Karborund Karborund komentáře u knih

Po slabší trojce, opět výborný díl této série. Četl jsem po delší pauze a trochu se ztrácel ve jménech, ale jinak povedený návrat do 15.století.

26.01.2019 4 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Mám na P.Maye trochu přísnější nároky, protože patří mezi absolutní spisovatelskou špičku a tak vždy očekávám od jeho knih maximální čtenářský zážitek.Možní i proto hodnotím Hadohlavce pouze lepším průměrem. Tématicky velmi zajímavé, aktuální i pravděpodobné. Bohužel jsem se v této serii nenaučil mít rád Liho ani Margareth. Jejich vztahové patálie beru jako nutné zlo. Závěru chybělo napětí, spíše mi vyvolal úsměv na tváři.Za přečtení však kniha rozhodně stojí.

15.01.2019 3 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Tak to jsem si pochutnal. Druhá kniha tohoto autora a opět veliká paráda. Žádná hluchá místa, velmi uvěřitelné a věrohodné, stupňující se tempo a napětí. Po nepovedeném Keplerovic Lazarovi, příjemná náplast. Moc jsem se bavil. Díky

19.12.2018 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tak tahle nastavovaná kaše vůbec nechutnala. Po dočtení mám bohužel pocit, že vítězem je vlastně Jurek a to jsem asi nechtěl.

14.12.2018 2 z 5

Atlas zemí, které neexistují Atlas zemí, které neexistují Nick Middleton

Jak se dá z mála hodně získat. To nebyla kniha, ale geografická bonboniéra. Zajímavé, poučné, stručné. Paráda

08.12.2018 5 z 5

Sámo - Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara Sámo - Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara Josef Bernard Prokop

Chápu, že není možno čerpat z dochované minulosti, ale za takovou pohádku by se nemusela stydět ani Božena Němcová. Autor byl pravděpodobně postižen Jiráskovsko-Palackého syndromem. Jistě se zde dala popustit uzda fantazie dle libosti, ale tady to bylo až příliš.

01.12.2018 2 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Jak mám rád toto dějinné období a kniha byla určitě hezky napsána, mně prostě nesedla.

24.11.2018 3 z 5

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Vondruška je moje srdcovka, ale cítím, že v této sérii už je trochu vyčpělý.Snad mi to odpustí, ale tento díl patřil k těm horším.

24.11.2018 3 z 5

Putování Nepálem mě nadchlo v Číně už to byla trochu nuda, samozřejmě pro mě ne autora. Jinak Ziburův projev je fajn.

24.11.2018 4 z 5

Vraždy slavných Vraždy slavných Libor Budinský

Krátké kapitoly a jednoduchý popis.Posbírané základní informace, doplnění vědomostí.Dobrý

26.10.2018 3 z 5

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Průměrná krimi, bez výraznějších zvratů.Neurazí, nenadchne.

26.10.2018 3 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Hodnotím jen průměrně a to mám pro Vondrušku slabost.Hodně komplikované, moc náhod a samotný děj mě nedokázal vtáhnout.

18.10.2018 3 z 5

Jáchymov Jáchymov Josef Haslinger

Kniha jako je tato ve mě vždy vyvolavá spoustu emocí a nepochopitelného.Myslím, že jsem se dozvěděl spoustu nového a získal na celý problém nový náhled.Až pojedu lyžovat na Klínovec, vždy si v Jáchymově na Bóžu s úctou vzpomenu.

14.10.2018 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Neotřelá irská krajina, keltská mytologie to vše skvělé.Zhruba do poloviny knihy i silný emoční náboj.Pak už to byla jen směs náhody a naivity.Komisařka si prožívala těžké životní chvíle v soukromém životě, ale jinak si počínala velmi amatérsky stejně jako celý sbor.Samotný závěr dílo zkázy dokonal.Autora, ale rozhodně nezavrhnu.

10.10.2018 3 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Minier prostě umí.Laskomina jako tři předešlé.

26.09.2018 4 z 5

Jak prohrát maraton Jak prohrát maraton Joel Cohen

Četba je přesně jako můj běh, na pohodu a s úsměvem.

12.09.2018 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Humor byl trošku cílený, ale vtipným glosám jsem se zasmál.Pointa a děj chyběl, ale jinak to špatné nebylo.

08.09.2018 4 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Svobodomyšlenkářství, nespoutanost, kdo z nás nechtěl prožít mládí bez rozkazů a nastavených pravidel.Každý má samozřejmě tu hranici nastavenou jinak.Možná jsem měl číst v životním rozpuku, ale bavilo mě to.

02.09.2018 4 z 5

Děti boží Děti boží David Hidden

Syrové, surové, napínavé, realistické.Obě knihy od Hiddena ač mají mnoho odpůrců, ve mě zanechali stopu a o tom vlastně knihy jsou.

02.09.2018 5 z 5

Pražský rozparovač Pražský rozparovač Jan Bauer

Jednoduchý , předvídatelný děj, závěr téměř dětinský.

07.08.2018 3 z 5