Karborund Karborund komentáře u knih

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem.19 solidních příběhů z Hříšních lidí, ale ten dvacátý, to byl sakra chaos.Zmatky jmen, páté přes deváté a závěr shrnutý do dvou vět.Tohle pana Vondrušku samotného nemohlo bavit.

27.12.2016 2 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Netopýr a Švábi zklamali ,Červenka příjemně potěšila ,Nemesis nenedchl a Pentagram uchvátil.Napětí ,provázanost a logičnost děje, minimum hluchých míst.Bonus se značkou CZECH potěšil.

22.12.2016 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Po dvou velmi průměrných krimi Netopýr a Švábi konečně čtení, které mělo všechno co má pořádný životní příběh mít a možná ještě něco navíc.Tohle dílo mě opravdu bavilo,dal bych plný počet, ale věřím, že ta pravá pecka od Nesba mě teprve čeká.

14.12.2016 4 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Po pár slabších dílech, jsem si tento příběh naplno užil.Mělo to hlavu a patu a děj svižně ubíhal.

10.12.2016 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Tak HH mě zatím za srdce nechytil.Čtu serii postupně, ale první dva díly mě zatím nenadchli.Více jsem si užíval thajské reálie než samotný děj.Konec měl sice spád a napětí, ale jinak to bylo takové šlapání zelí.Syn a Lovci hlav u mě zatím bodují víc.

02.12.2016 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Tak tohle byla paráda.Film jsem sice neviděl, ale možná neodolám.Mělo to hlavu a patu a děj je prostě uvěřitelný.Bavil jsem se.

22.11.2016 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nenadchlo,neurazilo,taková kniha o které za měsíc nevím, že jsem jí četl.Snad bude další díl lepší.

17.11.2016 3 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Stále se touto serií bavím, jen mi začíná Ota ze Zástřízlí připomínat trochu Rocco Sifrediho a v každém zájezdím hostinci žijí jen samé nymfomanky.Tak snad se v dalším díle Ota i autor lehce zklidní.

10.11.2016 3 z 5

Děs Děs David Hidden

Syrovost a přímočarost příběhu bez prázdných míst.Hranice brutality,bizarnosti a dekadence byla překročena, přesto mě kniha nesmírně bavila.Dal bych plný počet, ale nějak mi chyběl vysvětlující závěr.

10.11.2016 4 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Perfektní popis New Yorku poloviny 19.století to určitě ano, ale špičková krimi rozhodně ne.Bez napětí,jiskry,emocí.

07.11.2016 2 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Pěkné, na Adama Dalglishe středověku nikdo nemá už i na Moravě to poznali.Svižný děj,provázanosti osob a dějů a vztahy mezi dominikány,minority a premonstráty stejné jako mezi Spartou,Slávií a Plzní.Bavil jsem se.

30.10.2016 4 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Kriminální zápletka byla velmi slabá ovšem popis této jistě zajímavé části země stejně jako kultura a zvyky Sámů mě bavili.Takže jako krimi jedna hvězda, jako cestopis pět hvězd

28.10.2016 3 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Proti Pánu ohně je druhý díl slabší.Popisy čínské kultury a historie jsem si užíval ,téma dobrý, ale chybělo mi více napětí a akčnosti.Margaret i Li Jen proti prvnímu dílu ztrácely mé sympatie a v závěru hlavně Margaret je ztratila úplně.Každopádně vypravěčské schopnosti autora jsou stále na vysoké úrovni.

24.10.2016 3 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

I když je pro mě serie HLKČ od p.Vondrušky skoro kultovní záležitost, tento díl mi nějak nesedl.
Ztrácel jsem se v ději a nedařilo se mi do něj plně ponořit.Pro mě zatím nejslabší díl.

22.10.2016 3 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Začátek knihy mě uchopil a pevně sevřel, bohužel postupem času sevření povolovalo a konec byl naprosto prázdný a nudný.Wallenderovi jsem se pod kůži nedostal, působil na mě jako James Bond po lobotomii.Chybělo víc překvapení a zvratů.Téma zajímavé a aktuální.

18.10.2016 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nesbo mě odrazoval tím, jak je v módě číst jeho knihy a já se tomu bránil.Nakonec jsem podlehl a sáhl po první knize co mi padla do ruky "Syn".Musím uznat , že ostatní milovníky jeho knih chápu.Zprvu jsem měl problém orientovat se v postavách a dějových liniích, ale postupem času jsem získával půdu pod nohama stejně jako Sonny.Kniha mě bavila a držela v napětí do samotného konce, takže pane Nesbo máte dalšího "závisláka" na vašich knihách.

08.10.2016 4 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Nejsem odborník na středověk ani jsem v té době nežil.Nejedná se o žádnou literaturu faktu.Mě tohle čtení prostě baví.Konec byl trochu uspěchaný, ale já se nenudil.

02.10.2016 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Naprosto souhlasím se Šípkem.Nelze srovnávat Maye jen s trilogií z Hebrid.Kniha a děj se rozjíždí pozvolna a nabírá postupně na obrátkách, jak má u správné krimi být.Prostředí i osoby jsou uvěřitelné.Čínské reálie jsou výborně popsané a kromě samotné zápletky se odehráva vlastně i souboj dvou naprosto odlišných kultur s jejich klady i negativy.Velmi milé překvapení.

17.09.2016 4 z 5

Bohužel, mé očekávání nebylo naplněno.Je to vlastně jen upravená Analfabetka.Dějová linka minulosti byla alespoň trochu vtipnou historickou fikcí, ale děj současnosti to byla velká slátanina.

09.09.2016 3 z 5

Uf, někdy dočíst knihu stojí velké úsilí a tady jsem musel vynaložit hodně sil.Nudné,nezáživné a bohužel si z této knihy nic neodnáším,

31.08.2016 2 z 5