katallinka katallinka komentáře u knih

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Jsem nadšená a mám slzy na krajíčku. Výjimečná kniha ukazující velmi čtivým způsobem život úžasné ženy a strasti její rodiny. V knize jsem se dozvěděla mnoho zajímavých faktu!

30.08.2021 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Kniha je velmi propracovaným, zajímavým a velmi smutným dílem, ale bohužel mi autorův styl nesedí. Zdálo se mi, že neustále odbíhá od hlavní linky a někdy je děj poměrně zmatený a zdlouhavý.

30.08.2021 3 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Skvělý začátek série. Příběh mne zaujal od první stránky.

29.08.2021 5 z 5

Preludia a nokturna Preludia a nokturna Neil Gaiman

Na můj vkus dost temné a zmatené čtení. Nicméně na konci vše skvěle vysvětleno. Celkově se jedna o velmi propracovaný komiks obsahově i graficky.

29.08.2021 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Krásná romantická oddechovka, která se skvěle čte! Pan romantik je asi snem každé ženy. 4,5*

21.08.2021 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Naprosto geniální! Nejen obsahem, ale i formou jakou to bylo napsáno. Myslím, že je škoda, že obálka a anotace je poměrně zavádějící. Kniha totiž zachycuje velmi důležité témata, za kterých mám po přečtení úplně sevřený žaludek. Témata byly až děsivě reálné. Klobouk dolů před panem autorem!!

20.08.2021 5 z 5

Vlastníci Vlastníci Jiří Havelka

Film byl skvělý a Audiokniha ještě lepší. Komedie, která skvěle ukazuje hloupost některých lidí (sousedů).

18.08.2021 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Oddechové sladké čtení. Původně jsem si myslela, že podobnou knihu jsem četla už milionkrát, ale zápletka mě nakonec mile překvapila. Navíc hlas Strykové mi k příběhu skvěle sedl.

18.08.2021 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Tato série je skvělá, ani u třetího dílu nemám pocit, že je to pořád to stejné. Autorka umí do příběhu skvěle zapojit romantiku, erotiku a nějaký silný příběh postav. Opět se jednalo o knížku, kterou nejde odložit!

17.08.2021 5 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Většinou čtu pouze knihy z 2. světové války, takže tento příběh byl něčím novým a originálním. Dozvěděla jsem se hodně zajímavých informací o medicíně v době války. Nicméně příběh byl skvěle napsaný. Nikdy nešel příliš do hloubky, autor pouze nahazoval události. Přesto mě hlavní hrdinové velmi zasáhli a určitě mi tato kniha uvízne v paměti.

12.08.2021 5 z 5

Sharpův tygr Sharpův tygr Bernard Cornwell

Historické události a fakta jsou od tohoto autora vždy velmi zajímavé. Sharp byl sympatickou postavou a určitě zkusím i další díly této série.

10.08.2021 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Od knihy jsem čekala malinko lepší příběh. Myslím, že romantické knížky by neměly být moc dlouhé a to je problém i této. Zbytečně roztahaný děj, který byl velmi zajímavý. Hailee mi nebyla příliš sympatická, ale její cesta byla skvělá. Zato Chase byl sympaťák a jeho části mě bavily mnohem víc. Byla jsem odhodlaná přečíst pouze první díl, ale konec v podstatě nedává šanci nesáhnout po pokračování…

09.08.2021 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Velmi povedená série! Jsem naprosto spokojená! Je mi úplně smutno z toho, že je konec a nemůžu sáhnout po dalším dílu. Autorka si se čtenářem celou dobu pohrávala a mě to neskutečně bavilo.

01.08.2021 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Bohužel jsem už viděla seriál, takže tento díl mi pokazil jeden velký spoiler. Díky tomu, že jsem částečně věděla hlavní zápletku byl děj bohužel celkem zdlouhavý a místy nudný. Nicméně tuto sérii jsem si velmi oblíbila. Autorka píše velmi čtivě!

31.07.2021 3 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Asi nejlepší díl… krásné převyprávění moji oblíbené pohádky. Skvěle zpracováno, oproti předchozím dílům jsem nenašla nudné nebo překombinované části.

30.07.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Na začátku jsme se hodně nasmála, postupně se příběh stal celkem předvídatelnou oddechovkou, která se velmi rychle četla. Nicméně poměrně průměr v tomto žánru.

22.07.2021 3 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Skvěle napsaná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Podobné knihy jsem už v minulosti četla, ale tahle byla nejlepší. Postavy jsou neskutečně sympatické a jejich životní osudy zajímavé. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

21.07.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhy díl se mi nelíbil tolik jako první, ale opět se skvěle četl. Autorka umí vytvořit velmi překvapivé zápletky. Konec jsem absolutně nečekala.

21.07.2021 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Asi bych dala jen 3,5*, ale kniha se mi líbila, velmi dobře se četla a obsahovala poměrně zajímavé zvraty. Nicméně mi něco chybělo, jsem zvědavá na další díly.

20.07.2021 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Tak tohle bylo skvělé zakončení série. Kniha měla vše, co očekávám od dobré knihy - napětí a spád, chvilku jsem se bála a následně usilovně přemýšlela, co bude dál. Hodnotím 4,5*, protože se autor úplně nevyhnul dlouhým vědeckým popisům, které mě malinko nudí. Nicméně konec byl dokonalý a hooodně mě nalákal na další série od autora.

13.07.2021 4 z 5