katallinka katallinka komentáře u knih

Tak mě tato knížka vůbec nezklamala, ale naopak příjemně překvapila. Děj byl velmi dobře napsaný a rychle se četl. Navíc jsem nadšená z fotografií, které skvěle doplňují děj a pomáhají dokreslovat "podivné děti".

04.06.2014 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha obsahovala dost děsivé věci, takže jsem knihu chtěla několikrát odložit pro lepší spánek. Nakonec jsem ji dočetla a jsem za to ráda, je totiž velmi zvláštní se na ty hrůzy holocaustu podívat i z druhé strany. Proto bych ji všem doporučovala.

28.05.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Moc dobrá kniha. Řekla bych, že jedna z nejlepších od Browna, protože se děj neustále posouval a byl plný očekávání, jak to vlastně dopadne.

28.05.2014 4 z 5

Farma zvířat / Animal Farm Farma zvířat / Animal Farm George Orwell (p)

Skvělá kniha. Jednoduše popsané totalitní režimy se všemi hrůzami i prvními pěknými úmysly.

19.02.2014 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Dlouho jsem odkládala čtení této knihy i když jsem ze všech stran slyšela, že se mi bude moc líbit. A jsem nadšená po filmu jsem čekala, že děj bude naprosto stejný s ničí novým, ale zmýlila jsem se knížka je mnohem lepší. Skvěle dokresluje jednotlivé situace. Prostě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

11.02.2014 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Taková knížečka na tři hodinky nic nedělání. Čtivě napsaná i když hlavní hrdince Holly je dost těžké přijít na chuť a pochopit její pohnutky a styl nespoutaného života.

07.02.2014 4 z 5

Matematická kniha Matematická kniha Clifford A. Pickover

Velice dobře zpracované oblasti matematiky pro každého. Kniha je plná zajímavých článků a nádherných obrázků.

06.02.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Když jsem si tuto knížku brala do ruky očekávala jsem jen další knihu ve stylu Hunger Games, ale byla jsem příjemně překvapena. Knížka mě velice zaujala a skvěle se četla. Prostě nešlo přestat., protože děj byl velice zajímavý a napínavý. Jediné, co mi místy chybělo byl detailnější popis některých situací.

06.02.2014 5 z 5

Příběhy matematiky Příběhy matematiky Milan Mareš

Kniha poutavě popisuje celý vývoj matematiky od pravěku až k novodobým dějinám. Objevují se zde odborné pojmy z oblasti matematiky, ale kniha je zároveň čtivě napsaná. Tak, aby zaujala i ty co se o matematiku příliš nezajímají. Autor dokázal vměstnat v podstatě celý vývoj matematiky do ne příliš obsáhlé knihy a zabrousil i do příbuzných věd, jako geometrie, filosofie, logika a další.

20.01.2014 5 z 5

Skvělá trilogie, kterou všem doporučuji. Jsou zde samozřejmě lepší a horší místa, ale Hunger games jako celek jsou úžasné.

29.12.2013

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Moc jsem se těšila na závěrečný díl, ale po přečtení jsem byla trošku zklamaná. Čekala jsem o něco lepší závěr. Místy jsem se musela celkem snažit, abych četla dál. Konec jsem musela číst dvakrát, protože mi pořád něco ucházelo a špatně jsem se orientovala v ději. Závěrečný epilog se mi moc líbil, jen mohl být delší....

29.12.2013 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Většinou je pravidlem, že první díl je lepší. U těchto knížek tento pocit nemám. Dvojka se mi líbila mnohem víc, protože docházelo k větším zvratům a když vypukly třetí čtvrtohory s vítězi předchozích kol byla jsem docela šokovaná.

27.12.2013 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Velmi příjemné čtení, které přečtete jedním dechem. Přestože se jedná o celkem předvídatelný děj se mi velmi líbí téma, na které je kniha velmi dobře i když trošku dětsky zpracovaná.

27.12.2013 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Naprosto skvělá knížka a celá série. Martin ví, jak čtenáře zaujmout a velmi dobře umí vykreslit charaktery postav a svět ve, kterém žijí. Místy je děj trošku složitější. Každá kapitola je psaná z pohledu různých postav a ty se pravidelně střídají a není možné si proto bezvýhradně oblíbit pouze jednoho hrdinu a sledovat jednu linii děje.

21.12.2013 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Úžasná kniha, kterou by si měl přečíst každý, jako prevenci proti drogám. Kniha je děsivá díky tomu, že děj se skutečně stal a člověk si při tom říká to není možné. Christianě bylo teprve 13 (byla dítě) a přesto se ji týkaly drogy, absťáky a dokonce prostituce. Autorce se velmi povedly kapitoly psané kurzívou z rozhovorů s Christianinou matkou. Knihu jsem prostě přečetla jedním dechem a můžu ji každému doporučit.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Podle mého názoru nejlepší Brownova kniha. Plná napětí a strhujícího děje, který je vměstnaný do velmi krátkého časového úseku. Což činí děj ještě napínavější a musíte číst dál a dál, aby jste se rychle dověděli, jak vše dopadne. Velmi se mi líbila tématika vědy (CERN) spojená s náboženstvím (Vatikán) i když je to samozřejmě pouhá fikce.

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Velmi zajímavá kniha. Velmi dlouho jsem se odhodlávala k jejímu přečtení, ale byla jsem velmi nadšená. Líbilo se mi, jak Jane Austenová zachytila atmosféru a vztahy té doby.