Honicí psi

Po sedmnácti letech je znovu otevřen případ vraždy mladé dívky s tím, že rozhodující důkaz, který vedl k usvědčení pachatele, byl zfalšován. Vrchní komisař William Wisting je jako šéf někdejšího vyšetřovacího týmu pohnán k zodpovědnosti a suspendován. Po celou svou policejní kariéru honil zločince, teď se však stává štvanou zvěří sám. Má na krku policejní inspekci i média a všichni mu kladou nepříjemné otázky. Na vlastní pěst se musí pokusit očistit své jméno a zjistit, kdo tehdy falešný důkaz vyrobil. Nechce se mu přitom věřit, že by to byl někdo z jeho týmu. Ale kdo tedy? A jaký k tomu měl důvod? Nabízí se také další otázka: Byl onen odsouzený člověk skutečně nevinný? Když zakrátko zmizí další děvče, mají nejen Wisting, ale i jeho kolegové o čem přemýšlet a hon se na všech stranách rozbíhá naplno. „Lépe už to snad ani nejde. (…) Honicí psi obsahují vše, co si lze v tomto žánru přát: náboj, velmi propracovanou zápletku a hluboký psychologický popis jak ústřední postavy, tak pachatele. A to vše nám předkládá spisovatel, který umí děj dobře vystavět i posouvat vpřed a který dokáže dodat látce naprostou věrohodnost.“ — Tønsbergs Blad, Norsko „Úžasná zápletka, skvěle napsaný román, komplexní a plný napětí.“ — Crime Time, Velká Británie „Jeho novou knihu by si měli přečíst všichni milovníci detektivek. Je prostě výjimečně zdařilá.“ — Dagbladet, Norsko...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318861/big_honici-psi-xFL-318861.jpg 3.8190

William Wisting 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Kniha Zlín

Jakthundene, 2012

Kniha Honicí psi

smardice

Další celkem povedená severská detektivka, která pozvolna spěje ke zdárnému vyřešení případu.

soukroma

Zdlouhavé, neoriginální, předvídatelné, zbytečně komplikované nejen obsahem, ale i mnoha velmi podobnými jmény: zase staré zločiny, ostřílený suspendovaný policista na vlastní pěst znovuvyšetřuje bez moderních pomůcek (na základě ukradeného spisu z archivu) a sekunduje mu jeho dcera, investigativní novinářka, samozřejmě rovněž využívající otcem zpřístupněný spis. Oba se nechovali morálně, dcera aspoň trochu akční byla (i s vrahem se střetla), otec byl neslaný nemastný a hlavně pomalý.
S Nesbem to tedy nesnese naprosto žádné srovnání, ale kvůli pomalosti a jisté zastaralosti postupů se rozhodně hlavní hrdina podobá Wallanderovi ze sousedního Švédska a trochu i Erlendurovi z Islandu.
První a poslední od autora. 65%

KristinaKubok

Detektivky jsou vlastne mimo muj obvykly zaber zajmu, ale kniha se mi libila. Poslouchala jsem jako audioknihu, ktera je dobre nactena. Svym zpusobem poznavam v ni urcity seversky zpusob vypraveni jako treba u Jonassona (i kdyz jiny zanr).

tonda3582

Nejsem úplně fanouškem severských detektivek. Na můj vkus jsou až moc depresivní i mimo případ (asi je to logické, ale nemusím to). Nicméně JLH mě chytil. Hezky se to čte/poslouchá, i když jak už tu padlo, od začátku se dá rozuzlení očekávat, i když nějaké zavádějící uličky tam jsou... Kvituji i to, že se autor oprostil od poslední dobou moderního postupu, že má vyšetřovatel vleklé osobní problémy a přesto pracuje na 100%, přesto, že problém řeší, řeší jej jako většina normálních lidí.
Na dně se mi líbilo o chlup víc

1T0S_
21.11.2021

Povedené. Čekal jsem další tuctovou severskou detektivku, která v jednom anonymním internetovém knihkupectví rozhodně neleží ve slevě z dobré vůle, o to více jsem byl překvapen. William Wisting musí být snad jediným skandinávským detektivem, který nemá problémy s alkoholem, drogami, kolegy, rodinou či jakoukoli kombinací zmíněného. Zároveň neřeší případy, které si brutalitou kompenzují to, co ztratily v uvěřitelnosti. Už jen to je docela úspěch, huh? Kniha je navíc i přes to, že je již téměř od začátku jasné, kdo je pachatel, čtivá. Fajn, může jedině doporučit.

zazvorka
27.09.2021

Zaujala mne zápletka příběhu a celkově jsem s detektivkou spokojená. Faktem je, že autor píše poněkud suchopárně. Něco jako zdravý, nutričně vyvážený oběd, kterému chybí trochu šťávy a koření. Nicméně hlad zažene a tělu prospěje, tak proč ne? Koneckonců pan Horst asi není žádný gurmán, protože jídlo se v jeho knížkách téměř nevyskytuje. Což lze hodnotit jako plus, protože jeho knížky lze bez útrap číst i při dietě!
Mimochodem Wisting je pečlivý a metodický pán a určitě by se mu nelíbilo, že série vychází tak chaoticky. Mně to také netěší!

IreneP
19.09.2021

Poslouchala jsem jako audioknihu, která je tedy pěkně načtená a má i dobrý hudební doprovod. Příběh se rozplétá pozvolna, hodně pozornosti se věnuje dceři Line a jejímu novinářskému pátrání. Příběh o unesených dívkách a vraždě jednoho staršího muže mě moc bavil. Oceňuji, že tu činy nejsou nijak krvavě vylíčené. Další povedená krimi z této série.

janina66
07.04.2021

Audiokniha. Opět výborná zápletka. Zpočátku trochu pozvolnější. V této knize nejvíce pátrání obstarala Line se svými kolegy, novináři. Konec předvídatelný, ale také napínavý.