Vlastníci

Vlastníci https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461688/bmid_vlastnici-onx-461688.jpg 5 44 14

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Drama pro ty, kdo tím žijí. Knižní vydání scénáře (přepisu filmových dialogů) s úvodem Petra Fischera provázejí fotografie z filmu i z natáčení, rozhovor s Jiřím Havelkou, jeho mimořádná úvaha o divadle Sametová simulace, přehled jeho dosavadní práce a výběr z diváckých ohlasů na film. První film režiséra Jiřího Havelky Vlastníci je nejpovedenější současnou satirou české kinematografie za poslední roky. Schůze majitelů bytů, kteří se nedokážou na ničem shodnout, je podobně hořkou komedií, jakou bylo Formanovo Hoří, má panenko. V kinech Vlastníky vidělo víc než 300 000 diváků. Film z produkce CinemArt získal tři České lvy (Jiří Havelka za scénář, Tereza Ramba a Klára Melíšková za vedlejší role).... celý text

Kackac77
22.01.2024 4 z 5

Audiokniha
Tak nevím jestli je to víc vtipné nebo děsivé. Když jsem ještě bydlela v bytě, tak jsem pár schůzí zažila. Tato knížka právě skvěle umí zachytit tu atmosféru, že si každý mele svoje, a nespojí se to ani kdyby jste se rozkrájeli. Knížka je taková super jednohubka na odpoledne.

RMarkéta
26.09.2023 5 z 5

Každý, kdo byl někdy na domovní schůzi SVJ, tak ví. Nejlépe v panelovém domě, tam to stojí vždy za to. Vyhýbám se jim jako čert kříži, protože mám jen jedny nervy. Ovšem, ne vždy to jde. :-) Pravdivé a ze života. Najdeme se tady všichni.

Vivetkav
18.08.2023 3 z 5

Úžasné ..film jsem viděla a samozřejmě kniha lepší užívala jsem si to.. krásná oddychovka u které se stále použitelné usmivate

los
25.06.2023 4 z 5

a pak že nejde napsat satiru bez nadsázky...

kdo tvrdí, že se nepozná aspoň v jednom charakteru, ten buď kecá, nebo se nikdy nepokoušel domluvit se skupinou lidí různorodých zájmů

ydnac
06.04.2023 1 z 5

JÁ MÁM TAKOVOU FIRMIČKU...

Film jsem neviděla a tak jsem si půjčila knihu.
No, musím říct, že podle mě je to blbost.
Asi to má být lidská hloupost zabalená do humoru, ale je to jen dohadování vyčůraných sousedů.
Empatie jim moc neříká, každý by chtěl jen něco pro sebe. Možná to tak ve skutečnosti je, ale v tom případě je to hodně smutné. Lidi se tomu smějí ? A možná se tak také chovají.
Ne, nebavilo mě to.
Škoda papíru.

radusak9806
25.01.2022 5 z 5

PO POSLECHU AUDIO KNIHY JSEM JEN ZVĚDAVÁ JAK BY VYPADAL FILM V TOMTO OBSAZENÍ.

Nuttelka
31.10.2021 5 z 5

(Audiokniha)
U filmu jsem se opravdu pobavila, stejně tak znovu u audioknihy. Úplně živě vidím schůze SVJ :-)))

jaroiva
03.10.2021 4 z 5

To vůbec není vtipné! Kdo se tomu směje, nezažil schůzi velkého SVJ v paneláku. :D
Jeden takový "Lábus" stačí i ve stočlenném SVJ.
Bože, to se mi zvedl adrenalin, když jsem si to připomněla. Bohužel, je to velice, velice přesné! Ať už výtah nebo jiné otázky. Ještě že už snad všude jsou vodoměry pro každý byt... Film jsem neviděla, poslechla jsem jen jako výbornou audio knihu. Nedoporučuji poslech zejména členům výborů SVJ. Mohlo by jim to způsobit problémy nervového charakteru.

Ešína
10.09.2021 3 z 5

Masakr. Tohle mě vážně pobavilo.

katallinka
18.08.2021 5 z 5

Film byl skvělý a Audiokniha ještě lepší. Komedie, která skvěle ukazuje hloupost některých lidí (sousedů).

Knižní střípky
27.03.2021 4 z 5

Film Vlastníci jsem viděla již několikrát, moc se mi líbí, a i když se řežu smíchy vím, že spousta situací zde zachycených je v podstatě velice smutných. Pod satirickou nadsázkou je ukázána lidská malost, mnohdy až bezohlednost vůči svému okolí.

Když jsem zjistila, že v klubu audioteka.cz je k poslechu i audiokniha, neodolala jsem a musela si ji poslechnout. Oproti filmu zde z interpretů zůstal pouze pan Lábus, ale vůbec to nevadilo. Když vám tady napíši alespoň pár jmen - Kronerová, Čtvrtníček, Noha, Medvecká, Preiss a další - musí vám být jasné, že poslech byl skvělý zážitek. U audioknihy jsem se smála a před očima mi zároveň běžel film, byl to skvěle strávený čas, opravdu vřele doporučuji.

okeey
12.02.2021 5 z 5

Každý kdo je ve sdružení vlastníků, tohle naprosto chápe. Velmi vtipně pojatá schůze vlastníků a tak strašně pravdivá. Rozhodně doporučuji. Oddychovka, jak má být.

Anna27
17.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a pobavila mě. Tohle téma je nesmrtelné a každý, kdo něco podobného zažil v lecčem pozná sebe i své sousedy. Akorát bych na závěr "ohlasy diváků", nedávala ty vulgární komentáře, které nebyly žádným přínosem, dala bych tam opravdu jen tu konstruktivní kritiku nebo chválu. Po této knize si určitě pustím i film.

Danago
14.01.2021 5 z 5

Viděla jsem jako film asi knížku už číst nemusím. Bavilo mě to moc .

zfilmováno

Jiří Havelka
česká, 1980
2007  76%Drama v kostce
2020  90%Vlastníci
2016  0%Experiment myší ráj
2014  80%Zmrazit čerstvé ovoce
2018  20%Plukovník Švec (program)

Kniha Vlastníci je v