Honicí psi

Po sedmnácti letech je znovu otevřen případ vraždy mladé dívky s tím, že rozhodující důkaz, který vedl k usvědčení pachatele, byl zfalšován. Vrchní komisař William Wisting je jako šéf někdejšího vyšetřovacího týmu pohnán k zodpovědnosti a suspendován. Po celou svou policejní kariéru honil zločince, teď se však stává štvanou zvěří sám. Má na krku policejní inspekci i média a všichni mu kladou nepříjemné otázky. Na vlastní pěst se musí pokusit očistit své jméno a zjistit, kdo tehdy falešný důkaz vyrobil. Nechce se mu přitom věřit, že by to byl někdo z jeho týmu. Ale kdo tedy? A jaký k tomu měl důvod? Nabízí se také další otázka: Byl onen odsouzený člověk skutečně nevinný? Když zakrátko zmizí další děvče, mají nejen Wisting, ale i jeho kolegové o čem přemýšlet a hon se na všech stranách rozbíhá naplno. „Lépe už to snad ani nejde. (…) Honicí psi obsahují vše, co si lze v tomto žánru přát: náboj, velmi propracovanou zápletku a hluboký psychologický popis jak ústřední postavy, tak pachatele. A to vše nám předkládá spisovatel, který umí děj dobře vystavět i posouvat vpřed a který dokáže dodat látce naprostou věrohodnost.“ — Tønsbergs Blad, Norsko „Úžasná zápletka, skvěle napsaný román, komplexní a plný napětí.“ — Crime Time, Velká Británie „Jeho novou knihu by si měli přečíst všichni milovníci detektivek. Je prostě výjimečně zdařilá.“ — Dagbladet, Norsko...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318861/honici-psi-xFL-318861.jpg 3.8113

William Wisting (8.)

Jakthundene

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

Kniha Honicí psi

Malarkey

Nejdřív musím říct, že mě mrzí, když to naše vydavatelství zkusí a jako první knihu ze série vydá rovnou osmý díl. Jorn Lier Horst by si určitě zasloužil větší pozornost, než aby mu zde vydávali sem tam nějaký díl s tím, že se to vyzkouší a pak se uvidí. Uznávám, třeba je to jinak, ale minimálně takhle to na mě působí. Honící psi totiž nejsou špatná detektivka, ale v mnoha ohledech jsem měl pocit, že si musím domýšlet některé pocity a emoce jak Williama tak jeho dcery. To pak celou tu atmosféru dost unifikuje a zevšedňuje a ve mně to vlastně vyvolává pocit, že nevím, jestli na téhle detektivce je něco vysloveně jedinečného, co by mě donutilo pustit se do dalšího dílu, v tomto případě zrovna do Poustevníka. Průměrné prostředí pak trošku zachránilo závěr. Na standardní poměry detektivky v pořádku, na poměry skandinávských detektivek spíš průměr. K sérii se asi vrátím, až někoho u nás napadne vydat první díl a trošku mi ten svět kolem Williama představí...

frantisek8863

Dobrá severská krimi, z průměrného prošetření případu se vyloupl slušně prokombinovaný příběh jednoho malého rodinného pátrání. Pár slabin by se našlo, ale mám z podání a plynutí děje dobrý pocit. Domníval sem se, že jde o samostatnou knihu, až zde zjišťuji, že jde o větší sérii.

27.11.2018

Hodně dobrá kniha, kde děj přirozeně plyne, příběh je realistický a vyšetřování má spád. A i když je hlavní linie pochopitelně doplněna další, osobní, kolem hlavní postavy, tak neruší a člověk se v ději neztrácí. Jen mi to tak trochu - ale opravdu jen velice lehce ;-) - připomínalo čtení vyšetřovacího spisu, ale to je pouze můj dojem. Rozhodně budu chtít pokračovat další autorovou knihou a tento případ Williama Wistinga za sebe určitě doporučuji.

PetK
27.11.2018

Měla jsem audio. Takový průměr, dalo se to, ale nadšení se nekonalo, ničím to pro mě extra nevyčuhovalo. Nepochopila jsem třeba, proč měl právě propuštěný vězeň potřebu šťourat se ve svém případu... Ale tak k úklidu dobrý.

Karborund
26.10.2018

Průměrná krimi, bez výraznějších zvratů.Neurazí, nenadchne.

petrarka72
01.07.2018

Klasicky pojatá detektivka, slušně napsaná, slušně gradovaná, ale bez zásadnějšího překvapení. Nicméně spolupráce otce-policisty s dcerou-žurnalistkou je prima základ, takže Horsta zkusím znovu.

DooFooS
09.04.2018

Klasická detektivka ze současné Skandinávie, kde tak nějak od začátku tušíte, kdo je tady ten zlý. To ale to nebrání postupnému vyprávění děje i stupňování napětí. Především pak oceňuji uvěřitelnost postav a uzavřenost příběhu, který je odvyprávěn celý bez jakéhokoliv přesahu, či odkazu na další knihu.

kn23
06.04.2018

Dalsi skvely seversky autor objaveny.kniha bola super,lahko sa citala, ani chvilu nenudila.pribeh dobry s prekvapivim koncom.tesim sa na dalsie knihy od neho

reeper
03.04.2018

Audio kniha. Výborná interpretace. Příběh jako takový
je spíše průměrný. Jedna hvězda navíc za skvělý přednes a i za gradující závěr příběhu.

Kraken126
19.03.2018

U mě dobrý. Poslouchám z audio, skvěle namluvené a jsem asi ve 2/3. Není to úplně to, co bych si představoval, ale nechá se to strávit.

Iv8
25.02.2018

Retrospektiva při vracení se k již uzavřenému případu je zvolena zajímavě a čtivě. Stojí za přečtení.

ArwenAragorn
31.12.2017

Kniha mě zpočátku příliš nezaujala, ale postupně mě stejně dostala skvělou zápletkou i výborně propracovaným dějem a hlavními postavami.

Baiba
29.12.2017

Průměrný thriller, který se dobře poslouchal, ale už po měsíci budu mít problém si vybavit výraznější momenty. Neurazí, nenadchne. Napětí sice nechybí, ale před koncem už jsem nějak ztrácela zájem, jak to vlastně dopadne. Hlavní hrdina by si zasloužil trochu více charisma.

konicekbily
23.12.2017

Dobrá severská krimi s dobrou zápletkou, dějem směřujícím kupředu a pěkným vysvětlením na závěr.

Danago
15.12.2017

Po sedmnácti letech je propuštěn údajný pachatel únosu a vraždy mladé dívky, protože se zjistí , že rozhodující důkaz, který vedl k jeho usvědčení , byl zfalšován. Na jednu stranu se musí zjistit, kdo tehdy falešný důkaz vyrobil. A další otázku je zda je tento dříve odsouzený skutečně nevinný? Do toho zmizí další dívka a začíná nové pátrání. Kniha má opravdu skvělou zápletku , která tu ještě nebyla. Překvapil mě velice dobrý psychologický popis jak vyšetřovatele , tak pachatele. Děj je velice dobře propracován a stále se posouvá vpřed . Knížka je napínavá, čtivá s uzavřeným koncem,kde je vše dokonale vysvětlené.

Joges
24.11.2017

Zpočátku na mě kniha zapůsobila chladem a prázdností. Naštěstí pak se příběh rozjel, pozvolna gradoval, napínal, hlavní postavy jsem si celkem oblíbil, takže se to všechno docela dobře četlo. Závěr mě ovšem nijak neohromil a nepřekvapil, dal se prostě očekávat. Možná je dobré i dodat, že je lepší kriminálku přečíst na jeden zátah, abyste se v opačném případě neztráceli v množství severských jmen a nepřetrhávali tak pozvolný tok příběhu, podobně jako já.

Agatha84
18.11.2017

Dobře, žádný zázrak to nebyl. Tempo takové pomalejší a k postavám si jen těžko utvoříte nějaký hloubější vztah, srovnání s Nesbem (snaha o reklamu na zadní straně knihy) opravdu není na místě.....ale..... Přestože se zdá, že je příběh nijaký, je vlastně věrohodnější, než kterýkoli jiný mnou čtený z poslední doby (a to včetně Nesba). Takže za 4 :-)

sadlo
16.11.2017

Jojo, kávička , klídeček a k tomu tato výborná detektivka.Skvělé počteníčko. Autor je bývalý kriminalog, psycholog a především výborný spisovatel.Rozhodně jsem se při čtení nenudila

encyklopedie
03.09.2017

.....znásobeno poslechem audia. Výborně načteno. Klasika - tradiční severské krimi.
Ze čtení, které jsem začal jsem neměl takový požitek.
Po poslechu 100%

jendoslav
28.06.2017

Začátek poněkud pomalejší, pak se ale příběh rozjede a spíš zvědavost než napětí vám nedá, než poslední třetinu přečíst na jeden zátah. Pozitiva: civilní vyšetřovatel bez problémů s alkoholem a nadpřirozených schopností, kvalitně popsaná policejní práce, uvěřitelný příběh a překvapivé, byť ne šokující odhalení. Negativa: především nesnesitelně nadužívaný trpný rod - působí to občas jako vyprávění policejního mluvčího.

Agnesita
29.05.2017

Fajn detektivka. Zadne zbytecne neskutecne zapletky umele navysujici pocet stran. Tesim se na dalsi ze serie.

janyska13
22.05.2017

Na to, že nečtu detektivky, tak je asi začnu číst. Tato kniha mě hodně navnadila a nadchla. :)

DariDerek
14.02.2017

Bavilo mě to. I když jsem se místy ztrácela, protože přece jen tam bylo dost pohřešovaných a svědků okolo toho, přesto jsem si čtení užila na stoprocent. Byla jsem napnutá, netušila jsem vůbec nic a byla jsem šokovaná. :-))) Přesně, jak u detektivky očekávám :-) více napíšu v recenzi pro Chrudimka.cz

Mali88
10.01.2017

Kniha se mi líbila. Nebylo to terno, jako některé jiné severské, ale napětí tam bylo. Trochu se mi hůř četla, ale kapitoly byly krátké a svižné. Zápletka, fakta, popis osob a navození atmosféry byly skvělé. Možná bych ale uvítala, aby to bylo ještě více propracované do detailů.
Jinak se mi kniha líbila.

MarianP
04.01.2017

Vynikajúco napísaná a napínavá detektívka od začiatku po koniec. Kniha sa dobre, ľahko číta, kapitoly sú krátke, svižné, čo knihe len a len pridáva na spáde. Obsahuje dostatok podrobných opisov, atmosféry, autor dokáže navodiť tú pravú severskú atmosféru. Oproti inej knihe (jaskynný muž) je kniha menej mrazivá a viacej si dáva záležať aj na osudoch postáv. Záver knihy obsahuje dostatok odpovedí a vysvetlení a pôsobí tak ucelene.

Rolig
06.04.2015

Veľmi jednoduchá kniha s nie príliš originálnou zápletkou. V tej neoriginálnej zápletke je však stopercentná originálnosť. To ako p. Horst narába s faktami a dejovou postupnosťou vás nenechá chladným. Taktiež rozsah knihy k tejto tématike stačí akurát a za jeden-dva dni ju máte prečítanú.

kadgam
20.01.2015

Dobre sa číta a ako je zrejme dobrým zvykom u severských krimi je v nej aj dosť na zamyslenie. Kniha má aj slabšie miesta, kedy je aj menej zrozumiteľná.