Eva tropí hlouposti

Eva tropí hlouposti https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6453/bmid_eva-tropi-hlouposti-j7W-6453.jpg 5 206 46

Eva je mladá dívka, která se právě vrátila z penzionátu - a od prvního dne překvapuje okolí ukázkami svého nezkrotného temperamentu. Michal má svou mladší sestru opravdu rád, ale... její ztřeštěné kousky ho přivádějí k šílenství. Existují lidé, kteří mají sestru a mohou žít v sladkém klidu, neobávajíce se jejích nástrah. Pokud však takoví lidé jsou, Michal k nim rozhodně nepatří. Oba sourozenci bezmezně milují tetu Pa, dobrosrdečnou starou dámu, která nezkazí žádnou legraci. Proto se Eva rozhodne dát tetě Pa k narozeninám originální dárek: návod na pěstování Záhorské růže. Tuto výjimečnou květinu vyšlechtil továrník Záhorský, který se svou rodinou bydlí ve vedlejším sídle. Co všechno bude muset Eva překonat, aby mohla tetu Pa překvapit? A do jakých situací se při tom dostane její bratr? Oddechový román s komickou zápletkou, podle kterého byl natočen jeden z nejúspěšnějších filmů čtyřicátých let s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavní roli. Děj se rozvíjí na základě komických záměn osob. A tak jsou nepravá sekretářka, nepravý hrabě a nepravý tajemník vystaveni zmatkům, než mohou po vyjasnění dospět k happy endu dvě mladé zamilované dvojice.... celý text

Markett
11.02.2024 5 z 5

Eva tropí hlouposti, jeden z mých nejoblíbenějších českých černobílých filmů, na které se moc ráda dívám. Všechny ty filmy mají svojí krásu, svůj humor, člověk při sledování snadno zapomene na dnešní dobu a všechno, co se děje.
A Eva tropí hlouposti znám úplně nazpaměť. Naprosto dokonalý humor, vtipná zápletka, úžasní herci, prostě celek je naprosto dokonalý. A když se ke mně dostala knížka, byla jsem na ní velmi zvědavá.
Je pravda, že některé pasáže jsou i ve filmu, a při čtení se mi snadno odehrávaly v hlavě filmové scény. Opravdu je knížka příjemnou oddechovkou pro někoho, kdo má rád humor této doby, protože kniha je tohoto humoru plná. :)

michaela.97
27.01.2024 4 z 5

*audioknížka* Film jsem kdysi dávno viděla, bavil mě. Knížka nezklamala. Nejvíc mě na knížkách Fan Vavřincové baví její humor. I když jsou některé postavy trochu natvrdlé nebo hloupoučké, tak to obecně nikdy není hloupé a trapné.

V téhle knížce jsem si zamilovala tu dobu, ve které se děj odehrává. Oblíbila jsem si postavy, které při čtení ožívají. I samotná zápletka byla skvělá. Zasmála jsem se a bylo to takové milé pohlazení na duši.

Velké doporučení!

JointlieKat94
13.01.2024 4 z 5

Já naprosto miluju naše staré, černobílé filmy, které jsou plné toho neurážejícího a přitom chytrého humoru, to se v této době už bohužel nenosí. Strašně bych tuhle dobu chtěla zažít!

Film jsem viděla asi nejvíckrát, z těch všech, paní Gollovou společně s Věrou Ferbasovou naprosto miluju a tenhle film mě vždy rozveselí.

Kniha je tedy naprosto totožná, až na pár menších změn, ale to ničemu nevadilo, všechny scénky a situace jakoby probíhaly přímo přede mnou.

Nádherná doba, výborný a nenucený humor, skvělé čtení.

sgjoli
15.10.2023 5 z 5

Spousta z nás asi už někdy slyšela o stejnojmenném filmu s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým, mnozí ten film jistě i viděli. Přiznám se, že já jsem ten film nikdy neviděla celý, vždy jen určité ukázky, když to náhodou běželo v televizi. A tak mi vlastně pořád unikala pointa celé zápletky. Takže když jsem narazila na audioknihu, rozhodla jsem se to vyzkoušet. Lidi, já si to táááák strašně moc užila!!!
Zápletka sama o sobě není ve výsledku nijak zvlášť komplikovaná. Celkově jde o dost výborně napsanou taškařici o mladých lidech, co se svým osobitým způsobem bouří proti striktním moralizujícím příbuzným. O mladých lidech, co mají svou hlavu a do víru událostí se vrhají beze strachu. Především naše hlavní hrdinka Eva, které ale v určitém ohledu konkuruje další mladá dívčina Eliška.
Skvěle napsané, trochu potřeštěné, svéhlavé a dost svěží - i přesto, že tohle dílko bylo napsáno před desítkami let. Ten humor mne tu fakt bavil. Nebyl psaný na sílu, působil přirozeně, nebyl hrubý, neurážel, je to psané velmi chytře. Fakt jsem se u toho poslechu neuvěřitelně pobavila.
Plný počet se mi zdá na místě. Ten humor tu je prostě nadčasový a myslím, že i v dnešní době má, co říct. Pokud vás třeba nebaví filmy pro pamětníky, ale chtěli byste něco zábavného, tak určitě mohu doporučit audioknihu. Namluvil ji Jan Zadražil, který se narace zhostil na výbornou.

INCOGNITOREADER
29.09.2023 5 z 5

Všichni asi známe film. Kniha je vlastně úplně stejná. Drobné rozdíly se najdou, ale to ničemu nevadí a filmu vlastně případná redukce několika postav, které se tam jen mihnou prospěla. Humor je takový nevinný, příjemný. Ale i tak jsem se zasmál. Skvělá oddechovka.

gambinka87
24.07.2023 4 z 5

Byla jsem trochu skeptická, když jsem k jednomu členství dostala zdarma tuto audioknihu,ale mile jsem byla překvapená. Vtipná, rychlá oddechovka, i jazykem s často používanými přechodníky se hned ocitnete v první polovině 20. Století:-D prostě jiný svět. Nikdy jsem retro filmy neměla moc v lásce, ale na tenhle se teď mám chuť podívat

Kontryhelka
09.06.2023 5 z 5

Klasická ztřeštěná bláznivina, která potěší i po tolika letech.

maryzka
08.05.2023 2 z 5

Tohle nic moc, ale film byl lepší

Jenny46
06.01.2023 5 z 5

Měla bych se stydět film jsem viděla tolikrát , že se to snad nedá ani spočítat, ale knihu čtu poprvé...

Příjemná oddychová kniha, která splnila mé očekávání a vzpomínka na oblíbený film .o)

avynka
02.01.2023 5 z 5

Filmovou podobu této knihy už viděl asi úplně každý, ale i tak doporučuji i její knížní podobu. Původně jsem si říkala, že už mi nic nového nemůže dát, ale mýlila jsem se. Super zážitek od začátku do konce. Pokud máte nějaký ten splín v duši, tak toto je na to přesný lék. Doporučuji!

Ana72154
06.08.2022 3 z 5

Pár pasáží mě pobavilo, jinak hodnotím průměrně. Film jsem zatím neviděla.

Bája89
25.07.2022 4 z 5

Krásné, hravé, kouzelné a poeticky rozverné. Příběh Evy, která tropí hlouposti vás rozesměje nahlas i přesto, že je pro čtenáře/posluchače notorický známý díky filmovému zpracování. Osobně jsem se několikrát nahlas rozesmála. Dokonalý balzám na duši. A neskonalý obdiv ke stoickému klidu tety Pa. Neodolala jsem a sáhla po audioknize v podání Jana Zadražila, který velmi mile překvapil. A pak už zbývalo jen pustit si opět film a všímat si drobných rozdílů mezi knihou a filmem.

petraj30
08.04.2022 5 z 5

Film patří mezi moje oblíbené, proto se mi při čtení odvíjel přímo před očima (i s několika drobnostmi navíc). S chutí jsem se některým situacím zasmála. Je pravda, že filmové zpracování je o chloupek lepší, veselejší a podle mě i spontánnější, ale i kniha je skvělá. Člověk si dá dohromady pár malých detailů a prožije milou a zábavnou chvíli. Opravdu skvělé. Děkuji. Velká škoda, že v dnešní době si člověk tolik zábavy a dobrodružství, kolik bylo v knížce, neužije.

Han-nah
07.02.2022 4 z 5

Krásně napsaná oddychová kniha, kde nechybí láska ani kriminální zápletka . Při čtení se vybaví dobré filmové zpracování v hlavních rolích Nataša Golová a Oldřich Nový.
Na konci knihy je dvoustrana "Kdo je Fan Vavřincová?" . Tam se dočtete o spisovatelce , jejich pseudonymech a dost obšírné tvorbě. Určitě zkusím v knihovně ještě něco vyhledat.

drakamena
22.11.2021 3 z 5

Zábavný příběh, ačkoli ne tak zábavný, jak jsem si pamatovala. Myslím, že dávám přednost filmové verzi, která je "učesanější", má méně postav, a celá zápletka díky tomu tak nějak líp "odsejpá".

Booky84
31.10.2021 5 z 5

Krásná kniha, která zvedne člověku náladu. Vždy při čtení vzpomínam i na úžasný film.

hapac
07.09.2021 4 z 5

Pohodové čtení na nedělní odpoledne a taky vzpomínka na nesmrtelný film s Oldřichem Novým a Natašou Gollovou.

josska
21.08.2021 5 z 5

Je to letní jednohubka postavená na rodinných vztazích,vtipných dialozích,a hlas a pojetí J.Zadražila,,to hodilo o level výš,,,mám ho moc ráda jako herce a je to i skvělý divadelník tělem i duší,,určitě si ji ještě poslechnu ...
Audiokniha.

Knižní střípky
25.06.2021 5 z 5

Kdo by neznal tento legendární film pro pamětníky s vynikající Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavních rolích? A neméně skvělá je i jeho knižní předloha, kterou napsala má oblíbená spisovatelka Fan Vavřincová. Knihu jsem četla a film viděla nesčetněkrát.

Tentokrát poslech audioknihy

Naprosto skvěle ji namluvil herec Jan Zadražil a mně při poslechu naskakovaly scény z filmu, které znám nazpaměť a bylo to prostě boží, to se nedá jinak říct, ani napsat. Nebudu se zde rozepisovat o ději, myslím si, že jej všichni znáte minimálně z filmového zpracování, které poměrně věrně (až na pár detailů) kopíruje knižní předlohu. Pokud máte knihu nebo film rádi stejně jako já a chcete si užít několik hodin v příjemné společnosti tohoto svěžího prvorepublikového románku, rozhodně mohu doporučit i audio zpracování. Já se tak úžasně bavila, prakticky celou dobu poslechu jsem měla úsměv na rtech. Jak jsem již psala, před očima mi tančily scény z filmu, pro mě to bylo dokonalé spojení milované knihy a filmu a nyní po poslechu k tomu mohu ještě připojit tuto úžasnou audioknihu, ke které se budu určitě opakovaně vracet.

Vesmich
06.06.2021 5 z 5

Jakmile člověk potřebuje povzbudit v těžké chvíli (a nejspíš nejen tehdy), těžko říct, jestli volit Evu od Vavřincové, anebo Poláčkův Hostinec u kamenného stolu. I filmová zpracování jsou v obou případech parádním koncertem. Bohatý jazyk, anglický humor a nikde žádné příkoří, které by se nedalo vyřešit, nikde žádné mráčky na obloze, které by značily nějakou hnusnou změnu. Čirá krása. Všichni jsou krásní a mladí a ztřeštění a svobodní a ti co ne, tak jsou zase přiměřeně odpudiví a srandovní. Evu čtu poprvé, dosud jsem si vystačila s filmovým zpracováním a také jsem Natašu Gollovou měla celou dobu před očima. Knihkupectví jsou zahlcena kdečím, ale Fan Vavřincovou ne. Škoda.