Karola050716 Karola050716 komentáře u knih

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Naprosto neuvěřitelná emocionální horská dráha, která mě semlela a vyplivla úplně vyždímanou. Kdo by mě viděl po dočtení, myslel by, že mi umřela půlka rodiny. Příběh Poppy a Runeho byl naprosto kouzelný od začátku do konce, neuvěřitelně propracované, moc se mi líbil konec. Určitě si přečtu znovu, jen aby mi potom nepuklo srdce...

18.01.2019 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knihy jsem se trochu bála, tyhle klasiky nebývají moc jednoduché čtení, ale o to více mě překvapilo, jak děj ubíhal a naráz byl konec. Není to nic, k čemu bych se vracela, ale jsem ráda, že jsem to četla.

07.01.2019 3 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Tahle série mě baví a slovní přestřelky ústředního páru byly super. Jimmy mě překvapil a Lena byla naprosto úžasná. Konec na můj vkus trochu příliš sladký, hlavně ve vztahu k přecházejícím slovním výměnám, ale nic proti ničemu, bavila jsem se parádně. Určitě si ještě někdy přečtu.

06.01.2019 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Úžasná knížka, která pro mě byla emočně vyčerpávající...četla jsem Lovce draků i Hory, ale příběh Marjam a Lajly, to byla síla. Některé scény budu z hlavy dostávat ještě dlouho a musím ocenit autorův styl vyprávění, kdy to tak bez emocí popisuje, že celá scéna působí daleko silněji, než kdyby se tam v tom nějak ráchal...ty náznaky jsou daleko, daleko působivější...U jiných knížek prostě dočtete kapitolu a věnujete se reálnému životu, aniž byste měli problém normálně fungovat, smát se... s touhle knihou ten problém návratu do reality mít budete.

04.01.2019 5 z 5

Malá máma Malá máma Lenka Sadvarová

Naprosto dokonalé. Pro matky malých dětí povinnost.

30.12.2018 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Je to malinko natahované, ale jinak super. Celou dobu jsem se parádně bavila, občas hodně smála (taťka je z domu, začíná mejdan), bylo to romantické, někdy trochu přehnané, ale budiž. Abby mě ke konci trochu štvala, ale celkově parádní.

27.12.2018 4 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Druhý díl rockové série se čte stejně dobře jako první, ale tolik mě nebavil. Všechno mi přišlo přehnané, Mal se choval jako maniak a Anne mi nějak nedokázala přirůst k srdci, jejich osud jsem tak neprožívala asi tolik, kolik bych měla. Když se tam objevil David a Ev, přála jsem si, aby kniha byla pokračujícím příběhem o nich. Snad ty další budou lepší.

23.12.2018 2 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Začátek je opravdu silně přehnaný, ale když o tom moc nebudete přemýšlet, skvěle si to užijete. Postava Ev i Davida se mi líbila. Mal byl příjemným odreagováním a je jasné, že o něm bude další díl. Příjemná knížka, u které jsem si parádně odpočinula.

23.12.2018 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Moje pocity po přečtení jsou dosti rozporuplné. Kniha je napínavá, někdy se opravdu nešlo odtrhnout, ale...je to moc dlouhé, překombinované, že by to vydalo na knihy tři. Když přijde první zvrat, je to wow, druhý..fakt drsný, třetí...jako vážně?, čtvrtý..bože nene...takže asi tak. Je toho tam prostě moc.

23.12.2018 3 z 5

Historie nás dvou Historie nás dvou Rachel Harris

Oddechová četba, která vám v hlavě nezůstane. Příběh mě bavil, i když jsem si musela zvykat na styl psaní i hlavní postavu. Je to čtivé, dvě časové linky jsou fajn, ale když dočtete, tak tam není nic, na co byste vzpomínali, žádná specifická scéna, nálada atd. Takže jako zábavný oddych v pohodě, kdo má víc načteno a čeká trochu víc, ať sáhne po něčem jiném.

07.12.2018 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Asi nejlepší na knize bylo to, jak se postupně proměňoval vztah obou hlavních postav. Vzhledem k jejich minulosti a problematické přítomnosti bylo pořád co sledovat. Kniha je čtivá, prakticky se nejde odtrhnout, všechny vedlejší postavy měly svoje opodstatnění a třeba Dawn nebo Spencer mě vyloženě bavili. Každý zvrat, nebo posun v ději byl uvěřitelný, což u knihy o mladých rozhodně není samozřejmost. Taky bylo fajn, že tam nebylo moc sexu, poslední dobou se to i v tomhle žánru zvrhává v erotické romány s orgasmy na každé druhé stránce. Konec mi přišel malilinko natahovaný, ale to jen tak pro formu, aby to nebyla samá chvála :) Určitě budu vyhlížet druhý díl o Dawn.

03.12.2018 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Příběh Layken se mi moc líbil. Myslela jsem si, že mám autorku už docela přečtenou, ale tady mi dokázala, že umí překvapit ve všech směrech. Všechny postavy jsou parádně napsané, uvěřitelné..na konci jsem byla opravdu naštvaná, že už nemám kam pokračovat. Určitě doporučuji. Jediné, co mi chybělo, je nějaké další sbližování hlavních postav, ale právě jsem zjistila, že je to první díl série, takže i tohle autorce odpouštím :) a propos....kdy bude přeložen druhý díl???!!!

28.11.2018 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Příběh Logana mě moc nebavil, je to celkem čtivé, ale pro mě už trochu moc přitažené za vlasy. Je to druhý díl série Off Campus, a trpí hodně tím, že první díl byl super. Není to špatné, ale pro mě to nemělo ani tu chemii, ani nápad.

27.11.2018 2 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Třetí díl příběhu Lary Jean mě přesvědčil o tom, že Jenny Han není pro mě. Příběh se opět vleče, objektivně se tam nic moc neděje, zásadní zvrat ohledně VŠ se připravuje padesát stránek, takže to fakt není šok! Problém s touhle trilogií je pro mě hlavně ve vztahu Petera a Lary Jean, je tam tak málo jejich interakce nebo fyzického kontaktu, že je pro mě těžko uvěřitelné, že pro sebe tolik znamenají. Ve zkratce..bylo by mi úplně jedno, ať už by kniha skončila jakkoli...a to fakt není dobře.

24.11.2018 2 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Četla jsem, protože mě zajímá, jak to s Larou Jean dopadne, ale to je tak všechno. Tenhle díl byl zvláštním způsobem povrchní. Chápu Laru Jean, čím si ve vztahu s Gen procházela, jak se s ní stále srovnávala, ale tři sta stránek na tyhle rozbory bylo moc. Neměla jsem pocit, že by se to nějak pohnulo a všechny zásadní rozchody, hádky, usmíření, mi naopak přišly moc hrrr..jakože tři stránky budu probírat osudy babky z domova důchodců, ale zásadní vztahový kotrmelec bude mít dva odstavce? Nebylo to úplně špatné, ale takové nevyrovnané...jediná světlá stránka je Kitty, kdyby série pokračovala jejími osudy, jsem první v řadě na pokračování. Jo a mně John tedy nevadil, klidně bych posun tímhle směrem přijala, hlavním postavám jsem právě kvůli té povrchnosti knihy vztah až moc nevěřila.

21.11.2018 2 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Nadšená z toho teda moc nejsem. Je to originální námět, ale první polovina knihy se neskutečně vleče...jakože kdy už se něco stane proboha? Druhá půlka už je svižnější, ale celkově to není ani tak čtivé, jak pro tenhle žánr bývá zvykem. Normálně mám problém se odtrhnout a tady mi to vůbec nevadilo. Svoje mohlo sehrát, že jsem dřív viděla film, než jsem to četla, ale i tak. Čekala jsem top v rámci žánru a dostala jen průměrný kus. Zkusím i další díly, ale jestli tam bude Margot, tak to rovnou vyhodím z okna, ta postava mi pije krev.

20.11.2018 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tohle mě hodně bavilo. Je to příjemná oddechovka, dostatečně sexy i zábavná, navíc velmi čtivá. Užívala jsem si neustálé špičkování hlavních postav i jejich vážnější stránku. Skvělá knížka na vypnutí a relax.

17.11.2018 4 z 5

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

Příjemné čtení, jen to vychovávání bylo trochu víc očividné, než u druhého dílu, místy mi to vadilo, většinou však ne.

15.11.2018 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Tohle je hrozně zvláštní knížka. Rozhodně neskutečně originální nápad na postavu, která denně mění tělo i život, některé proměny jsou až na psychologický rozbor a rozhodně to není nuda. Jenže časem už je těch proměn prostě moc a hlavně nefunguje romantická linka. Je to šup sem šup tam a jo a ne...a zvrhává se to v knihu o "dneska jsem to a to, tak a tak daleko od ní"...když to začne znovu být zajímavé s reverendem, tak to skončí dřív, než to začne. Dávalo by to smysl, kdyby měl být druhý díl, ne když druhý díl je opět dnes tak populární stejný příběh ale z pohledu druhé hlavní postavy. Ve finále to není kniha, co bych si přečetla znova a nemůžu říct, že by byla nějak extra čtivá, ani že bych jí doporučila. Prostě jeden nápad, jakkoli originální, nestačí, aby to celé utáhl.

15.11.2018 2 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Přečetla jsem za jedno odpoledne a už dlouho nebylo čtení tak příjemné. Ta knížka hladí na duši, bez zbytečných zvratů, explodujících pubertálních emocí, velkých romantických gest, prostě taková obyčejná a zároveň krásná. Moc hezky napsané.

11.11.2018 4 z 5