Honicí psi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po sedmnácti letech je znovu otevřen případ vraždy mladé dívky s tím, že rozhodující důkaz, který vedl k usvědčení pachatele, byl zfalšován. Vrchní komisař William Wisting je jako šéf někdejšího vyšetřovacího týmu pohnán k zodpovědnosti a suspendován. Po celou svou policejní kariéru honil zločince, teď se však stává štvanou zvěří sám. Má na krku policejní inspekci i média a všichni mu kladou nepříjemné otázky. Na vlastní pěst se musí pokusit očistit své jméno a zjistit, kdo tehdy falešný důkaz vyrobil. Nechce se mu přitom věřit, že by to byl někdo z jeho týmu. Ale kdo tedy? A jaký k tomu měl důvod? Nabízí se také další otázka: Byl onen odsouzený člověk skutečně nevinný? Když zakrátko zmizí další děvče, mají nejen Wisting, ale i jeho kolegové o čem přemýšlet a hon se na všech stranách rozbíhá naplno. „Lépe už to snad ani nejde. (…) Honicí psi obsahují vše, co si lze v tomto žánru přát: náboj, velmi propracovanou zápletku a hluboký psychologický popis jak ústřední postavy, tak pachatele. A to vše nám předkládá spisovatel, který umí děj dobře vystavět i posouvat vpřed a který dokáže dodat látce naprostou věrohodnost.“ — Tønsbergs Blad, Norsko „Úžasná zápletka, skvěle napsaný román, komplexní a plný napětí.“ — Crime Time, Velká Británie „Jeho novou knihu by si měli přečíst všichni milovníci detektivek. Je prostě výjimečně zdařilá.“ — Dagbladet, Norsko...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318861/big_honici-psi-xFL-318861.jpg 3.8190
Série:

William Wisting 8.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Jakthundene, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (44)

Kniha Honicí psi

smardice
21. června

Další celkem povedená severská detektivka, která pozvolna spěje ke zdárnému vyřešení případu.

soukroma
11. března

Zdlouhavé, neoriginální, předvídatelné, zbytečně komplikované nejen obsahem, ale i mnoha velmi podobnými jmény: zase staré zločiny, ostřílený suspendovaný policista na vlastní pěst znovuvyšetřuje bez moderních pomůcek (na základě ukradeného spisu z archivu) a sekunduje mu jeho dcera, investigativní novinářka, samozřejmě rovněž využívající otcem zpřístupněný spis. Oba se nechovali morálně, dcera aspoň trochu akční byla (i s vrahem se střetla), otec byl neslaný nemastný a hlavně pomalý.
S Nesbem to tedy nesnese naprosto žádné srovnání, ale kvůli pomalosti a jisté zastaralosti postupů se rozhodně hlavní hrdina podobá Wallanderovi ze sousedního Švédska a trochu i Erlendurovi z Islandu.
První a poslední od autora. 65%


KristinaKubok
16. února

Detektivky jsou vlastne mimo muj obvykly zaber zajmu, ale kniha se mi libila. Poslouchala jsem jako audioknihu, ktera je dobre nactena. Svym zpusobem poznavam v ni urcity seversky zpusob vypraveni jako treba u Jonassona (i kdyz jiny zanr).

tonda3582
30. ledna

Nejsem úplně fanouškem severských detektivek. Na můj vkus jsou až moc depresivní i mimo případ (asi je to logické, ale nemusím to). Nicméně JLH mě chytil. Hezky se to čte/poslouchá, i když jak už tu padlo, od začátku se dá rozuzlení očekávat, i když nějaké zavádějící uličky tam jsou... Kvituji i to, že se autor oprostil od poslední dobou moderního postupu, že má vyšetřovatel vleklé osobní problémy a přesto pracuje na 100%, přesto, že problém řeší, řeší jej jako většina normálních lidí.
Na dně se mi líbilo o chlup víc

1T0S_
21.11.2021

Povedené. Čekal jsem další tuctovou severskou detektivku, která v jednom anonymním internetovém knihkupectví rozhodně neleží ve slevě z dobré vůle, o to více jsem byl překvapen. William Wisting musí být snad jediným skandinávským detektivem, který nemá problémy s alkoholem, drogami, kolegy, rodinou či jakoukoli kombinací zmíněného. Zároveň neřeší případy, které si brutalitou kompenzují to, co ztratily v uvěřitelnosti. Už jen to je docela úspěch, huh? Kniha je navíc i přes to, že je již téměř od začátku jasné, kdo je pachatel, čtivá. Fajn, může jedině doporučit.

zazvorka
27.09.2021

Zaujala mne zápletka příběhu a celkově jsem s detektivkou spokojená. Faktem je, že autor píše poněkud suchopárně. Něco jako zdravý, nutričně vyvážený oběd, kterému chybí trochu šťávy a koření. Nicméně hlad zažene a tělu prospěje, tak proč ne? Koneckonců pan Horst asi není žádný gurmán, protože jídlo se v jeho knížkách téměř nevyskytuje. Což lze hodnotit jako plus, protože jeho knížky lze bez útrap číst i při dietě!
Mimochodem Wisting je pečlivý a metodický pán a určitě by se mu nelíbilo, že série vychází tak chaoticky. Mně to také netěší!

IreneP
19.09.2021

Poslouchala jsem jako audioknihu, která je tedy pěkně načtená a má i dobrý hudební doprovod. Příběh se rozplétá pozvolna, hodně pozornosti se věnuje dceři Line a jejímu novinářskému pátrání. Příběh o unesených dívkách a vraždě jednoho staršího muže mě moc bavil. Oceňuji, že tu činy nejsou nijak krvavě vylíčené. Další povedená krimi z této série.

janina66
07.04.2021

Audiokniha. Opět výborná zápletka. Zpočátku trochu pozvolnější. V této knize nejvíce pátrání obstarala Line se svými kolegy, novináři. Konec předvídatelný, ale také napínavý.

1