Honicí psi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po sedmnácti letech je znovu otevřen případ vraždy mladé dívky s tím, že rozhodující důkaz, který vedl k usvědčení pachatele, byl zfalšován. Vrchní komisař William Wisting je jako šéf někdejšího vyšetřovacího týmu pohnán k zodpovědnosti a suspendován. Po celou svou policejní kariéru honil zločince, teď se však stává štvanou zvěří sám. Má na krku policejní inspekci i média a všichni mu kladou nepříjemné otázky. Na vlastní pěst se musí pokusit očistit své jméno a zjistit, kdo tehdy falešný důkaz vyrobil. Nechce se mu přitom věřit, že by to byl někdo z jeho týmu. Ale kdo tedy? A jaký k tomu měl důvod? Nabízí se také další otázka: Byl onen odsouzený člověk skutečně nevinný? Když zakrátko zmizí další děvče, mají nejen Wisting, ale i jeho kolegové o čem přemýšlet a hon se na všech stranách rozbíhá naplno. „Lépe už to snad ani nejde. (…) Honicí psi obsahují vše, co si lze v tomto žánru přát: náboj, velmi propracovanou zápletku a hluboký psychologický popis jak ústřední postavy, tak pachatele. A to vše nám předkládá spisovatel, který umí děj dobře vystavět i posouvat vpřed a který dokáže dodat látce naprostou věrohodnost.“ — Tønsbergs Blad, Norsko „Úžasná zápletka, skvěle napsaný román, komplexní a plný napětí.“ — Crime Time, Velká Británie „Jeho novou knihu by si měli přečíst všichni milovníci detektivek. Je prostě výjimečně zdařilá.“ — Dagbladet, Norsko...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318861/honici-psi-xFL-318861.jpg 3.8165
Série:

William Wisting 8.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Jakthundene, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Honicí psi

janina66
07. dubna

Audiokniha. Opět výborná zápletka. Zpočátku trochu pozvolnější. V této knize nejvíce pátrání obstarala Line se svými kolegy, novináři. Konec předvídatelný, ale také napínavý.

judith141
13.11.2020

Moje první od Horsta, děj mě celkem vtáhl, četla se dobře, oceňuji celkové vysvětlení na konci knihy!


intelektuálka
15.09.2020

Canes Venatici - honicí psi ....

Přesně toto jsou komisař Wisting a jeho kolegové - jako smečka jdou po stopě zločinu ....

Ale zde se situace obrátí - jsou zpochybněny důkazy, které vedly k odhalení vraha před 17lety .... a Wisting se sám stává pronásledovaným ....

Jenže je tu jeho dcera Line, která je mu skvělým pomocníkem .....

Děj není vyhrocený - přes nové informace spěje komisař k rozuzlení....

Tento román byl oceněn a já jej doporučím.

ddkk
12.07.2020

Honicí psy jsem poslouchala jako audioknihu v příjemné interpretaci Zdeňka Kupky. Příběh byl zajímavý, forma občas podobná citacím z policejních spisů, jak už níže někdo uvádí. Vůbec mi to ale nevadilo, naopak, případu to dodalo na autentičnosti. Je vidět, že autor je kriminalista a dokonce pracoval jako hlavní vyšetřovatel v norském Larviku, ví tedy, o čem píše. Děj knihy je docela napínavý, i když se na závěr nedočkáme žádných převratných překvapení. Možná mi tam chybělo trochu šťávy, ponoru do duší obětí i viníků a samozřejmě hlavního protagonisty a jeho dcery.

I tak ale dávám za čtyři a jen se divím, jak série v češtině vychází - vlastně spíše nevychází. Ve slovenštině je to přece jen koncepčnější práce.

Ala787
10.02.2020

Poslouchala jsem audioknihu. V některých okamžicíh jsem se trošku nudila, ale nakonec jsem neposlouchala. Ke konci jsem i měla o hrdinku strach. Za mě oddychovka. Ale znovu bych po ní nesáhla.

theale
25.11.2019

Poslouchala jsem jako audioknihu, což mi ze začátku vnášelo trošku zmatek mezi jmény, ale když pominu namluvení, které mi zas tak super nepřišlo, tak se mi knížka líbila. Také mi (jak už tu bylo přede mnou zmíněno) přijde líto, že nevychází série od začátku, člověku můžou chybět nějaké informace z dřívějška (i když mi to v tomto případě vlastně ani nepřišlo). Nicméně kniha mi přišla napínavá až na občas zbytečné, nezajímavé a zdouhavé popisy dokumentů z případu před 17ti lety (což si ale také myslím, že mohlo být umocněno i tím nudným přednesem..). Za mě spokojenost.

spider.rio
06.09.2019

( AudioKniha ) první kniha tohoto autora a moc se mi líbila těším se na další knihy.

Bulldog
27.07.2019

Nuda.. nic víc se mi k tomu ani psát nechce..

1