Karborund Karborund komentáře u knih

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Jak někdo napsal, kniha o ničem, oponoval bych, že kniha je o všem - co život přináší a bere.
Moc jsem od knihy nečekal o to víc jsem byl překvapen.

Útěk Útěk Peter May

Tohle přesně dělá P. Maye čím je. Dvě časové a dějové roviny splynoucí v jeden příběh. Uvěřitelné postavy, věrohodnost, krásný příběh jehož součástí jsem se stal i já. Díky.

Bloudění Bloudění Jaroslav Durych

Ač toto dějinné období zbožnuji , bylo psáno velmi těžce a složitě a název přesně popisuje mé pocity. Dost jsem se ztrácel a moc si příběh neužil. Bohužel.

15.05.2020 2 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Jak jsem byl kritický k Mayově " Běžkyni", tady mi nezbývá než dát za plno. Na tomto "michelinském meníčku" jsem si pochutnal.

Ultramaratonec Ultramaratonec Charlie Engle

Jako běžec veliká ikona ultramaratonu, smekám. Jako člověka těžko soudit, neměl to lehké, ale moje krevní skupina asi nebude.

15.05.2020 4 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Snažím se mít rád čínskou sérii, ale prostě mi to nejde. Téma skvělé, reálie taky v pohodě, ale chování hlavních postav mi prostě vadí. Skvělý i marný zároveň. Pohádkově dokonalý závěr jsem bohužel očekával.

15.05.2020 3 z 5

Celkem jde o Merde Celkem jde o Merde Stephen Clarke

První díl byl fajn, tady už je to stále stejná písnička a ubylo i kvalitního vtipu. Takže docela o mérde.

15.05.2020 2 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

I vtipem a šarmem mohou" bojovat "dva národy proti sobě. Početl jsem si, pobavil se, poučil se.

29.01.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ač tento druh literatury úplně nevyhledávám, zkusil jsem si o svátcích dát nějakou nenásilnou oddychovku a ejhle on se z toho vyklubal téměř příjemný vánoční dárek. Musím uznat , že přestože mě Hartlův smích docela irituje, uznávám, že psát rozhodně umí. Všechno koření života namíchal do této knihy a povedlo se mu to, tak, že jsem si pochutnal. Velmi milé překvapení a zkusím další.

28.12.2019 5 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Tak tohle se absolutně nepovedlo. Akční nesmysl o tom, jaké to je mít místo mozku hamburger.
Glorifikace amerikanismu se svojí hloupostí, nadutostí a nadřazeností. Jatka jsem vynášel do nebes, ale tohle je sešup na úplné dno.

25.12.2019 2 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Jsem spokojen. Příběh mě zaujal a děj mě bavil. Julian bych trochu neuchopitelný svým revolucionářstvím, ješitností, naivitou a uplakaností a zároveň citlivý, oddaný a moudrý. Pro mě je v knize vždy důležité věřit postavám jejich pocity a vžít se do dané situace a to se zde jistě povedlo.

17.12.2019 4 z 5

Přesto, že byl poslední díl absolutně nejslabší, až jsem nad neuvěřitelným štěstím, nadprůměrným intelektem a pohádkovou sílou některých postav kulil oči, hodnotím jako celek velmi zdařilé dílo.

09.12.2019 2 z 5

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Miloš Václav Kratochvíl

Plné hrsti opravdového a uvěřitelného dobrodružství . Psáno velmi autenticky, jako bych to celé prožil sám. Velmi milé překvapení.

09.12.2019 4 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Tento díl byl trošku zklamání, ale na Jacka nezanevřu.

09.12.2019 3 z 5

Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Zdeněk Šmíd

Paráda, historie s humorem, vyvracení nastavených šablon zábavnou formou. Učit se a bavit se, co víc si přát.

09.12.2019 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Když jsem před lety začínal číst severské krimi, byl jsem nadšený tímto žánrem, bohužel poslední dobou úroveň klesá, až do této absurdní slátaniny. Ani jedna z Bjorkovo knih nedosáhla průměru, ovšem tato byla extra. Sbohem Samuely.

30.10.2019 1 z 5

Vyměřování světa Vyměřování světa Daniel Kehlmann

Moc jsem se na knihu těšil, bohužel styl mi moc neseděl. Nic to němění na na obrovských kvalitách těchto ikon vědy.

06.10.2019 3 z 5

Dobrý člověk ještě žije Dobrý člověk ještě žije Romain Rolland

Pěkný román, spousta mouder, krásně vystižené povahy lidí, jak kladné tak záporné. Tak nějak si představuji dobrého člověka, který si užívá života i s jeho smutnými stránkami.

06.10.2019 4 z 5

Sama mezi Indiány Sama mezi Indiány Ettore Biocca

Ze začátku mě kniha pohltila, ale postupem času jsem se čím dál více ztrácel v ději a kniha se mi zdála nekonečná jako venezuelská džungle. Každopádně ta autentičnost a stylizace vyprávění byla výborná.

06.10.2019 3 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Velmi milé překvapení, teď již vím co znamená "řehole". Autor píše téměř jako jeho součastníci.

06.10.2019 4 z 5