Karborund Karborund komentáře u knih

Sestup Sestup Tim Johnston

Nezáživné, nudné, bez chuti.

14.09.2019 1 z 5

S Bohem v Rusku S Bohem v Rusku Walter Ciszek

Výborné. Syrovost, autentičnost příběhu mě bavila. Autor se nechoval jako hrdina a přesto jím byl.

14.09.2019 4 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Kniha nebyla špatná, chvíla bavila, chvíli nudila, ale určitě nebude patřit mezi, ty které mi utkví v paměti.

14.09.2019 3 z 5

Paměti aneb Moje filmové 100letí Paměti aneb Moje filmové 100letí Otakar Vávra

Nenudil jsem se. Velmi zajímavý průřez tvorbou a životem Velkého rejži.

14.09.2019 4 z 5

Ďábelská garda 2: Znovu v zeleném pekle Ďábelská garda 2: Znovu v zeleném pekle George Robert Elford

Opět skvělé dílo. Zlo se léčí zlem.

24.06.2019 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Naprosto bravurně rozjetá kniha, tak jak to umí jen May. Popis krajin, osob, pocitů, návraty do minulosti, to dělá autorovy knihy jedinečnými. Bohužel závěr velmi slušné knihy pokazil celkový dojem a shodil ji do průměru. V tomto případě opravdu velká škoda.

24.06.2019 3 z 5

Firewall Firewall Henning Mankell

Stoupající úroveň Mankellových knih kvituji. Svět počítačů, čísel, kyberútoků, velmi aktuální.

09.06.2019 4 z 5

Kosmova kronika česká Kosmova kronika česká Kosmas

Svoji povinnost jsem si splnil a páteřní dílo našich dějin si přečetl. Člověk znající historii českých dějin se v knize orientuje mnohem lépe, protože kniha se snaží přiblížit překladem staré češtině.

09.06.2019 3 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Vůně rašeliny, chuť skotské whisky a ponuré počasí dokázal May přenést i přes Lamanšský průliv. Propracovaný příběh, klidně plynoucí děj s uvěřitelným závěrem. Jako obvykle u Mayových knih, bonus se spoustou nového a poučného.

14.05.2019 4 z 5

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Slušná krimi, propracovaný a poměrně klidně plynoucí děj a hlavně to jde i bez hektolitrů krve.Povedené.

05.05.2019 4 z 5

Kniha sedmi moří Kniha sedmi moří Peter Freuchen

Naprosto skvostné.Knižní bonboniera.

23.04.2019 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nesbo si stále drží vysokou laťku a o vyčpělosti oproti Keplerovi nemůžeme být řeči. Děj mě pohltil, příběh měl hlavu a bavil. Úplný závěr byl trochu přehnaný, ale to je na vkusu každého.Pochvala.

22.04.2019 4 z 5

Spíše než samotný průběh cestování, mě zaujali některé vtipné glosy a přirovnání.

15.04.2019 3 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Není to už ta paráda z prvních dílů, ale pořád je to výborná četba a pan Vondruška má můj velký obdiv.

15.04.2019 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Mám rád tento styl psaní, naplněný nostalgií, spoustou prožitků let dávno minulých , které kopírují moji melancholickou povahu. Navíc jsem se dokázal vžít do pocitů lidí beroucím jejich kořeny a domovy.Pěkné.

06.04.2019 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Poutavě napsaný detektivní příběh, zajímavé téma, překvapivé rozuzlení, není moc co vytknout.

02.04.2019 4 z 5

Sám a sám Sám a sám Richard Evelyn Byrd

Velká frajeřina, dokonale popsané pocity mezi sebou samým a prázdnou samotou.

10.03.2019 3 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Přesně tyto obyčejné lidské příběhy, kdy se dotýkáte toho běžného života, okořeněného přátelstvím a neskutečně krásnou alpskou krajinou jsou knihy dle mého gusta.

10.03.2019 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Myslel jsem , že Lazar bude nejméně zdařilé dílo této autorské dvojice, leč mýlil jsem se. Knihy z principu dočítám, ale tohle byla sakra fuška. Nepovedené

07.02.2019 1 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Začátek knihy byl naprosto skvostný, časem děj trochu uvadal, ale závěr opět gradoval. Jack působil až moc dokonale a neomylně, ale jistě si tento příběh takového hrdinu zasloužil.

26.01.2019 4 z 5