Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Drama pro ty, kdo tím žijí. Knižní vydání scénáře (přepisu filmových dialogů) s úvodem Petra Fischera provázejí fotografie z filmu i z natáčení, rozhovor s Jiřím Havelkou, jeho mimořádná úvaha o divadle Sametová simulace, přehled jeho dosavadní práce a výběr z diváckých ohlasů na film. První film režiséra Jiřího Havelky Vlastníci je nejpovedenější současnou satirou české kinematografie za poslední roky. Schůze majitelů bytů, kteří se nedokážou na ničem shodnout, je podobně hořkou komedií, jakou bylo Formanovo Hoří, má panenko. V kinech Vlastníky vidělo víc než 300 000 diváků. Film z produkce CinemArt získal tři České lvy (Jiří Havelka za scénář, Tereza Ramba a Klára Melíšková za vedlejší role)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461688/vlastnici-onx-461688.jpg 4.712
Romány, Literatura česká
Vydáno, Novela bohemica

Kniha Vlastníci

agatha2

Film Vlastníci jsem viděla již několikrát, moc se mi líbí, a i když se řežu smíchy vím, že spousta situací zde zachycených je v podstatě velice smutných. Pod satirickou nadsázkou je ukázána lidská malost, mnohdy až bezohlednost vůči svému okolí.

Když jsem zjistila, že v klubu audioteka.cz je k poslechu i audiokniha, neodolala jsem a musela si ji poslechnout. Oproti filmu zde z interpretů zůstal pouze pan Lábus, ale vůbec to nevadilo. Když vám tady napíši alespoň pár jmen - Kronerová, Čtvrtníček, Noha, Medvecká, Preiss a další - musí vám být jasné, že poslech byl skvělý zážitek. U audioknihy jsem se smála a před očima mi zároveň běžel film, byl to skvěle strávený čas, opravdu vřele doporučuji.

okeey

Každý kdo je ve sdružení vlastníků, tohle naprosto chápe. Velmi vtipně pojatá schůze vlastníků a tak strašně pravdivá. Rozhodně doporučuji. Oddychovka, jak má být.

Anna27

Kniha se mi moc líbila a pobavila mě. Tohle téma je nesmrtelné a každý, kdo něco podobného zažil v lecčem pozná sebe i své sousedy. Akorát bych na závěr "ohlasy diváků", nedávala ty vulgární komentáře, které nebyly žádným přínosem, dala bych tam opravdu jen tu konstruktivní kritiku nebo chválu. Po této knize si určitě pustím i film.

Danago

Viděla jsem jako film asi knížku už číst nemusím. Bavilo mě to moc .