Karborund Karborund komentáře u knih

Mám přečteno od Vondrušky téměř vše a HE jsem si nechával jako laskominu nakonec.Myslím, že přesné hodnocení si nechám, až po přečtení sedmého dílu, abych ohodnotil dílo jako opravdovou epopej.Stejně jako u epopeje Přemyslovské se my líbí kombinace dějinných faktů s autorovou fantazií, která vás dokáže sžít se s postavami i prostředím.Samozřejmě, že z doby husitské se dochovalo přeci jen více informací než z dob Přemyslovců.Jistě, je zde spousta jmen, propletených osudů a vazeb, ale při delším čtení jsem se s tím vypořádal a pak se jen bezútěšně bavil.

21.01.2018 5 z 5

Jak jsme se stali kolonií Jak jsme se stali kolonií Ilona Švihlíková

Velmi velmi smutné čtení.Deziluze,zmar.Děkuji za nalití čistého vína i když trpkého.

16.01.2018 5 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Nezbývá mi než souhlasit s předešlými komentáři.Masaryk pro mě není již pouze panem prezidentem, ale hlavně čistým, obyčejným, slušným člověkem bez mocenských manýrů.Tato kniha mi dala strašně moc do života.Je sice pěkné mít každou druhou ulici či náměstí pojmenovanou po něm, ale raději bych se snažil vštípit jeho myšlenky dnešní i budoucí generaci.Možná jsem naivní, ale nebyla by současná společnost jen přece dál?

16.01.2018 5 z 5

Osobnosti českých dějin Osobnosti českých dějin Jan Randák

Parádní okénko nebo lépe řečeno okno do doby dávno minulé i nedávné historie našich dějin.Co stránka to osobnost, jak z pohledu kladného či záporného.Poučné a zajímavé a to v encyklopediích jde.Takže díky

04.01.2018 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Ove byl nadstandartně výborný, poučný a lidský.Z Britt-Marie a Babičky si bohužel neodnáším zhola nic.

04.01.2018 2 z 5

Paní Hemingwayová Paní Hemingwayová Naomi Wood

Jako muž se neumím úplně vcítit do pocitů žen, které prožili manželské soužití s fenoménem jménem Hemingway, který tak často obměňoval svůj"vozový park".Kniha byla vcelku pěkně napsána, ale více než životopis jsem měl pocit četby dívčího románu.

19.12.2017 3 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Emoční cesta do nitra lidské duše s jeho temnými zákoutími.Reklamní "masírka" knize spíše uškodila, ale kdo se nebojí podívat pod slupku lidské povrchnosti určitě nebude zklamán.

11.12.2017 4 z 5

Život ve staletích - 14. století Život ve staletích - 14. století Vlastimil Vondruška

Opět za plný počet.paráda

09.12.2017 5 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Sáhl jsem po knize o které jsem nic nevěděl a musím uznat, že jsem měl štastnou ruku.Kniha mě naprosto ohromila.To mělo vše co má pořádný krimi-psycho-thriller říznutý "konspiračkou"mít.
Stojí určitě za přečtení.

02.12.2017 5 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Slaboduché ,hloupé, trapné.BLESK v knižní podobě.Pár vtipných glos tenhle brak nezachrání.

23.11.2017 1 z 5

Život ve staletích - 13. století Život ve staletích - 13. století Vlastimil Vondruška

Vše co jste chtěli vědět o středověku jako na talíři.Výborné s porovnáním předchozího a budoucího století.

20.11.2017 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Není potřeba moc co komentovat a hodnotit.Přečíst, zamyslet se a snažit se, aby nebylo možné něco takového v budoucnu opakovat.

17.11.2017 5 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Začátek bohaté"kriminalistické"kariéry Jiřího Adama.Jednoduchá zápletka, svižné tempo děje,velmi čitelné rozuzlení.Každopádně jsem obohatil svůj slovník o pro mě nové slovo"zvyjebanec"

01.11.2017 3 z 5

K2 - 8611 m K2 - 8611 m Josef Rakoncaj

Úsilí, odvaha, pokora.Velmi sugestivní pocity jednoho z mála českých velikánů.

30.10.2017 4 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Pěkný příběh, který měl hlavu a patu, a již klasicky odfláknuté závěry, shrnuté do pár vět.

26.10.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jo Ove, klasický maloměšťák, jako jsem já a spousta lidí v mém okolí.Nasranej na život, lidi, konvence a celkový běh života a přesto je úžasnej a musíte ho mít rádi.Kniha plná všedních starostí, otevřenosti, bonmotu, okořeněná sentimentem a kdo bude chtít se i poučí.

23.10.2017 5 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Nic nového pod sluncem, ale pořád je to dobré čtení.Tentokrát nebyl závěr tolik uspěchaný, jak bývá v této sérii zvykem a rozuzlení poměrně neočekávané.

18.10.2017 4 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Jedna z mála knih p.Vondrušky, která mě tolik nenadchla

13.10.2017 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Špatné to určitě nebylo, příběh zajímavý, vrah nemilosrdný, krve jak na zabijačce, ale tolik tolik naivity.

13.10.2017 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Nelze srovnávat s Minierovo trilogií, ale jeho rukopis je zde více než čitelný.Pocitové linie skvělé, napětí a děj uvěřitelný.Závěr nečekaný, ale to vrcholné vystupňování zápletky mi chybělo.Marně jsem na mapě hledal Glass Island, než jsem v závěru zjistil, že se jednalo o fikci.Minier prostě umí.

03.10.2017 4 z 5