katallinka katallinka komentáře u knih

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět skvělé čtení. Tentokrát mi případ připadal hodně děsivý. Nemohla jsem číst, když jsem byla sama doma. Jestli se děsivost bude stupňovat, nevím, kolik dílů ještě zvládnu.

28.12.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velmi obdivuji paní autorku, že se pustila do této knihy. Je velmi důležité přiblížit, jak v dnešní době mohou některé země fungovat (nefungovat). Poslouchala jsem jako audioknihu a byl to zatím můj nejlepší poslech. Z knihy mi bylo hrozně smutno, ale nemohla jsem přestat poslouchat.

20.12.2021 5 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Moc ráda čtu knihy s podobnou tematikou. Myslím, že je hodně důležité si občas uvědomit, že náš ,,pohodlný,, život není samozřejmostí a musíme myslet i na budoucnost. Autor velmi pěkně předává tyto skutečnosti mladým čtenářům. Celkově je tahle série velmi povedená, nicméně poslední díl mi připadal příliš překombinovaný.

18.12.2021 3 z 5

Tokijský motýl Tokijský motýl Emiko Jean

Vánoce a princezny k sobě patří. Takže naprosto dokonalá pohádková oddechovka na období před Vánoci.

15.12.2021 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Krásný vánoční příběh, který umí skvěle navodit vánoční atmosféru. Příběh se mi tedy velmi líbil! Bohužel zpracování se nepovedlo. Text byl někdy zmatený a plný chyb či nesrovnalostí. Několikrát jsem měla dokonce pocit, že nějaká stránka úplně chybí. Obrovská škoda!

14.12.2021 3 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Děj je stale zajímavý a pořád se něco děje, až se při poslechu někdy malinko ztrácím. Hned se pouštím do dalšího dílu, jsem zvědavá jak to dopadne.

07.12.2021 4 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Na Eloise jsem se těšila nejvíc. Příběh byl povedený, četl se pěkně, ale nemůžu si poct … čekala jsem pro ni něco lepšího.

05.12.2021 4 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Moc krásné čtení, tahle série se čte sama. Kniha rozhodně není plna zvratů, ale i tak jsem se od čtení opět nemohla odtrhnout. Moc se těším na další díl, hlavní hrdinky jsou úžasné a jsem zvědavá, jak to s nimi bude dál.

01.12.2021 5 z 5

Tokijský ghúl 6 Tokijský ghúl 6 Sui Išida (p)

Zase super díl, pouze linka s inspektory byla dost zvláštní…

29.11.2021 4 z 5

A stromy ve Vídeňském lese stále stojí A stromy ve Vídeňském lese stále stojí Elisabeth Åsbrink

Opět velmi silný příběh, tentokrát poměrně netradiční formou. Podobně jako v Deníku Anny Frankové bylo hrozné číst kam příběh směřuje, i když vyprávění bylo plné optimismu a naděje v něco lepšího. Navíc mi bylo Otta i rodičů hrozně líto. Obsahově to bylo úžasné čtení, ale na styl jsem si musela zvykat, takže 4,5*.

28.11.2021 5 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Velmi zajímavě vytvořený postapo příběh. Nijak složité, ale čtivé.

28.11.2021 4 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Kniha mě zaujala svou obálkou. Cole byl úžasný hlavní hrdina, ale bohužel Shannon mi příliš neseděla, její chování bylo dost nedospělé a na konci mě úplně vytáčela. Do knihy byla přidány těžké osudy hlavních hrdinů, které se neustále rozebíraly, místo budování jejich vztahu, který byl poměrně neuvěřitelný. Takže celkově 3,5*

27.11.2021 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Krásný a dojemný příběh.

16.11.2021 5 z 5

Tokijský ghúl 5 Tokijský ghúl 5 Sui Išida (p)

Bylo zajímavé odhalovat věci z minulosti, ale díky tomu mi příběh připadal malinko zmatený a já jsem se nemohla poradně začíst.

14.11.2021 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Autorka prostě umí vytvořit skvělé příběhy, které po dočtení ve čtenáři zanechají stísněný pocit a nenechají zapomenout….

13.11.2021 5 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Velmi zajímavé a hodně děsivé čtení. Nicméně naivita hlavní hrdinky byla šílená, ale i tak jsem se o ni neustále bála. Na další díl se asi necítím, ale rozhodně nelituji přečtení.

07.11.2021 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tohle bylo perfektní čtení. Díl od dílu si říkám, že už to lepší čtení být nemůže a ono je. Většinou moc nemusím střídání minulosti a současnosti, ale tady jsem se nemohla odtrhnout ani od jedné linky. Je strašné, co některé děti musejí zažívat!

06.11.2021 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Naprosto strhující kniha. Po celou dobu jsem měla stísněný pocit a ten konec mě úplně zničil. Je šílené jak dokáže nějaká ideologie převrátit myšlení milujícího člověka.

04.11.2021 5 z 5

Tokijský ghúl 4 Tokijský ghúl 4 Sui Išida (p)

Tak tohle bylo hooodně dobré. Myslela jsem, že přečtu jen pár stránek, ale nešlo přestat číst. Labužník mě dost překvapil!

30.10.2021 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Tak tohleto bylo úžasné podzimní čtení! Příběh byl velmi zajímavý a neskutečně čtivý. I přes celkem velký počet stránek jsem se ani chvilku nenudila. Postavy se tady oproti prvnímu dílu hodně povedly. Brala bych klidně celou sérii s Annou, Agnes a Milem. Navíc konce autor umí skvěle, i když něco jsem odhadla.

29.10.2021 5 z 5