoru, dokonalých přirovnání a konverzačních situací, které jsou zárukou nezapomenutelných požitků při čtení i sledování filmu. Musím říct, že film je jedním z mála případů, kdy se drží téměř dokonale původní předlohy.
Tento teninký sešitek bych doporučila každému a snad bych ho zařadila i jako povinnou literaturu do školních osnov.

Jeanie
11.07.2016

Velice vtipná knížka, která zaručeně pobaví. Doporučuju pro zlepšení špatné nálady :-)

PriyaTv
09.07.2016

Skvělá kniha, u které se čtenář hodně nasměje.

tisha8409
28.08.2015

Taky skvělé a ztřeštěné :)

poiu
16.07.2015

Skvělá kniha s milým a laskavým humorem... :-) Líbí se mi i její filmové zpracování..... Protože miluju prvorepublikové filmy a Natašu Gollovou, Raoula Schránila......... Prostě "Haloooooo" :-)

felia
22.01.2014

Fan Vavřincová snad nikdy nenapsala špatnou knihu. Je obdivuhodné, že dokázala do každé z nich vložit notnou porci laskavého humoru.

kika 13
07.11.2012

Pohodová knížka ráda se k ní vracím.

Ninočka
09.02.2012

Četla sem ji několikrát a myslím, že si ji ještě někdy přečtu. Milá kniha do pohody :))

triatlet
23.02.2011

V 17 letech napsala Věra Němotová crazy komediální příběh, který se stal předlohou pro nezapomenutelný film. "Oléééé."