katallinka katallinka komentáře u knih

Omyl Omyl Elle Kennedy

Opět skvělé čtení, moc se mi líbí jak autorka píše. Malinko slabší než první díl, ale rozhodně nejsem zklamaná a už se těším na pokračování.

11.07.2021 4 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

Kniha s úžasnou atmosférou. Poslouchala jsem jako audioknihu a byla úžasně načtená. Jsem velmi mile překvapena. Hlavní hrdinka byla skvělá a moc mě bavil celý příběh. Koncept Pojídačky hříchů mi připadá hodně zajímavý.

09.07.2021 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Myslela jsem, že už nejsem cílovka, ale tohle bylo skvělé. Výborně vymyšlený svět! Všechny postavy sympatické a zároveň poměrně drsné. Navíc se kniha čte sama. Nechápu, že jsem čtení tak dlouho odkládala. Hned potřebuju další díly!

08.07.2021 5 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Takový průměr… zasmála jsem se a bylo to velmi milé čtení, krásně zpracované, ale čekala jsem trošku propracovanější příběh…

07.07.2021 3 z 5

Demelza - Dáma z chatrče Demelza - Dáma z chatrče Winston Graham

Celkově spokojenost, příběh mě bavil a velmi dobře se četl, nicméně mi opět něco chybí…. Uvidím, jestli si při čtení dalšího dílu zvyknu na styl….

06.07.2021 4 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

S knihou jsem moc spokojená. Poslouchala jsem jako audioknihu a Medvecká byla úžasná. Celkově byl příběh velmi zajímavý. Líbilo se mi prolínání příběhu s historickými událostmi. Dozvěděla jsem se dokonce nějaké novinky, díky Rozině dětství.

27.06.2021 4 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Příjemné zakončení celé série. První díl byl rozhodně nejlepší, ale i tentokrát mě čtení moc bavilo.

26.06.2021 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Tak tenhle díl je pro mě malinko zklamání. Tahle série je skvělá, ale tentokrát mi to přišlo dost přehnané a moc teoretické. Nicméně poměrně zajímavý konec mě určitě nalákal na další díl.

23.06.2021 3 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Druhá kniha od autorky a po knize Skříň plná Diora velké zklamání. Příběh byl hodně naivní a dost se vlekl. Hlavní postavy byly poměrně nezajímavé. Nicméně autorka opět skvěle zachytila dobu a zakomponovala do děje spoustu zajímavých faktů. Rozhodně se pustím do dalších knih, jestli u nás vyjdou, ale už nebudu mít tak velká očekávání.

20.06.2021 3 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Vybrala jsem si audioknihu v sekci romantika a rozhodně nesplnila mé očekávání. Romantiku jsem tam v podstatě nenašla. Nicméně poslech byl příjemný a možná v jiné době by se mi kniha líbila mnohem víc.

18.06.2021 2 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Tohle nebylo nic pro mě. Zdlouhavé, nudné a to vyvrcholení děje naprosto hrozné. Pořád jsem čekala, že mě příběh nějak překvapí a možná na konci malinko ano, ale přišlo mi to dost nelogické jako by autorka nevěděla, jak to celé ukončit. Za mě 2,5*.

09.06.2021 2 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Skvělá kniha, napínavá a čtivá od začátku až do konce. Navíc mě bavily obě hlavní postavy (dějové linky) a to u mě není zvykem. Řadím mezi nejlepší thriller, které jsem četla. Doufám, že u nás vyjdou další knihy autorky.

07.06.2021 5 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Od knížky jsem bohužel čekala něco trošku jiného. Nicméně námět rozhodně zajímavý a velmi oceňuji historické souvislosti. Takže 3,5 *.

06.06.2021 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Už dlouho se mi nestalo, že by mě knížka tak moc bavila. Příběh mě vtáhl téměř od první stránky. Děj byl drsný, ale neustále zajímavý, takže jsem se ani chvíli nenudila. Chci rychle další díl. Konec je dost otevřený a já potřebuji vědět, co bude dál!

04.06.2021 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Zvláštní a zároveň skvělé čtení. Dala bych přednost klasickému příběhu před povídkami, ale i tak se mi kniha moc líbila a budu na ni ještě dlouho vzpomínat.

29.05.2021 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Pro mne rozhodně lepší než první díl. Kate byla mnohem zajímavější než Daphne. Nicméně vůbec nechápu, proč bylo v knize posledních cca 50 stran. Trošku mi to na sílu vážné téma zkazilo celkové nadšení. Takže 3,5*

27.05.2021 4 z 5

Ďábel v Bílém městě Ďábel v Bílém městě Erik Larson

Rozhodně zajímavý nápad pro knihu a celkově pro její zpracování. Bylo zajímavé poznat Chicago a dozvědět se o nějaké výstavě. Nicméně takové biografické zpracování života vraha mě moc nebavilo. Poslouchala jsem jako audioknihu, knihu bych pravděpodobně odložila.

25.05.2021 3 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Mám k tomu pár výhrad, ale celkově to prostě miluju. Ava byla moc milá a kniha byla možná ještě o kousek lepší než Navždycky. Grafické zpracování je dokonalé, dokonce jsem při čtení poslouchala (jinak musím mít úplné ticho).

23.05.2021 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Stejně skvělé a možná ještě o kousek lepší než první díl. Kdybych si měla vybrat jen jeden díl, tak asi je tento. Nicméně děj je u obou dílů skoro stejný, takže jsem jednu hvězdičku ubrala, ale i tak skvělá práce Colleen jako vždy.

22.05.2021 4 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Kdyby to šlo dala bych 1,5*. Tohle bylo velké zklamání, pro mě nejhorší kniha za posledních cca 10 let. Erotika byla naprosto příšerná. Příběh o ničem, postavy nesympatické. Pořád jsem doufala, že se to rozjede, ale konec mi připadal ze všeho nejhorší... Jediné pozitivum vidím v tom, že mám chuť si přečíst Staré řecké báje a pověsti.

15.05.2021 2 z 5